0 oy
1,015 göst.
Diğer kategorisinde (2,008 puan) tarafından
Kızlar ev kirası, elektriği, suyu, doğal gazı, çocuğu olan bez, mama, kıyafeti, özel ihtiyaçlar, evin gıda ihrıyaçları, borcu olanlar borç ödemesi askeri ücretle bu fahiş fiyatlarla nasıl geçiniyorsunuz eşim askeri ücret alıyor 17 bin civarı 15. Bin zaten borca gidiyor biz zaten kayınvalidemle kalıyoruz  kendi evleri kirası yok evin elektriğini suyunu temel ihtiyaçlarını bazen bebeğin mamasını bezini o alıyor eşiminki zatrn direk borca gidiyor sizler nasıl geçiniyorsunuz 

41 Cevaplar

+2 oy
(777 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Benim eşimde hem öğrenci hemde asgari ücretle markette çalışıyor . Doğalgaz yardımı alıyoruz 600 küsür elektrik yardımı var 150 tl birde işte aile yardımı var 1200 tl . Geri kalan hepsi maaştan gidiyor çocuğun maması bezi falan filan … bizim yiyecek içecek benim tek şanslı olduğum nokta ailemin durumu iyi yer geldiğinde bize destek çıkıyorlar Allah razı olsun ama ay sonuna doğru çok kötü sıkışıyoruz yani gerçekten geçinmek çok zor ne yapacağız ne edeceğiz diye düşünmek insanı yıpratıyor gerçekten . Allah bir kapı açıyor şükürler olsun ama bunalıyor insan 
(777 puan) tarafından
Allah hayrından hayır versin canım ne diyim valla:/
(311 puan) tarafından
Sırf merakımdan soruyorum canım eşin ne okuyor
(777 puan) tarafından
Eşim spor bilimleri fakültesinde Besyo okuyor beden eğitimi antrenörlük
(59 puan) tarafından
Ama hazir yemek yiyosun :p :)
(777 puan) tarafından
:D nasip
-Reklam-
+5 oy
(604 puan) tarafından
geçinemiyoruz diyeceğim kısaca.Allah ülkey bunhale getirenler belasını versin 
(2,008 puan) tarafından
Aminnnnn
+3 oy
(886 puan) tarafından
Geçinemiyoruz esim asgari ucret alıyor aile destek ödemesi alıyoruz ev kira. Bankalara borclaniyoruz habire odeyemiyence telefon al sat yapıp sonra bidaha bankalara borclaniyoruz bebegimin kıyafetlerini dolap uygulamasından alıyorum eşim isyerinden kalan yemeğini getiriyor onu da ek gida olarak veriyorum öyle yani 
(2,008 puan) tarafından
Yaaaa ben sana kıyamam kiradamsınız aile destek ödemssi yaptım olmadı bende sen nasıl başvuru yaptın üzüldüm be❤️
(886 puan) tarafından
Maalesef kiradayiz ibbyi aradim birde buranin sosyal yardimlasma merkezine bizzat gidip basvurdum hangisi vesile oldu bilmiyorum iki yerden de evi gormeye geldiler aile destek odemesi daha yeni bu ay bağlandı o da temnuzda bitiyormus galiba bilmiyorum ki canım belki siz kayinvalideyle bir yasadiginiz için olmamıştır Allah yardımcınız olsun
(2,008 puan) tarafından
Amin inşallah
+3 oy
(197 puan) tarafından
Geçinemiyoruz bunalımdayız 
(2,008 puan) tarafından
Askeri ücretmi alıyor eşin
(197 puan) tarafından
21 alıyor yarısı kira ee eşya taksitide vsr sıkıntı yaşıyoruz
(2,008 puan) tarafından
Eşya taksisi sıkıntı biz bi aralar 5 bin ödüyorudk bitti o çok şükür
+2 oy
(1,085 puan) tarafından
Yani evlendik çocuk düşünmeye başladığımızda birikim yaptık. Güzel bir gelecek için hâlâ daha devam ediyoruz. Kısmıyoruz ama yetiyor yani 
+2 oy
(2,875 puan) tarafından
Annem çocuklarıma bakıyo bende çalışıyorum ;) hazır kaynanan varmış bırak bı iş bulup çalış tek eşinde yük olmasın anca böyle geçim kolay olur başka türlüsü zor 
(2,008 puan) tarafından
Kayınvalidem çalışıyor o çalışmasa ben çalışırdım
+2 oy
(1,578 puan) tarafından

Sırf bu yüzden eşim iş değişikliği yaptı ve gerçekten askerî ücrete çalışanlara Rabbim yardımcı olsun çok  yüksek maaş almamıza rağmen yinede ay sonu zorlanıyorum bazen ek olarak benim maaşımda var 

(1,133 puan) tarafından
Çok şükür bı elbise alırım diğer şeylere para harcamam
(1,578 puan) tarafından
#zaman rabbim en güzellerini nasip etsin inşallah cnm  huzur içinde sağlıcakla kullan elbisede ihtiyaçim oldukça alırım oğluma da öyle ihtiyacı yoksa almam dolapta var diye bayramlık bile almadım var çünkü

Gamze 6 yıllık evliyim yeri geldi kuru ekmegide bölüştük yedik yokluğu da biliyorum ama ihtiyaç halinde makyajada kuaförede harcama yapıyorum
(7,228 puan) tarafından
Kalıp ustası mi eşin canım benjmmkde kalıp ustası şehir farklı diye mi arada baya fark var.
(1,578 puan) tarafından
Cnm seninki ne kadar alıyor firma firma değişiyor buraya girmeden önce 1650 alıyordu burası daha fazla ve Mesaisi çok 1 saat fazla çalışsa yarım gün parası alıyor
(7,228 puan) tarafından
Hm anladım canım 1400 şuan ama bu ay ya zam isteyecek yada başka yere gidecekti dedigin gibi heralde az veriyorlar
+2 oy
(326 puan) tarafından
Valla o parayla geçinilmez, geçiniyoruz diyenler de kim bilir ne şartlar altında geçiniyorlar. Kız kardeşim aile evinde herhangi bir gideri yok 3 aydır her ay 19 bin eline geçiyor ve bitiyor öyle dışarda yemek yediği, pahalı şeyler aldığı da yok. Bu parayla aile geçindirmeye mahkum edenler beterini yaşasın
(2,008 puan) tarafından
Kesinlikle beterini yaşasın ama olan iyilere oluyor kötüye bişey olurmu başımızdaki cepcilik yaparsa askeri ücreti belirleyenler vicdansız olursa ülkenin gidişatı hiç iyi değil
+2 oy
(1,261 puan) tarafından
İlk evlendigimiz senelerde zorlanıyorduk baya eşim abisine kefil olmuş onun borcunu ödedik baya zorlanmıştık. Ama şimdi çok şükür işini de büyüttü bir eksiğimiz birseyimiz de yok 
(2,008 puan) tarafından
İyi çok şükür rabbim kimseye muhtaç etmesin eşin niye borcu ödediki ona ödetseymiş inşallah kimseye bidaha kefil olmaz
(1,261 puan) tarafından
Ödemedi işte başka şehire kaçtı gitti borçları yüzünden mecbur eşim ödemek zorunda kaldı. Valla bir daha öyle birşey yaparsa benim olmayacağımı biliyor kendisi bilir
+1 oy
(12,903 puan) tarafından
15 bin TL ne borcunuz var ki bir asgari ücretli için çok çok fazla kaldı ki borcunuz olmasa bile asgari ücretle geçim mümkün değil benim abim asgari ücretle çalışıyor onlarda babamlarla birlik oturuyor 
(2,008 puan) tarafından
Beyfendi benden habersiz kredi çekmiş çektikten sonra söyledi banada başta söyleseydi izin vermezdim borcu borçla kapatmaya çalışmış akıllı o da elinde patladı
(12,903 puan) tarafından
Biz karı koca memuruz ona rağmen ev araba kredi ödemelerimizle ucu ucuna ancak yetiyor
+1 oy
(3,268 puan) tarafından
Eşimin maaşı iyi tek çocuk elhamdülillah yetiyor canım ileri için sıkmadan kenara atıyoruz asgari ücret olsa mümkün değil yetmezdi borcumuz vs de yok 
(2,008 puan) tarafından
Ne güzel rabnim kimseye muhtaç etmesin
+1 oy
(1,317 puan) tarafından
Çok zor asgari ücretle çalışanın işi Allah yardımcınız olsun
(2,008 puan) tarafından
Amin cümlemizin üniversite mezunu aslında ama mesleğini yapmıyor
+1 oy
(13,833 puan) tarafından
Bizde ev kendimizin kira derdimiz yok. Çok şükür borcumuz falanda yok. Eşimin kendi işyeri geliri asgarjnin üstünde. 2 çocukla yetiyor herşeye. 
(2,008 puan) tarafından
Inşallah bizde ev sahibi oluruz rabbim herkese ev nasip etsin
(13,833 puan) tarafından
Amin canım.
+1 oy
tarafından
Ne borcu kı ev falanda yok kaynana ile kaldıgına göre 
(2,008 puan) tarafından
Kredi borcu 15 bin tl
tarafından
Yanı kredı ne ıcın demek ıstedım aslında kredı olduğu bellı zaten de ev mı aldınız alsanız oturuyor olurdunuz ne bileyim bana uçuk grldı kayınvalıdenle oturmasan ne yapacaktınız mesela
(2,008 puan) tarafından
Düğün borçları altın set bilezik falsn kredi çekti hep nişanlıyken evlenceği aklına gelmedi herhslde çalıştığını yedi bekarken kesin üvey annesine kardeşine yedirtti zamanında bide tutumluymuş gibi davranmıyolarmı deli oluyorum tutumlu olan insanın birikimi olur kıyıda köşede
tarafından
Hmm anladım canım altını askıyı satıp bızım ilk ısımız borçlarımızı kapatmak olmuştu kenarda duran altının bana faydası yoktu sonuçta inşallah düzene sokarsınız bır an önce hayatınızı
(2,008 puan) tarafından
İnşallah zaman çabuk geçsede bebeğim 2 yaşına gelse kayınvalidem kreşte çalışıyor onunla gönderirim kendim çalışırım bi şekilde ev falan alsabilrsek iyi olur ama şuan elimden hiçbirşey gelmiyor
+1 oy
(3,074 puan) tarafından
Asgari ücretle geçinmek hayal bizim kira sadece 11 bin doğalgaz bin gelmiş su 265 elektrik 597 hadi doğalgazı sil yaz geliyor  bir çocuk okula gidiyor diğeri 22 aylık bezi kıyafeti vs asgari ücret alıpta geçinene helal olsun 
(2,008 puan) tarafından
Maşallah içiniz gitmiyormu 11 bin verirken daha uygun evler yokmu kaç odalı
(3,074 puan) tarafından
Yok canım biz geçen sene taşındığımız için indirimli 3+1 şuan burda çöp evler 15ten başlıyor
(2,008 puan) tarafından
Maşallah bizimburda 7 bine bile var 1+1 ama bende birkaç ay önce 3+1 e 2500 e oturuyordum
+1 oy
(2,722 puan) tarafından
İki memur geçiniyoruz ev kredisi falan ödüyoruz ama yine de iyiyiz çok şükür 
(2,008 puan) tarafından
İyi şükür
+1 oy
(4,210 puan) tarafından
Allah yardimciniz olsun. Biz iki kisi calisiyoruz. Gonlumuze gore harcariz ama aylik eve 90 bin civari para giriyo.
(4,210 puan) tarafından
1 tane cocuk yeter :D
(384 puan) tarafından
Maşallah masallahhh:)
(4,210 puan) tarafından
Sagolun ayin 15 de maas aliyorum ve suan hesabimda sadece 5 bin var ,gelen gidiyo :)
(384 puan) tarafından
Kiz nereee yediniz oka paracıklarii:))
(4,210 puan) tarafından
40 bin kredi kartima odedim,10 bin kres,15 kira,10 binde benzine gitmistir. Oyle iste :)
+1 oy
(4,129 puan) tarafından
Esım memur 2 cocugum var bırı okula gidiyor.. Evimizi yeni aldık 2 yıldır ödüyoruz, bı kac aya bitecek borcu ınsaallah.. Iyı geciniyiruz cok sukur. Borç bitince rahatlayacagiz ınsaallah.. 
(2,008 puan) tarafından
İnşsllah biter bir an önce
(4,129 puan) tarafından
Insaallah canım benim ❤️
+1 oy
tarafından
Çoğu yorumu okudum Allah yardımcınız olsun asgari ücretle geçinmek mümkün değil. Şartlarınız uyuyorsa sizler de çalışın tek maaşla çok zor. Biz karı koca çalışıyoruz benim ailemin evinde yaşıyoruz . Birikim yapıyoruz ben de eşim de tutumluyuzdur borcumuz yok ikimizin de arabası var. Düğündeki takilarim duruyor kizima pek bir sey almıyorum sagdan soldan kilik kiyafet cok geliyor. Benim de yılların birikimi kiyafet canta ayakkabi dolu 2 yildir hicbir sey almiyorum. Ev yapıcaz o yüzden cok da keyfi yasamiyoruz kemerlerimiz sıkı. Tatile gitmeyiz, dışarıda ayda yilda bir yemek yeriz zaten disaridaki yemekler beni rahatsiz ediyor. Ama evimizde yiyecek icecekten kismayiz.
(2,008 puan) tarafından
Amin inşsllah allah hepimizin yardımcısı olsun Bebeğim daha 2. 5 aylık o yüzden çalışamıyorum
+1 oy
(1,595 puan) tarafından
Borçlar maaşın yarıdan fazlası kalanla idare etmeye çalışıyoruz  ne kadar olursa artık bu zamanda çok zor herşey pahalı 

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 567 göst.
5 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 301 göst.
14 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Mavi Rüya (249 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 121 göst.
0 oy
7 cevap 462 göst.

378,946 soru