0 oy
275 göst.
Aile kategorisinde (102 puan) tarafından
Merak etttim sizce ,,;)

15 Cevaplar

+5 oy
(35 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bence evin reisi yoktur bizde öyle en azından ortak karar alırız bazen o bana uyar bazen ben ona
(102 puan) tarafından
Aradaigim yorum sabitliyirum
(3,859 puan) tarafından
Bunu yazmaya gelmiştim gerek kalmamış ++
-Reklam-
+1 oy
(3,687 puan) tarafından
Evin reisi vicdan. 

Kimin cebindeki para daha çoksa, az olana aldırmaz kendi alır. Bunun adı vicdan. 

Kim daha az yorgunsa eğer, daha fazla yorgun olanın üzerine gitmez, bunun adı vicdan. 

Son sözü söylerken kimin ki diğerinden daha makulse eğer öteki ise bunu içten içe kabullenir ve hakka girmezse onun dediği olur, bunun adı vicdan. 

Evlilik terazisinin küfelerini dengeleyen ağırlık, vicdan. 
0 oy
(6,244 puan) tarafından
Kocam bey devlet gibi kadınsın dediğine göre benim sanırım 
(102 puan) tarafından
Bu çok iyidi :)
0 oy
(793 puan) tarafından
Bence iç işleri bakanı kadın, dış işleri bakanı erkektir. Buna göre cumhurbaşkanı da Allah, yardımcısı Rasulullah'tır. (Sav)
(10,039 puan) tarafından
Ay katiliyorum bizimkide tam olarak böyle iste :) gerci esim yokken ben bazen disisleride oluyorum mecburen
0 oy
(515 puan) tarafından

Eşimin bütün sülalesi

:pouty::dizzy:

Malum bizim ev öyle bütün sulalenin kararı var takıyor muyum eşimij bir sözü var

seyimde değil 

0 oy
(887 puan) tarafından

Evin reisi ben ve eşimdir en çok ben ağır bassam da eşimin bana olan saygısındandır her zaman Allah razı olsun ondan benim de oğlumuzda gönlü ne razıysa ona yönelir ona göre hareket eder :) 

0 oy
(925 puan) tarafından
Bizde demokrasi var bacım:D yani kimse kimseye üstünlük taslamaz şükür :)
0 oy
(340 puan) tarafından
Yeni evliyken hep oydu şimdi birbirimize alıştık anlaştık şuan  yeri gelirse o yeri gelirse ben herşey yerince yani genelde ortak kararı bulmaya çalışıyoruz bunu en fazla ben yaparım ama onuda alistirdim artık 
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Bir evlilikte iç dış işlerinin yüzde 98 ni ben yapıyorum eşim sadece para kazanıyor sence kim bizim evin reisi oluyor
0 oy
(1,233 puan) tarafından
Ya konuya göre değişiyor yada ortak bir noktada buluşuruz 
0 oy
(13,070 puan) tarafından
Demokratik ortamda reise ihtiyacımız olmuyor her şeye beraber karar veriyoruz ki eşim çoğunlukla bana sorar her şeyi öyle karar verir.
0 oy
(323 puan) tarafından
Bizde reis yok ya ben bişey yapacaksam eşime sorarım eşim bisey yapacaksa rizami alır bizde reis yok olmasında :)
0 oy
(4,205 puan) tarafından
Baba evin reisi olsada anne evin temel direğidir anne yoksa o ev çöker diye düşünüyorum 
0 oy
(2,091 puan) tarafından
Evin reisi yoktur iki eş oturur ortak karar alır 
0 oy
(3,016 puan) tarafından
Evin reisi aynı zamanda evde en maraba olan kişidir.Hatta tamam ben yaparım diyip tüm rolleri çalan taraftır.Hatta tüm hastalıklar sorumluluklar aynı zaman da evdeki bu kişidedir.Omuzlarindaki yükler yıllar geçtikçe daha bir agir gelir.Yillar sonra bir hayat arkadaşı olduğunu fark eder ,paylaşmak ister ama görev ve sorumluluklarını devretmeyi beceremez her şeyi yapar ama görev dağılımı yapmayı bir türlü beceremez vs

Her evde reis değişir sizin evinizde bu kimse ,reis de odur.

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 355 göst.
5 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 369 göst.
4 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 243 göst.
25 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 1,073 göst.
11 Haziran 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,892 soru

11,372,376 cevap

34,855 kullanıcı