0 oy
125 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (76 puan) tarafından
İlk doğumumu 9 santim açıklıkla evde çekerek doktora gittim ve yinede çok az dikişim oldu beni acıtan oydu bu ikinci gebelikte de o eski dikiş yırtılır mi yoksa tekrardan keserler mi dikişsiz olan varmı 

11 Cevaplar

0 oy
(3,400 puan) tarafından
Evet ordan kendi yırtılır canım onlar kesi atmazlar
(76 puan) tarafından
Çok acı vermez mi yaa düşünmesi bile ürkütücü yani
(3,400 puan) tarafından
Valla bana vermedi canım 3 normal doğum yaptım sonuncum sezeryan oldu inan sezeryan dah daha zor
(76 puan) tarafından
2. Doğum zor oldu mu sizin için
(3,400 puan) tarafından
Yok kuzum çok çok çok kolay oldu nerdeyse yolda doguruyordu
-Reklam-
0 oy
(206 puan) tarafından
Benimde ikici doğum olucak Allah in izniyle bende sancımı evde çektim hastaneye gittiğimde 3 4 santim açıklık vardı ama bende bayabi dikiş vardı coktu yani bundada çok korkuyorum ama başa gelen cekilir
0 oy
(1,450 puan) tarafından
1ci doğumum cok dikisim oldu akçdı bilemedim ama kesik dikis hersey vardı ama 2 cide kesi dikisisiz yirtiksiz oldu acılmadan sonra iyi ıkkına biliyorsan asla kesi dikis olmuyomus ben 1cide bilmiyordum ıkkınmayı öğretmiyorlardıda ama tüm ıkınma teknikleriyle 2 ciyi cok sorunsuz atlattım
(76 puan) tarafından
Ay inşallah benimde dikişsiz yirtiksiz olur çok korkuyorum
(1,450 puan) tarafından
Ikkına bilince olmuyo herşey ıkkınmada biter doktorunla uyumlu ol o nederse onu yap ıkınma tekniklerini oyren
(76 puan) tarafından
Teşekkürler cnm
0 oy
(4,548 puan) tarafından
Herkesin doğumu farklı oluyor canım benim zaman aşımı çöktü acilmam da durduğu için kesik attilar
0 oy
(555 puan) tarafından
 Niye yirtilsin 

Devlette yaparsan kesi atiyolar direk beklemiyolar bebegin gelmesini zorlamasini kolaya kaciyolar ilkim devlette oldu direk kestiler dha dogum baslamadan 

İkincim özelde oldu doktor vazelin istedi yanindakilerden instagramdada gormustum vazelin kullandiklarini kesi olmadi iki uc ikinmada dogdu hemen ilk oglumdan daha kilolu daha uzun doğdu hemde
0 oy
(652 puan) tarafından
İkisindede kesi atıldı açılmasina rağmen hayır yırtılma açılma olmaz 
0 oy
(7,197 puan) tarafından
Eski yer yirtılmıyor . Ben gittiğimde tam açıklık vardı 3710 gram doğurdum kanaldan hiç cikmayacak hissi oluştu o an kendimi gereksiz zorladım doktor zorlama kendini yirtiyorsun dedi 2 dikişim oldu o yüzden sabırlı olsaydım doktorum mükemmel biriydi o da olmayacaktı... 
0 oy
(112 puan) tarafından

Ayy o dikişler kapanmıyor muuuuu:O

0 oy
(7,254 puan) tarafından
Eski dikişlerle alakası yok canım onlar yırtılmaz. Benim ilkinde kesi attılar hemde yırtılma oldu ikinicde sadece bebek kolunu attığı için yırtılma oldu herkeste değişir tabi
0 oy
(13,878 puan) tarafından
Dikişsiz olmadı maalesef. İlkinde kesi atilmişti ikincide kesi atmadi ama yırtılma oldu. Mecburen dikiş atıldı. 
0 oy
(1,073 puan) tarafından
İlkinde çok dikişim vardı. 2 de biraz erken doğurdum 2500 kiloydu yırtılma olmadi ama yeterince esnemedi kendim de orda takıldığını hissediyordum. Esnemedi dedi Dr 2 cm kesi yaptı. Az olunca çok yormadı oturup kalkmayı etkilemedi rahat geçirdim 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 151 göst.
9 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde _Reyhan-0 (1,706 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 468 göst.
16 Eylül 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 168 göst.
24 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,450 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 57 göst.
13 Haziran 2022 Aile kategorisinde mehal (618 puan) tarafından soruldu

380,191 soru

11,381,967 cevap

34,878 kullanıcı