0 oy
109 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Merhaba kızlar 8 günlük bebeğim var ama bebeğim beni tanımıyor ağladığında kucagıma alıyorum ama susmuyor suni sancı ile doğum yaptım Dikişlerim ve ağrım falan var bebeğime kayınvalidem bakıyordu o ilgileniyordu sarılığı olduğu için mama takviyesi oldu biberona alıştığı için  meme reddi de yaşıyorum bebeğim ne zaman bana alışmaya başlar çok üzülüyorum bu duruma

7 Cevaplar

0 oy
(1,427 puan) tarafından
Canım yaa , kokuna falan alışması lazım cok uzuldum şimdi bir anne için cok zor bi durum belki once kendi kiyafetlerini filan yanina koysan uyurken kokunu tanisa sonra kucagina alsan alışırmı acaba ,  kendi sütünü neden vermedin en azından sağıp verseydin neden mama takviyesi oldu ki anlamadım, sarılık için sık sık sen emzirmen gerekm3zmiydi
(2 puan) tarafından
Sütümü sağıp veriyorum doymadığı için sarılık olmuş
-Reklam-
0 oy
(3,388 puan) tarafından
Ne zaman basbasa kaldiniz o zaman alısır canım sen bol bol ten temasi yap mamasini sen ver kokunu bilsin bebekler icin her zaman anneleridir bakimını sen yap canim alisirsiniz bende yasadim bu durumu bende degil kayinvalidemde sakinlesirdi ben cok aglardim beni sevmiyor diye simdi 23 aylik birinde biraz dursunda ben dinleneyim diyorum
(2 puan) tarafından
Mamayı benim elimden içmiyor kayınvalidemin elinden içiyor bi nevi annemi annesi sanıyor
(3,388 puan) tarafından
Yavas yavas sen al canım senin karnindaydi seninle bütündü
0 oy
(6,938 puan) tarafından
Alışır alışır benimki alslistiysa herkesinki alisir 
(2 puan) tarafından
İnşallah canım yaa çok üzülüyorum bu duruma
(6,938 puan) tarafından
Üzülmek için çok erken bak sana bişey anlatıyım benim oğlum 8 aylıkken konuşmaya başladı mama dedi sonra baba dedi sonra dede dedi babasına ve kayınbabama aşırı düşkündü 1 yaşına geldi bi kez kaynanamlarda banyo yaptırmak zorunda kaldım öğleden sonra hastaneye sonuç göstermeye gidecektim uyuttum gittim sadece bi kere o zaman bıraktım kayinbabamla birlikte gittik eve döndük benim yüzüme bakmadı direk dedesine gitti kapıda kollarımı açtım beni bıraktı dedesine gitti o kadarzoruma gitti ki anlatamam ki ben oğlumu koynumda büyüttüm hep birlikte uyuruz hiç bi yere bırakıp gitmedim hiç ondan ayrılmadım her ihtiyacını kendim yaptım kimse diyemez bi öğün yemeğini yedirdim bi kere altını değiştirdim diyemez her ihtiyacını ben yaptım oyunlar oynadım sarkilar öğrettim eğitici kaliteli vakitler geçirdim ama yok olmadı 2 yaşına girmek üzere sayılı gün kaldı 15 gün kadar önce anne dedi ilk defa düşün sonra ne oldu nasıl oldu anlamadim bana çok duskunlesti bazen eşim sabahları ilgilenir ben uyurum o zaman eşim durmuyo diyo gece uyuruken duşa girsem uyansa anne anneme diye agliyo eşim babası olduğu halde susturamiyo ta ki ben çıkıp yanına yatana kadar ondan sonra sarılıp uyuyo gözümle görmesem eşime de inanmam ben üzülmeyin diye yalan soyluyosun derim geçen hastaneye gittik ben muayene oldum çıktım beni görmediler baktım direklerin arkasında biey ariyo noldu dedim seni göremedi aglayacakti anne saklanmis dedim dedi sora markete gittik ben birşeylere bakarken onlardan uzaklasmisim bi baktim etrafa bakışı beni göremedi yüzünü kapattı ağlayacak gittim hemen ceee dedim güldü evin içinde bile olsam eşime oyala isim var desem 1 saat içinde yüz kere anneere diye yanıma geliyo benim oğlum beni boye sevdi baglandiysa seniki de olur şimdi oğlum uykuya geçerken bana sarılmadan uyumuyo gece bile eşimin yanında yatmama izin vermiyo illaki onun yanında yatcam sende üzülme daha çok tazesiniz alışır 8 gün nedir 9 ay karnında tasidin sen onu kolay mı unutmak benimki 2 senemi aldı senin o kadar sürmez 1 aya gör nasıl bağlanacak ama sana tek bi tavsiyem var bunu unutma ne olursa olsun cocugunla ilgilen işini gücünü bırak birlikte vakit geçir kimseye al swn karnini doyur altını değiştir su isim var deme ben hastalıktan surundum oğlumu kimseye bırakmadım ilerde üzülürsün
0 oy
(4,147 puan) tarafından

meme reddi kotu olmus cok asiri erken bunun icin. mamayi biberonu brakip hemen memeye dondurmen gerek bebek alisir merak etme. hatta bebegin gozunun icine bakarain birkac hafta sonra benden baskasina keske gtse baskasinda sussa da bende bos kalsam kurtulsam az biraz baskasina kakalayiversem

de rahat etsem diye bakinirsin bebegi kakalayip iteleyecek baktirtavak birilerini ararsin :)

0 oy
(3,030 puan) tarafından
Mama vereceğine sağıp versen daha güzel olur her beslemede sen gözlerinin içine bakmalısın kayınvaliden değil 
(2 puan) tarafından
Sağıp da veriyorum
0 oy
(4 puan) tarafından
Ten temasinizi arttırın hatta bi uygulma var bebegin ve sizin üzerinizde kiyafte olmadan gogsunhzun üstüne koyarsaniz bebeği sarlik solunum dahil bir cok hastaliga da iyi geliyor sizinle de bağ kuruyormus
0 oy
(210 puan) tarafından
o şu an daha bebek bilmiyoki kim meme verse onu emer kim baksa ona alışır bide daha yeni yani 8 günlük allah hayırlı ömür versin cümlemizin kine sen bol bol emzirmeye çalış zamanla alışır 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 62 göst.
11 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Efsun88 (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 99 göst.
24 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Sgb (2,014 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 146 göst.
21 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,101 soru

11,348,094 cevap