0 oy
133 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (480 puan) tarafından
Kızlar yarın Allah'ın izniyle ramazan ayının son misafirlerini ağırlayacağım.  Evde kıyma ve bütün tavuk var, sebze var.  Lütfen bir fikir verir misiniz ne yapayım?  Gerçekten artık günün yorgunluğuyla ne yapacağım kafam karışıyor.  Gelecek olanlar iki kişi. Karı koca.  Meze, tatlı vs fikirlerine de açığım. Gerçekten yorgunluktan kafam durmuş gibi ne yapacağım bilmiyorum 

7 Cevaplar

0 oy
(2,264 puan) tarafından
Fırında tavuk  yanına patates domates biber at 

Pilav salata çorba 
(480 puan) tarafından
Tatlı ne yapayım ? Meze falan
(2,264 puan) tarafından
Revani tatlısı yapabilirsin
Meze yerine cacık yapabilirsin
Ortaya dolma sarma yada börek yapabilirsin az az
(480 puan) tarafından
Geçen ki misafirlere dolma yaptım ki kalabalıktı misafirler.  Dolmayi yalnızca iki kişi yedik. Buzlukta su böreği ve mantı var onları koyarım ortaya.  Humus da var
(2,264 puan) tarafından
Yeterli bence canım ya az kişi sonuçta ziyan olmasin
-Reklam-
0 oy
(773 puan) tarafından
Şebit. Kayseri yağlaması yani üfüfüfüf ❤️
(480 puan) tarafından
İki küçük çocuğum var.  Yaglamayla ugraşamam herhalde. Ve hiç yapmadığım bir yemek.  Tutturamazsam fiyasko olur
(773 puan) tarafından
Oyy keşke biri yapsa da beni çağırsa da yesem... öyle de bir lezzet ❤️❤️❤️
0 oy
(6,957 puan) tarafından
O zaman yorma kendini fırında sebzeli tavuk ya da köfte yap tavuk daha kolay olur salçalı sosla pişir pilav olur zaten mercimek çorbası yap en kolayindan bi de salata yaparsin yeter ortaya koyacak buzlukta falan bişey varsa börek içli köfte sarma dolma falan iş görür yoksa da çokta takılma tatlıyı da enişte hazır aliversin bu seferlik 
(480 puan) tarafından
Maaşlar yatmadı daha o yüzden inan tatlı alacak para kalmadı :) evde olan malzemelerle borcam tatlısı yaparım herhalde. Buzlukta su böreği ve mantı var.  İkisini de çıkarabilirim.  Humusta var ortaya.  Salata da yapacagım onlar okey.  Fikirlerin için teşekkür ederim
(6,957 puan) tarafından
Ay anlıyorum seni bende geçen öyle oldum mecbur cagirmasan olmuyo misafire maaşlar yatmadı da denmiyo ev halkı olsa idare edilir de işte malesef sen elinden geleni yapmışsın eline sağlık canım
(480 puan) tarafından
Teşekkürler. İyi geceler :)
0 oy
(7,246 puan) tarafından
Geçen domates soslu misket köfte yapıp alta köfteleri üstüne pilavı koyup ters çevirdim çok beğenildi yania borek meze salata tatlı olarak kadayıf tatlısı yaptım fikir olsun 
0 oy
(1,212 puan) tarafından
Kıyma var madem sebze de var patates kırmızı yeşil  biber patlıcan kızartıp üstünede kıymayı soğanı yağda kavurup doğranmış domates salça kıyma baharat o kizartmanin üstüne bu kıymayi karıştırıp fırınla çok lezzetli oluyor 

Çorba da normal bir yayla çorbası yaparsın 

Pirinç pilavı üzerine tavuk 

Salata ayran yada cacık içecek vs yeter bence bunlarla 

Tatlı da şekerpare yada Kıbrıs tatlısı olur csnim 
0 oy
(1,005 puan) tarafından

Mercimek yoğurt veya domates çorbası Kıyma ile karnıyarık yapabilirsiniz pilav salata hafif bi tatlı ile kurtulursunuz 

Yada tavuğu fırına atarsınız kızarır sebzeli yanına yine pilav salata tatlı olur bence yada kıymayı tepsi kebabı da yapabilirsiniz sebzeli patatesli de güzel oluyor küp küp koyuyorum ben veya da diyeceğim şaka şaka başka bişey gelmedi aklıma ahaha:D<3

(1,005 puan) tarafından
Humus yapabilirsin meze olarak veya tarator mor lahana veya havuçlu tatlı olarak haşhaşlı revani olabilir krem şanti li yada soğuk baklava alsın enişte bey
(1,005 puan) tarafından
Güllaçında oluru var kolay hem
0 oy
(5,848 puan) tarafından
Koymadan sulu köfte ve yanına pilav + mercimek çorbası +salata + revani 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 69 göst.
15 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Yettigarii (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 108 göst.
0 oy
4 cevap 65 göst.
2 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,088 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 69 göst.
31 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,360 soru

11,355,524 cevap

34,830 kullanıcı

...