0 oy
189 göst.
Diğer kategorisinde (738 puan) tarafından
Kızlar kuzenim niyetlenmis ramazanda 30 tane okumak için ama okuyamamis . Özel durumundan dolayı onun yerine okuyabilcek olan varmı? Ramazandan sonra okucak ama ramazan dediği için okunsun istiyor 

Birde bu kuzenimin adı funda bebeği olmuyor onun için de dua edermisiniz hayırlısıyla bebeği olsun 

10 Cevaplar

0 oy
(1,469 puan) tarafından
Kusura bakma ama ramazan'da niyetlenmiş, 27 gündür aklı nerdeymiş. Özel durum regli anladığım kadarıyla o da en fazla 10 gün sürer 
(444 puan) tarafından
Aynen haklısın
(738 puan) tarafından
Biliyorum ben zaten söyledim onu da Türk'ün aklı sonradan gelir derlerya bizimki sonlara bırakmış bende rica ettim zaten mecbur değil kimse sadece yardımlaşma anlaminda
(1,469 puan) tarafından
Kendisi niyet almış, onun okuması gereken bir durum
-Reklam-
0 oy
(2,675 puan) tarafından
Kendi okumak için niyetlendiyae kendi okumalı. Nasıl ki ramazan sonrasına bırakmak istemiyor, başkasının okuması da aynı niyet. Bir başkası okuyacağına ramazan sonrası kendi okumalı. Rabbim en yakın zamanda nasip etsin inşaallah 
(738 puan) tarafından
Ramazan için niyet etti ya canım bu yüzden zaten korkuyo yoksa sonrası için olsa okucak da o ay için niyet etmis
(2,675 puan) tarafından
Ama kendi okumak için de niyet etmiş. Ha ramazandam sonra okumuş, ha başkası aynı.
(738 puan) tarafından
Hm bilmiyorum canım iste öyle niyetlenmis ya ondan korkuyo   zaten okucam diyo da şuan özel durum 8 gündür sürüyormuş bitse baslicakda
0 oy
(1,152 puan) tarafından

Niyetlendiyse bir şekilde kendini ayarlayıp okuyacakti canım, 30 Yasini kimse okumaz sanmıyorum ;)

(738 puan) tarafından
Biliyorum canım iste ramazan diye niyet ettiği için okutmak istiyor. Ramazan nerdeyse bitti bizimkinin aklı yeni geldi işte diyor eğer okumazsam niyetlendigim şey olmazmi diye korkuyo
0 oy
(2,202 puan) tarafından
Annem kanser onun için yasin toplamıştım.  Burda Esma var Allah ondan bin kere razı olsun fazlasıyla verdi . O kalanlardan eğer olursa 30 tanesini anneme şifa olsun diye bagislayayim kuzenine . Eğer olursa bir kaç yorumda kendi okumalı yazmışlar ya o sebeple eğer olursa dedim.
(6,245 puan) tarafından
Kendisi niyetlenmis kendisi okumalı gülüm

Allah razı olsun sendende aklımdaydın bir türlü fırsat bulamadım annen nasıl
(2,202 puan) tarafından
Kuzumm ❤️olsun bende çok giremiyorum kızım rahatsız da biraz ,  birde temizlik vs yazamasanda aklımdasın hep  . kadir gecesi eksik etmedim seni duamdan Rabbım kabul eylesin inşallah. Ağrıları var kuzum kemoterapi sebebiyle insallah fayda eder MR isteyince doktor sonuçları gorucez kuzum ❤️❤️❤️
(6,245 puan) tarafından
Geçmiş olsun kuzum Allah razı olsun❤️
Rabbım acil şifalar versin tez zamanda sende hep aklımdasın Rabbım ağrılarını dindirsin insallah
(2,202 puan) tarafından
Amin bacım amin amin sağol Varol insallah❤️❤️
(738 puan) tarafından
Güzel yureginden öperim rabbim annene de şifa versin
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Bence tutamayacağı sözü vermemeli insan bir günde iki kez bile okusa ramazan boyunca tamamlarmisti 

Hasta veya rahatsız olsaydı yada başka bi durumu olsaydı yarısını ben okurdum ana keyfiye okumamis
(738 puan) tarafından
Evet saol gene de canim
0 oy
(5,844 puan) tarafından
Bildiğim ve okuduğum kadarıyla Bir Hasta için ölüm için vs yasin okunur toplanır ama İslamiyette ben 30 yasin okuyacam dediğinde başkalarına oku benim yerime demek yoktur yani ben 30 Yasini onun yerine okuyamam. Bir hasta için okumak toplu teslim etmek toplu olarak insanların duasını almak başkadır ama 30 yasin niyeti edip başkalarına okutmak çok başka... Aradaki ince cizgiyi anlayabildiniz mi? Rabbim sağlıklı hayırlı evlat nasip etsin inşallah.. 
(738 puan) tarafından
Ben bilmiyodum valla doğru diyosun kendi adına niyet etti kendi okur artık napim
0 oy
(2,616 puan) tarafından
Bide 30 tane hicmi aklına gelmemiş okumak niye biri onun adına 30 tane okusun deseki 2 3 tane okunsun
(738 puan) tarafından
Bana dedi bende rica ettim neyse artık kendi ramazanda sonra okur
0 oy
(2,616 puan) tarafından
Bide Allaha verdiği sözü tutamıyor Allaha olan borcunu ödemiyor kim güvensin 
0 oy
(5,319 puan) tarafından
İyide kendi okumaya niyetlenmiş başkasına okutmaya niyetlenilmez. 
(738 puan) tarafından
Anladım
0 oy
(6,245 puan) tarafından
10 dakika sürüyor bir yasin ortalama yasin okuyan biri 

100 dakika yapar 1 buçuk saat sürer zorlasa okur 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 113 göst.
17 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 488 göst.
27 Nisan 2022 Diğer kategorisinde ❤❤❤❤MAŞÂLLAH❤❤❤❤ (2,765 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 104 göst.
16 Mart 2022 Aile kategorisinde Meryem Ana (507 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 99 göst.
23 Ocak 2022 Aile kategorisinde Ben geldm (1,755 puan) tarafından soruldu

379,933 soru

11,373,587 cevap

34,855 kullanıcı

...