0 oy
248 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (4,212 puan) tarafından
29 aylik bebegim atesi ilk kez 35.8 oldu. Vucudu buz gibi uyuyo uzerini orttum fazladan. Uyandirmali miyim, acile gitmem gerekir mi daha da duser mi, bilgisi olan var mi ?

11 Cevaplar

0 oy
(228 puan) tarafından
35 cnm 37 bulmadığı sürece sıkıntı yapma ama yarım saatte ateşini kontrol et
(4,212 puan) tarafından
Canim yuksekliginden bahsetmiyorum dusuk olmasindan bahdesiyorum
-Reklam-
0 oy
(7,230 puan) tarafından
34 altı olursa tehlikeli diye biliyorum ama 
(7,230 puan) tarafından
Pardon 35 in altında olursa
(4,212 puan) tarafından
Bende 35 alti diye biliyorum. Daha da duser mi bilmiyorum. Uzerini orttum ne yapmam gerek baska onuda bilmiyorum.
(7,230 puan) tarafından
Pek bilgim yok benimde takip et istersen belki yükselir üstünü örtmüşsun
(4,212 puan) tarafından
Ediyorum canim 5 dk da bi ates olcuyorum. Derin de uykuda oglen de uyumadi.
0 oy
(350 puan) tarafından
İç ateş olabilir bence git allah korusun havale geçirirse 
(1,419 puan) tarafından
İç ateş in ne olduğunu biliyor musun sen
Cupcake..
(89 puan) tarafından
Ay merak ettim iç ateşin belirtisi neidr kii ?? Mesela neye dayanarak iç ateşi olabilir diyebiliriz
(1,419 puan) tarafından
Kopyala yapıştır yapicam

iç ateş, vücut sıcaklığında gerçek bir artış olmadan sıcaklık veya ısı hissini ifade eder. Ateş ise genellikle altta yatan bir enfeksiyonun veya hastalığın belirtisidir..
(4,212 puan) tarafından
Yani ne demek ayy bisey anlamadim
(350 puan) tarafından
İç ateşte elleri ayakları buz gibi olur vücut sıcaklığı olduğundan düşer . Biz çok yaşadık bahar . Kardeşim öyle havale geçirdi haberjmjz olmadı
0 oy
(2,261 puan) tarafından
Canim  istersen 112 ara bilgi al sağlık ekiplerine bağlıyorlar düşük ateş te iyi değil 
(4,212 puan) tarafından
Aradim canim cok muallak konustular 35 alti dusuk ates sayiliuomus ilk basta gerek yok dedi. Sonra da siz bilirsiniz isterseniz goturun dedi
(2,261 puan) tarafından
Ayağına çorap falan geçir sıcak tutmaya çalış baktın düzelmiyor ara ambulans gelsin canim
(4,212 puan) tarafından
Baya orttum simdi de terledi :( ama hala 35.8
(2,261 puan) tarafından
Düzelmedyse acil e götür canım
0 oy
(648 puan) tarafından
Canım sen Bi götür. İlk defa duydum ben de bu durumu 
(4,212 puan) tarafından
Goturunce de hic bisey yapmiyolar bilmiyorum canim. Gerci goturmesem napcam. Uzerini baya orttum simdi de terledi sirtina bez koydum.
0 oy
(48,626 puan) tarafından
normal gelmedi bana 112 yi arayip sorsana
(4,212 puan) tarafından
Aradim canim once 35 alti dusuk sayiliyo gerek yok dediler daha sonra da isterseniz goturun dediler
0 oy
(218 puan) tarafından
35 altı tehlikeli hipotermi geçirir. Belki ateşölçer yanlış ölçüyordur fakat vücudu soğuk diyorsun. Ateşi yükselecekte olabilir bence bir hastameye götürün. Geçmiş olsun
(4,212 puan) tarafından
Dogru olcuyo canim. Kendimde de olctum. Kulak ici isisi. Evet vucudu soguk oldugu icin olcme geregi hissettim zaten.  Sagol canim. Simdi biraz 36 ya yukseldi ama bakalim.
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Yavaş ve sakin şekilde sıcak tutmak gerekiyor vücudu, özellikle kasık, boyun gibi bölgeleri hafiften sıcak havluyla vs ısıtmak gerek diye biliyorum. Ama düşük ateşin mutlaka bir sebebi vardır, bence bir görünseniz iyi olur.
(4,212 puan) tarafından
Canim uzerine ortu orttum. Simdi de terledi ama ates hala ayni. Evimiz sicak 25 derece uyku tulumu kullaniyoruz. Terledi ama 35.8 hala
0 oy
(1,419 puan) tarafından
Biraz sıcak tut üşümüş olabilir ayaklarına çorap giydir hırka vs kucağına koy isit inşallah normale döner 
(4,212 puan) tarafından
Uyku tulumu vardi uyuyo suan. Ortu orttum simdi de terledi. Ama hala 35.8
0 oy
(839 puan) tarafından
Bence hiç riske atma götür derim canim Allah korusun nolur nolmaz
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Canım 35 altı hafif hipotermi 35 in altına düşmesin yorgana sar sende sarıl ısınır hemen 
(4,212 puan) tarafından
Canim uyku tulumu vardi ustune de battaniye orttum bu kez de cok terledi. Uyandi uzerini degistirdim sukur 36.2 oldu. Duser mi daha bilmiyorum. 112 yi aradigimda terlediyse de dusuk cikabilir demisti. Soguk soguk terledi zaten
(1,015 puan) tarafından
Tamam yukseldiyse uyku tulumu çıkar battaniye at kalın bişi tamam uyku tulumu nefes aldirmadigi için çocuk çok terliyor ben hiç hoslanmiyorum ondan
(4,212 puan) tarafından
Canim ustune ortu istemiyo hemen uyniyo ve uzerinden atiyo. Gece de cok aciyo uzerini o sebeple tulum giydiriyirum.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 224 göst.
25 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 83 göst.
10 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Miracinannesi.34 (654 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 134 göst.
14 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Laplusbelle (2,460 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 289 göst.
18 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Melekkk34 (6,859 puan) tarafından soruldu

379,091 soru

11,347,695 cevap

34,813 kullanıcı

...