0 oy
344 göst.
Diğer kategorisinde (32 puan) tarafından
Arkadaşlar 31+6 haftalk 4 gün önce doğum yaptm süt istediler fakat bebeğimin gözlerini bantlamş buz beyaz renginden ışık açmşlar ne anlama geliyor bilen var mı  eşim gidip görmüş ama eşim bana anlatmıyor bebeğimiz iyi diyo boşuna kurultu yapiyorsun diyo 

12 Cevaplar

0 oy
(2,347 puan) tarafından
Sarılık plmus büyük ihtimal canım üzülme her bebekte oluyor geçer inşallah geçmiş olsun 
(32 puan) tarafından
kaç haftalk doğum yaptnz
tarafından
Benim 31.haftada kanaman olmuştu çiğer geliştiriceyle ilaçlarla 34. Haftaya kadar anca gelebildik 34 de doğum yaptım kuvezd alındı tabi haliyle solunum sıkıntısı vardı
(32 puan) tarafından
Benim de 28. Haftadan itibaren hep adet olacakmşm gibi sancm bide kaslmam vardı ciğer geliştrci iğne serm ilaçlarla 31+6 haftaya geldk çok zor şeyler yaşadım benim neler yaşadklarmi anca Allah bilir  bir evlat sahibi olabilmek için servet ödedm ben  diğer bebeklermde aylarca yattm her çkşta 80 bin 90 binlerle çktm  her kayipta sezeryan parası  serklj ameliyat ı olsn bunlar yetmedi İstanbul a gittm en son çare abdonimal serklj oldum orda da 140 bin verdm  sezeryan a da 40 bin daha verdim demek istediğim ne kadar cabalarsam çabalıym herşey kısmet kısmetmde varsa rabbimin izniyle kucagma alırm kısmetm de yoksa ne  ne kadar çaba göstersen de olmaz
(525 puan) tarafından
32 hafta diyebiliriz arkadasim 32 de dogum yapmis suan oglu 1 yasinda
(32 puan) tarafından
inşallah canm  bebeğimi görmeye gittim çok şükür kilo almştı ama halen entube :(
-Reklam-
0 oy
(24 puan) tarafından
Sarılıktan dolayı ışık veriyorlar bantliyorlar zarar vermesin diye gözüne 
(32 puan) tarafından
kötü birşey mi peki sarılık
(32 puan) tarafından
inşallah ya çok üzgünüm stresliym elimden birşey gelmiyor
(525 puan) tarafından
Sarilir her bebekde olur zaten sen bol bol ye stres yapma ki sutun gelsin artaij bebegine gonder icsin en guzel mucize anne sutu icsinki buyusun insAllah
(32 puan) tarafından
Allah razı olsun cnm inşallah bir an önce toparlar kendini
0 oy
(4,119 puan) tarafından
Sarılık olmuştur canım beyaz ışık tedavisi uyguluyorlar dir korkacak bişey yok geçmiş olsun sağlıkla evine gelsin inşallah 
(4,119 puan) tarafından
Rabbim kucağına sağlıklı getirsin benim 2 çocuğumda kuvozde kaldı ordan biliyorum üzülme sütünü etkilemesin çünkü şuan en çok ihtiyacı olan sensin şuan
(4,119 puan) tarafından
Onlar seni ahirette cennet kapisinda bekliyor olacak inşallah
(32 puan) tarafından
inşallah canm peki süt istediler ya durumu iyi olduğu için istediler  Allah korusun kötü birşey olsa bir sıkıntısı olsa vermezlerdi değil mi
(4,119 puan) tarafından
Anne sütü bebeği daha çabuk toparlayıp iyileştirir demekki senin sütünü içecek kadar iyi
(32 puan) tarafından
inşallah yaa
0 oy
(7,230 puan) tarafından
Sarılık canım mavi ışık veriyorlar onun için erken doğan bebeklerde daha çok görülüyor normal 
(7,230 puan) tarafından
1900 gr inşallah canım
(32 puan) tarafından
Sancılandm ultrasnda baktı 1570 grm dedi yatış yaptı akşamı da doğum oldu 1800 grm doğdu
(4,119 puan) tarafından
Benim oğlum 2220 gram doğdu 11 gün kuvozde kaldı bana verdiklerinde 1800 dü şimdi 14 yaşında maşallahı var Dalyan gibi kiloya bakmayın çabuk toparlanıyorlar
(7,230 puan) tarafından
Maşallah kilosu iyiymiş haftaya göre çok düşük değil çabuk toparlanır inşallah
(32 puan) tarafından
inşallah canm
0 oy
(19 puan) tarafından
Korkma canm hepsi basimizdan gecti bende ayni 31 +6da dogurdum 1.480 gram suan 2 yasina gircek toparladi hic bi slrunu kalmadi bizimki 33 gun kuvezde kaldi emmesi solunumu derken anca gelisti
(19 puan) tarafından
2 kiloydu ciktigimizda  2 gun sonra gittik kontrole 1890 olmuştu  şırıngayla  besleyemedigim icin sonra biberon verdim aldi kilosunu kilo 2 ve emmesinin gelismesini beklerler solunum sıkıntısı  gectikten sonra
(32 puan) tarafından
solunum sıkıntısı geçse derin nefes alcam haftasını tamamlar sonra mı çkar
(19 puan) tarafından
Hafta degilde 2 kilo tamamsa emme refleksi de varsa verirler solunumdwn da korkma geciyor illaki yavas yavas kuvez ici solunuma gecer sonra tekrar  normal.vefir geri kuzvez ici solunum oyle oyle birakiyo bian once emmesi gelmişsin  insallah kilosuyla toparlar o
(32 puan) tarafından
doğum yaptgm 2. günü süt istediler halen benim sütümle besleniyor Allah'a şükürler olsun kilo vermedi 1800 grm doğdu şimdi 2 kiloya ulaştı ama  solunumda işte sıkıntı var cihazı yavaş yavaş düşürüyrz diyorlar 8 gün oldu ama Helen entube
(19 puan) tarafından
Olabilir  canım  ben 2 tane ciger gelistirici oldum ayni gun dogurdum korkma o minicikk vucuduyla ne savaslar veriyor
0 oy
(900 puan) tarafından
Canım sarılık olunca geçsin diye yanlış hatırlamıyorsam mavi ışık veriyorlardı geçsin diye iyi geliyormuş. Bak 30 ları görmüşsün ben senin postlarini hatırlıyorum yaşadıklarını da. Allah'in dedigi olur ama merak etme bu haftalar artik yasama sansi yuksek haftalar insallag sag salim cikar ❤️
(32 puan) tarafından
Allah razı olsun cnm inşallah  ♥️
0 oy
(2,383 puan) tarafından
Çok çok erken doğmamış canım. Beyaz ışıkla ilgili bilgim yok ama küvezle ilgili bişeydir. Sıkıntı yapma. Bir an önce kucağına al inşallah. 
(32 puan) tarafından
Allah razı olsun inşallah canm cok küçüktü bugün görmeye gittim 2 kiloya ulaşmştı ama heln solunum sıkıntısı var
0 oy
(2,293 puan) tarafından
Çok normal çünkü organları tam gelişmemiş durumda kendini korkutma kuzum o ışık ona zarar verir diye gözleri bantlı çünkü ağır pramature olarak geciyo haftan hiç umudunu kesme üzülme sütun etkilenmesin bol bol sütünü sağ süt ver senin bir damla sütun ona sifa 
(32 puan) tarafından
Kız gördüm bugün kolunu ellerini ayaklarını oynattı çok küçüktü  halen cihaza bağlı
0 oy
(1,236 puan) tarafından
Gecmis olsun kuvezde gozleri isiktan etkilenmesin diye bantliyolar 
(32 puan) tarafından
doktor syledi evet sarılık her bebekte oluyormş geçer inşallah
0 oy
(2,136 puan) tarafından
Korkma canim sarilik olmuş 1 günde o şekilde geciyo.

Benim oğlumda 50 gün kuvezde kaldı.

Ona da mavi ışık verdiler.
(32 puan) tarafından
1 gün oldu geçti şükür ama yine olmuş  entubeden ne zaman çkar bilmiyrm çok kötüyüm ya stres yapyrm gerçekten çok özlüyrm bugün görmeye gittim Allah'a şükürler olsun 2 kilo olmuş ama halen solunum sıkıntısı var
0 oy
(2,096 puan) tarafından
Bende erken doğum yaptım 32 haftalık benim oglanda cihaza bağlıydı ciğeri gelişmemişti şuan iyi çok şükür stres yapma süt sağma ya çalış çok mücadele etmen gerkiyir süt için pes etmeden bebeginiz sarılık olmuş şuan senin sütüne ihtiyaci var surekli pompala sıcak su ile yıka damarlar acilsin herşey güzel olacak inşallah 
(32 puan) tarafından
inşallah canm peki bebeğiniz halen küveste mi
(2,096 puan) tarafından
Aşkım oğlum 5 yaşında hamd olsun 45 gün kalmıştık
(32 puan) tarafından
Maşallah canm süreç çok zor ve yıpratıcı dua edin  kucagma alaym
(2,096 puan) tarafından
İnşallah güzel bacım hepsi geçiyor inanki şaşırıp kalıyorsun

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 97 göst.
1 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bsranaz (609 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 65 göst.
19 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ekici (354 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 244 göst.
3 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 381 göst.
17 Ekim 2019 Aile kategorisinde Yargıç. (2,633 puan) tarafından soruldu

379,059 soru

11,346,316 cevap

34,812 kullanıcı

...