0 oy
161 göst.
Diğer kategorisinde (555 puan) tarafından
Kızlar ya benim oğlumda mı sorun var bende mi sorun var uyutamıyorum anlamadım. Sütten keseli aylar oldu karnını doyuruyorum havalar hafiften ısındı her gün akşama kadar dışarıdayız ama yok yine de geceleri uyanıyor. Özellikle Haftadır ağlayarak uyanıyor geri zor uyutuyorum. 10 buçukta uyudu 1 de uyandı 2 buçukta uyandı daha yeki uyudu sahura kalkıyorum sabah desen zaten uyuyamıyorum ruh hastası oldum iyice. Millete anlatınca garipsiyor sen alıştırdın uyanınca bırakacaktın kendi kendine geri uyurdu diyor. Ya ben deli miyim çocuk uyanınca baş bas ağlıyor nasıl kendi kendine uyusun geri. Gerçekten yıprattı bu uykusuzluk beni ne zaman düzelecek bilmiyorum. Kazara 2 ye hamile kalırım da iyice rezil olurum diye ödüm kopuyor 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım benimki üç yaşında su an top oynuyo inanki ama şu var ben alistirdim uykusu geldiğinde kendisi gelir yanıma yatar uyur benimle ben uyurken de benden bişey istemicekse kendi oyun oynar 
(555 puan) tarafından
Ben de az önce eşime dedim acaba sabah doktora mı götürsek diye. Ama gündüz birseyi yok nolduysa gece oluyor şimdi de ağrı kesici verdim bakalım sabah götürelim ama sanmıyorum hasta gibi değil çünkü. Yazık eşim de saat 1 e geldi işten bizim yüzümüzden yatamadı sahur yapıyoruz mecbur erkenden
(248 puan) tarafından
Ayy yüzümde tatlı bir tebessüm oluşturdu bu yorum. Allah yolunu bahtını açık eylesin minnoş çocuğunuzun :)
tarafından
Amin cümlemizinkini canım benim ❤️
tarafından
Dediğim gibi bir atak dönemi olabilir canım biraz  daha bekle bakalım duzelmezse bi götürürsun bayramdan sonra
(555 puan) tarafından
Tamam canım öyle yapim teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(1,075 puan) tarafından
:)) kız benim oğlanı yazmışsın bak sian salliyorum örneğin bı süreç galiba buda
(555 puan) tarafından
Senin oğlan kaç aylık :) inşallah bir süreçtir ya aslında alışmıştı 2 3 kez uyanır süt y da su içer uyurdu ama 1 haftadır ağlaya ağlaya uyanıyor uyanık desem değil uyutuyorum yerine koyar koymaz geri ağlıyor. Çıldıracam artık oruç oruç mahfldum uykusuzluktan
(1,075 puan) tarafından
bendede 1 hafta öncesinden boyledi dua okuyordum rüya görüyor kbus görüp çığlıkla ağlayarak uyaniyir die şükür şuan öyle bişe kalmadı ,ama işte bez taşma sorunu yüzünden üstü islanmksti degistrdim derken tekrar uykuya geçiş lazım.benkmkisi 2 yaşına yeni girdum canım
(555 puan) tarafından
Benimkinin 2 yaşına 3 ay var daha. Kabus flan görmüyor çünkü üstünde duası da var ben de okudum uyutmadan her gece okurum üstüne. Bilmiyorum ya gözüm zor açılıyor
(1,075 puan) tarafından
demkki belli bir atak yada uyku gerilemesi çoğu bebekte olduğu için soyluyorum
0 oy
(682 puan) tarafından
Benim oglum 3 yaşında tam olarak anlattigin gibiydi surda 3 4 aydır belki biraz düzeldi doğurdum doğalı gece ciyak ciyak aglar biseyden korkuyomus gibi örümcek adamlari cok sever yumuşak örümcek adamı var biz ona onunla uyursa hic biseyden korkmamasi gerektigini onun onu koruyacagini anlattik o yüzden mi bilmiyorum suan onunla uyuyor gece kaybedince kalkıp örümcek adamim nerde diyip sarılıp tekrar uyuyor ağlama isini suanlik biraktik ama dönem dönem yine oluyor aclik vs değil bence telefonda vermiyorum orda izledikleride kaliyor aklında korkuyor telefonida kesince biraz biraz düzeldi iste 
(555 puan) tarafından
Bizimki de doğdu doğalı uykuyu sevmiyor. Emzirirken sabahlara kadar oturur emzirirdim baktık olmuyor 16 aylıkken kestim TV pek bakmaz diyorum ya ev bahçeli akşama kadar elimden geldiğince dışarıda oynatıyorum nolduysa bu hafta oldu. Uyku arkadaşı var onu da istemiyor ben yatim istiyor yanında
(682 puan) tarafından
Bi haftadir oyleyse bi süreç falandir gecer biseyden korkmusta olabilir bende uyuyana kadar yaninda duruyorum sonra yatagima geçiyorum gece arada anne yanima gel der giderim uyur geri gelirkm sürekli boyle yatak yatak gezerim yeterki aglamasin uyusun
(555 puan) tarafından
Ben de öyleyim canım inannki 2 senedir yatağımda rahat rahat uyumadım 2 oda arasında mekik dokuyorum. İnşallah bir süreçtir de geçer
0 oy
(146 puan) tarafından
Oğlum 28 aylık uykusu gelince kendi gider yatağına yatar ve hiç uyanmaz maşallahı var uykuda problem yaşamayız her çocuk farklıdır tabi gelişme büyüme dönemlerinde yani atak dönemlerinde oluyor diye düşünüyorum uyku problemi 
(555 puan) tarafından
Maşallah canım bizimki uykuyu sevmiyor doğdu doğalı uyku sorunumuz var ama en azından geceleri düzene binmiş gibiydi. Gerçekten sıkıldım artık gece gündüz ayakta olmaktan
(146 puan) tarafından
Yatağa beraber yatın kitap okuyun masal anlatın konuşun veya onu konuşturun mesela uykudan uyanınca ne yapalım oyun mu oynayalım etkinlik mi yapalım gibisinden belki de yapıyorsunuzdur fikrimi belirtmek istedim
(555 puan) tarafından
Yapıyorum canım uyumadan önce konuşurum üstünü değiştiririm kitapları var onlara bakarız canı isterse tabi. Bana sokulur birseyler anlatır anlatabildigi kadarıyla. Ama bugüne kadar çok nadir desteksiz uyudu aşırı yorulmuş olduğu zamanlar anca
0 oy
(2,359 puan) tarafından
Oo ooo şuan 4.5 yasinda belki on kere uyandı uyanmadgi gün yok o kadarda gündüzden yoruluyor okula gidiyor ama yok + bide altına kaçırıyor bugün küçük oglumdan dolayı bezi bağlayamadm bir saat hemen yatak yorgan gitti eşim de işte ikisi birden canımı okuyorlar 
(555 puan) tarafından
Ayy canım Allah yardımcın olsun. 4. 5 yaşında niye uyanır ki benim oğlana kızıyorum ben de. Kuzeni var 3 ay büyük maşallah o da kendi kendine uyur sabaha kadar deliksiz. Annesi hiç bebek yokmuş gibi yaşıyor beni görsen 45 kiloya düştüm bunun yüzünden
0 oy
(234 puan) tarafından
Suya mı kalkıyor acaba. Moralini bozma  benimde 20 aylık memeye kalkar suya kalkar içer uyur geri
(555 puan) tarafından
Yok canım suya kalkardı normalde zaten ama su da istemiyor şimdi yine uyandı süt diye tutturdu bu saatte süt ısıtıp içirdim
(234 puan) tarafından
Değişir merak etme git gide olgunluğa gidiyorlar düzelir
(555 puan) tarafından
İnşallah canım tek dileğim o zaten sağlıklı olsunlar da yeterki
0 oy
(8,922 puan) tarafından
Korkuyo mu acaba. TV çok izliyor mu. 
(555 puan) tarafından
Yok canım pek izlemiyor açık olsa bile öyle oturup saatlere dakikalarca izlemez. Diyorum ya neredeyse akşama kadar dışarı bırakıyorum kediler var bahçede onlarla oynuyor komşu çocukları geliyor oynuyor aslında yorulması da lazım ama nerdeee
0 oy
(310 puan) tarafından
2.buçuk yaşında her gece uyanır dün kalktı 3 te ezandan sonra uyudu . Az önce saat 3 e kadar yine 3 4 defa uyandı 2 kere su verdim garip bi şekilde sürekli evde anne burda dur burda otur ordan git ya da gitme diyor bunu gece de yapıyor tamam gidiyorum diyorum uyuyor çok garip bir oğlum var bende diyorum hep diğer çocuklar niye böyle değil diye işte :(
(555 puan) tarafından
Off ben de bir tek oğlum öyle sanıyorum. Bizimki de sürekli bna git der ya da başka odaya VS. Gideceği zaman illa beni de götürür
(310 puan) tarafından
Aynısı valla babasıyla evde evcil ****** gibi olduk gel git otur dediğini yapmasak da ağlıyor hemen.iş yapmama izin vermiyor görünce de kucak hemen ne zaman düzelir bilmiyorum ümidi kestim açıkçası
(555 puan) tarafından
Ben de kestim hatta 2.den de ümidimi kesmeye başladım. İş yapmak işkence gibi her yeri dağıtıyor döküyor sürekli beni çekiştirip duruyor. Bazen akşam yemeğini bile öğleden yapıyorum onun uykusunda yoksa zar zor yetişiyorum
0 oy
(684 puan) tarafından

23 aylık olacak bizde doğdu dogalı uykuyu sevmez geç uyur 

Bugün öglen uyumadı erken yayar dedim yatmıyor ne desem burnumdan getirdi en son sen otur ben yatacağım deyip uzandım geldi yanıma iç leke çeke uyudu aç değil susuz değil niye UYUMAZLAR bizim elimize geçmiyor uyku:'(

(555 puan) tarafından
Evet ya bak uyandı bile gel de dayan akşama kadar uykusuz. Ben zor dayanıyorum gece uyumadık ama kendini görsen 16 saattir uyuyor gibi
0 oy
(12,632 puan) tarafından

Azı dişleri çıkıyormuş çiğlık atıyor ağlıyor gece :pouty:

(555 puan) tarafından
Öyle mi dersin canım. Acaba birseyden mi korktu diye düşündüm ama korkacak birsey olmadı. Doktora götürdüm az önce genel muayene yaptı hiç bir şey yok dedi. Sabırla düzelmesini beklicem galiba
(12,632 puan) tarafından
Uyku deyince nedense aklımı diş geliyor canım Defne her zaman  düzenliydi iştahı güzeldi köpek dişleri çıkarken tam bir ay boyunca hiçbir şey yemedi iştahtan kesildi ama yine uykusuz yerindeydi şimdi en köşedeki azı dişleri çıkmaya çalışıyor 3-4 gündür gece uykusunda çığlık atıyor ya da oturup ağlıyor aşırı huysuzlaştı kimseye kendini sevdirmiyor ağzını açıp gösteriyor dişim acıyor diyor inşallah atlatırlar burada büyümenin bir evresi
(555 puan) tarafından
İnşallah canım haklısın onlar icjn de zor bir süreç ama bazen anne olarak insan yoruluyor tukendigini hissediyor. Kolaylık versin inşallah prensese de
(12,632 puan) tarafından
Ağzını göstermiyordu dün görebildin alttan iki tane köpek dişi çıkmış azılar da patlamak üzere hepsi üst üste gelmiş ondan böyle olmuş bu çocuk
Allah kolaylık versin hepimize
0 oy
(2,939 puan) tarafından
3 buçuk yaşına kadar geceleri uyandi. Kalkmıyordu ama ağlıyordu yatakta yenidogan gibi uyandigi oluyordu. Tam anlamıyla 4 yaşında deliksiz uyumaya başladı.
(555 puan) tarafından
Evet canım bu da öyle. Dediğin gibi yeni doğan gibi ağlayıp dönüyor yatağında ama gözü kapalı. Kucağına ya da ayağıma alıyorum uyuyor yatağa bırakınca odama varmadan geri ağlıyor. 3.5 yaşa kadar uyanırsa yandım valla kardeşi flan var mı seninkinin
(2,939 puan) tarafından
Yok kardeşi tövbeliyiz biz :)
(555 puan) tarafından
Ahhahaha gerçekten tövbe ettiriyor şimdiki çocuklar :) hayırlısı olsun

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 336 göst.
0 oy
5 cevap 76 göst.
11 Ocak 2024 Aile kategorisinde Bir garib kul (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 97 göst.