0 oy
120 göst.
Aile kategorisinde (45 puan) tarafından
18 haftaya girdim sorunlu hamileliğim var tansiyon yüksekliği fln var doktor bu iki yere gitmemi istedi ne için gidilir bilen varmı 

5 Cevaplar

0 oy
(7,780 puan) tarafından
Nereoloji tansiyon böbrekle ilgileniyor. Endokrin şekere filan bakıyor diye biliyorum
(15,304 puan) tarafından
Hipertansiyon mu var sende
tarafından
Perinatoloji de riskli gebelik takibi normal kadın doğum yerıne hep orda devam ederısn artık büyük ihtimalle
(15,304 puan) tarafından
Risk kalkarsa perinatolojiye devam etmezsin. Benim risk kalkınca ortadan bı daha gelme dediler
(45 puan) tarafından
Ya tansiyon korkudan olmuş depremden dolayı da çok yüksek çıkıyor tansiyonlarim 9 dan beridir peritonolojiye gidiyorum doktor kadın doğumla işin yok demişti bana
(15,304 puan) tarafından
Perinatolojiye başlayınca oraya devam ediyosun. İnşallah düzelir rahatsızlığın . Allah'ım şifa versin
-Reklam-
0 oy
(4,994 puan) tarafından
Nefroloji böbrek hastalıklarına bakıyor, endokrin de hormonlara bakıyor 
(45 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim cnm
0 oy
(2,693 puan) tarafından
Tansiyonu birincisi şeker ikincisi böbrekler çıkartır seni o yüzden yönlendirmiş endoktorin büyük ibtimal insülin glikoz vs bakicak etkenler neler diye..

Nefroloji de bobreklerine bakicak.
(45 puan) tarafından
Teşekkür ederim böbrek ağrım çok var bilmiyorum ki ya
0 oy
(5,004 puan) tarafından
Perinatoloji bebegi detaylı inceleyecek 
(45 puan) tarafından
Bnm hamilelik riskli o yüzden 9 haftadan beri peritonolojiye gidiyorum doktor kadın doğumla işin yok demişti bana
0 oy
(6,110 puan) tarafından

perinatoloji riskli gebelik, tansiyonun yüksek olduğu için gönderir, ayrıca ayrıntılı ultrason vakti gelmiş. 

nefroloji böbreklere bakar, idrarda protein kaçağı var mı diye bakacaktır. çünkü tansiyon yüksekliği ve idrarda protein kaçağı gebelik zehirlenmesi belirtisidir. endokrin de şekerine ve tshına bakar
(45 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim cnm

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 93 göst.
1 Nisan 2024 Aile kategorisinde Suskungirl44 (45 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 804 göst.
22 Ocak 2022 Aile kategorisinde Beratcinar (2,491 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 1,085 göst.
3 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (6,833 puan) tarafından soruldu