0 oy
160 göst.
Diğer kategorisinde (2,359 puan) tarafından
Kızlar oğlum 2.5 yaşında. Öğle uykusuna 2-3 gibi yatıyor ortama 2.-2.5 saat uyuyor sonra gece anca 12 kere doğru uyuyor sürekli böyle.  Ama arada uyumak istemiyor o zaman akşam 9-10 arası uyuyor. Öğle uykusuna yatirmasam mı acaba diyorum. Fikir verir misiniz biraz yaaa.

9 Cevaplar

0 oy
(1,099 puan) tarafından
O yaştaki çocuk için 2 3 çok geç bir saat uyku açısından 12 1 de uyuyup akşam en geç 10 da uyuması gerekiyor 2.5 saat uyuması da yanlış en fazla 1 saat filan 
(2,359 puan) tarafından
Uyandirayim diyorum bazen uyandiriyorum bu sefer durmuyor sürekli mız mız uyandığı için
-Reklam-
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Ben oglumu 27-28 aylik civari kesmistim. Butun gece uyuyarak tum uykusunu aliyodu.
(2,359 puan) tarafından
Bende keseceğim herhalde artık yaa çok geç uyuyor
0 oy
(267 puan) tarafından
18 ayllıkken :) çocuk kendini belli eder bende akşam 8bucuk 9da yatırıyordum
(2,359 puan) tarafından
Baya erken birakmissiniz siz yaa
0 oy
(13,939 puan) tarafından
Akşam uykusu o saate kalmamalı. Benim kızım 5 yaşına girecek 10 gün sonra. Daha 3 ay oldu gündüz uykusunu bırakalı. Sen öncelikle akşam uykusunu erkene al o zaman gündüz erken uyur. 
(2,359 puan) tarafından
Benim sanırım sabah uykusunu baya erkene çekmem gerekiyor
0 oy
(3,015 puan) tarafından
2.5 yaş oğlum. Sabah 7 7:30 gibi kalkar 12de 1 saat uyku yapar akşam 8:30 gibi yatmaya gideriz.
(2,359 puan) tarafından
Bizim sıkıntımız sabah erken uyanamiyoruz ya
0 oy
(2,947 puan) tarafından
3 yasinda anaokuluna basladi o yuzden kestik ama evde olsa uyurdu 3 bucuk yasina kadar 
(2,359 puan) tarafından
Benimki erken o zaman daha
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Canım sen yatırma. İhtiyacı varsa uyur bence. Benim oğlum 5 taşına gelmek üzere hala ölen uykusuna yatar akşamları da 9 gibi tekrar yatar 
(2,359 puan) tarafından
Aynen öyle yapacağım yaa uyku sinyali alırsam yatirayım en iyisi
0 oy
(1,676 puan) tarafından
Benim 4 yaş yeni bıraktı öğle uykusunu canim ama bazen sabah erken kalkarsa dört beş gibi uykuya dalıyor ramazandan dolayo küçüğün uyku düzeni bozuldu inşallah toparlsriz ramazan sonra ama öğle uykusu rahatlık dinlenme fırsatı oluyor insanın 
(2,359 puan) tarafından
Yaaa benimki çok erken o zaman yaaa
0 oy
(305 puan) tarafından
Canım uykusuna karışma  artık havalar ısındı parka çıkar oynasın iyice enerjisini atsın yorulur erkenden uyur. Sabah erken kaldır. Sabah erken kalkarsa erkendende uyur. Öğlen uykusu çok sağlıklı uyuması çok iyi. 
(2,359 puan) tarafından
Sıkıntımız o sanırım sabah erkenuyanamiyoruz
(305 puan) tarafından
Bizimkide öyleydi şimdi sabah 8 de kaldırıyorum öglene kadar oynuyor öglen 3 saat uyuyor 2 buçuk kalkıyor dışarı parka gidiyoruz 4 kadar oynuyor enerjisini atıyor  akşam 8 de uyuyor deliksiz uyanmıyor hiç . 21 aylık oğlum sütten de kesince gece beslenmesi bitti uyanmıyor artık  çok rahatız şuan
(2,359 puan) tarafından
Ya işte bizim erken kalkamama problemimiz ortadan kalksa sizin gibi olacağız sanırım ama uyanmiyor yaa sizin çocuğunuz kendiliğinden mı uyanıyor acaba
(305 puan) tarafından
Artık gece beslenmiyor oyüzden 7-8  gibi kalkıp aglıyor acıkıyo mecbur bende kalkıp kahvaltı hazırlıyorum. Öglene kadar oynuyor öglen 3 saat yattıyor Gün içinde dışarıda oynamaktan çok yoruluyor. Akşam 9 yatıyor kendi kendine.  

Benim eşim asker sabah erken kalkıyor çocugumuzla vakit gecirmek için zorla kaldıyordu ilk başlarda sonra kendilinden alıştı.ilk başta erken kaldırmaya zorla  sonra alışır canım  ilk başta bizde zorlandık.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 116 göst.
2 Şubat 2023 Aile kategorisinde sweetlady (629 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 110 göst.
24 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,088 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 108 göst.
12 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Sssstttt (3,505 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 89 göst.