0 oy
173 göst.
Diğer kategorisinde (7,754 puan) tarafından
Kızım 7 buçuk yaşında hiç yerinde oturmuyor yemek yerken bile sandalyenin üzerinde o taraftan o tarafa hareket ediyor bu bir hastalık mı acaba 

11 Cevaplar

+1 oy
(1,886 puan) tarafından
Dikkat eksikliği ve hiperaktivite psikiyatrik bir tanıdır ancak bunu koymak için çeşitli testler ve değerlendirmeler gerekir. Her hareketli çocuk bu tanıyı almaz. Hareketli bir kızınız varsa onu doğru şekilde yönlendirerek enerjisini boşaltmasına yardımcı olabilirsiniz.
(7,754 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
-Reklam-
+1 oy
(8,343 puan) tarafından
Nörolojık bir rahatsızlık canım. Kızımda da mevcut cok zorlanıyoruz 
(8,343 puan) tarafından
Var canım dürtüsellik ile birlikte
(7,754 puan) tarafından
O nasıl oluyor
(8,343 puan) tarafından
Kendini frenleyememe her istediğini anında yapma isteği.
(7,754 puan) tarafından
Aynısı ya baş edemiyorum
(8,343 puan) tarafından
Valla canım bi pskıyatrı ile basla derim. Durumun varsa  ergoterapi aldırabilirsiniz
0 oy
(1,133 puan) tarafından
Hayır değil güzel değerlendirin güzel yerlere gelir kursları gönderin spor kurslarına zeka kurslarına çok iyi yerlere gelir
(7,754 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(1,162 puan) tarafından
Hayır lakin yanında dikkat eksikligi de eslik ediuor mu?
(7,754 puan) tarafından
Evet maalesef
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Hazır gıdayı azalt ya da tamamen bırak. Geçer o Allah'ın izniyle. 
(7,754 puan) tarafından
İnşallah ya abur cubur fazla yok mesela ama hiç yok diyemem
0 oy
(263 puan) tarafından

Her hareketli bebek hiperaktivite bozukluk tanısı almaz. Dürtüsel durumları da önemli. Okulda nasıl ? 

(7,754 puan) tarafından
Okulda tam tersi sesi çıkmıyor utangaç
(263 puan) tarafından
O zaman yoktur diye düşünüyorum. Farklı ortamda sakin kalabiliyorsa..
0 oy
(309 puan) tarafından
okulda ogretmeninede sınıf içindeki durumunu sorup bilgi almanız gerek ama siz suphenizden bahsetmeden sınıfta oturduğu sırada ders sonuna kadar oturuyomu soru sorulduğunda sırasını bekleyebiliyomu yanlış bihareket yaptığında neden soyluyomu istemeden mi oldu diyo biz birazda çevremiz kılıf uydurduğu için ay bu çocuk çok hareketli kesin hiperaktiflik var derler onlardan etkilenir etiketleriz kendimizce bunu sizi yargılama olarak algılamayın aynı hatayı ilk cocugumda bende yaptım sınıfta hep biseylerini kaybedip unutuyomu yada aynı hatayı ilk cocugumda bende yaptım cevreninde etkisiyle ama şuanki çocuklar enerji dolu sık sık dışarı çıkarıp enerjisini atmasını sağlamanız gerekirse spora yada yüzmeye göndermenizi aktivitelere göndermenizi tavsiye ederim çünkü bikere okulda ben hiperaktiviteden şüpheleniyorum dediğinizde bidaha çocuk hocaları tarafından etiketleniyo okulun rehberlik servisinden destek alabilirsiniz konuşup omega3 desteği verin oda çok etkili oluyo doktora çocuk norolojiye götürürsünüz anca oda ogretmene degerlendirme kagidi yollar neye nasil tepki veriyo anlamak icin sizede bi kagit verir tek Bi ilaçla deniyo sonra psikiyatriye yolluyo başka bir ilaç yazma yetkisi yok çünkü psikiyatride daha ağır ilaç deniyo ve rapor yaziyo buda ilerde çocuğunuzun kariyerinde önüne cikiyo çocuğunuzun bence hiç gerek yok uzun oldu kusura bakmayın benim oğlumda durtusellik çıkmıştı zamanında oda zamanla yaş büyüdükçe geciyo bisure sonra ilaçi icirmekte sorun yasiyosunuz oda var
(7,754 puan) tarafından
Teşekkür ederim uzun uzun yazmışsınız çok sağolun

Şuan ikinci sınıfa gidiyor geçen seneki öğretmeni ders sırasında önüne arkasına bakıyor arkadaşlarına yani bu seneki öğretmeni çok sessiz hiç konuşmuyor diyor

Geçen gün oy kullanmaya gittiğimde İngilizce öğretmenini gördüm çocuğunuz evde de mi böyle sessiz sakin diye sordu hayır evde tam tersi dedim aşırı hareketli dedim rehber öğretmen ile görüştürun dedi ama daha gitmedim
0 oy
(603 puan) tarafından
Hastalık olarak nitelendieilsede bence çokta müdahale gerektiren bir durum değil.çocukken bende öyleydim elim ayağım durmazdı.ama sonra duruldum.tek sıkıntım derslere vs odaklanamıuodum dikkatim çabuk dağılıyordun o konuda belki yardım lazım olablr
(7,754 puan) tarafından
Kızım da öyle ödev yaptırıyorum aklı bambaşka yerlerde mesela ödev sırasında ya diğer sayfaları karıştırıyor yada anne biliyor musun bugün okulda ne yaptık filan diye konuşuyor
0 oy
(274 puan) tarafından
Her hareketli çocuk hiperaktivite olmaz canım dikkat eksikliğide eşlik etmesi lazım genelde önemli bi ölçüdeyse öğretmeniyle görüş RAM a yada psikoloğa yönlendirir testleri var onun bu rahatsızlığı var demek için ama ben senin yerinde olsam acele etmem bu kadar, biz okulda hiperaktivite sorunu olan öğrenciler için sandalyenin yada masanın altına farklı doku materyalleri koyardık onu hissettiğinde biraz daha sakinleşiyorlar yerinde oturuyolar dokunmak için deneyebilirsin istersen yada evde masa başı oynayacağı eğlenceli akıl oyunları oynayabilirsin dikkat süresine göre onlarda biraz sakinleştirir dikkat süresini artırır çok zorlamadan hergün bu etkinliği yaparsan sonuç alırsın bi süre sonra inşaallah 
(7,754 puan) tarafından
İnşallah hemen öğretmenle konuşmak istemiyorum okulda tam tersi çok sessiz sakin bir çocuk
(1,968 puan) tarafından
Hiperaktif çocuk okulda sessiz kalamaz bu dürtüsel bir rahatsızlık çocuk bilinçli şekilde yapmıyor yani okulda sessiz evde hareketli ise sadece size yaramazlık yapıyor olabilir bir psikiyatriye gidin ama hiperaktivite evde hareketli okulda sakın olmaz okulda da yerinde oturamaz dikkat veremez bir şeyi değil aynı anda üç dört şeyi düşünür yapmaya çalışır çoklu düşündüğü için odaklanamaz çoklu düşünme sistemine sahiptir o yüzden dikkat eksikliği oluşuyor tek bir konuya adapte olamazlar tamamen dürtüsel olaylar sizinkinin sadece yaramaz olma olasılığı yüksek genede şüpheniz varsa uzmana bir danışın
(7,754 puan) tarafından
Galiba dediğiniz gibi yaramazlık yapıyor
0 oy
(2,112 puan) tarafından
Ben hiperaktivite ve dikkat dağınıklığı teşhisli bir insanım. Çocukken konuldu bana da. Hastalik diye tasvir edemeyeceğim ama çevredeki çoğu insandan farkli oluyorsun. Çoğu insan için basit olan şeyler senin için çok zor bir hale geliyor. Hayatının kontrolünü elinde tutabilmek için çok yüksek motivasyonlarinin olmasi gerekiyor. Ben bunu hastalik olarak değil de farklılık olarak tanımlardım.
(7,754 puan) tarafından
Şimdi nasılsın peki
(2,112 puan) tarafından
Hareketlilik tamamen yok oldu eksilerdeyim diyebilirim. Dikkat dağınıklığı devam ediyor. Ama akademik anlamda başarısız bir insan olmadım hiçbir zaman sadece özveri istiyor çaba ve motivasyon istiyor ama bu özellikler yoksa da çocuğu sürekli zorlamamak lazım psikolojik olarak hassas olunuyor çünkü
0 oy
(492 puan) tarafından
Benim bi br yakınınım yeğeni hiperaktif basketbol oynuyor minikler milli takımda oynayacakmış çok zeki oluyorlar doğru bir şekilde eğitim verirseniz sevdiği ilgi alanları ne tespit edin onunla uğrasın enerjisini atsın 
(7,754 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım spora gitmek istiyor

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 191 göst.
19 Mart 2024 Diğer kategorisinde Esmosum (7,754 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 95 göst.
10 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 86 göst.
10 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sedagnay (282 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 63 göst.
8 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Hirakusunannesi (329 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...