0 oy
84 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,399 puan) tarafından
4 gün önce sezeryan doğum yaptım dün gece 2 defa sıtma tuttu bebegimde sarılık oldu hiç dinlenemeden 2 gün de hastanede yattık ışın tedavisi aldı dün gece eve geldim acaba enfeksiyon mu kaptım yada dinlenememekten mi oldu

7 Cevaplar

0 oy
(2,762 puan) tarafından
Lohusalık döneminde normal. Çok kan kaybediyoruz doğumda ve doğumdan sonra. Benimde ilk 20 günde 5 defa oldu. 40 gün sapsarı gezdim sonra yavaş yavaş düzeldi 
-Reklam-
0 oy
(3,021 puan) tarafından
Sen kontrole git muhakkak enfeksiyon olabilir.

Sarılık için korkma 2 saatte bir emzirme sütun gelmediyse yada azsa  24 saatte 60cc  (30 cc-30cc) 2 kez mama takviyesi yap korkma hiç birsey olmaz Allahını izniyle.
(1,399 puan) tarafından
Sütüm var aslında gögüslerim taş gibi ama uyanmıyor sürekli uyuyor burnunu sıkıyorum yanaklarını titretiriyorum yüzünü hafif salliyorum ağzını açtıkça damla damla süt sıkıyorum ağzına
(3,021 puan) tarafından
O zaman göğüslerini sağ öyle ver hem bir kontrol etmiş olursun.
Benim sezaryanda 4. Gün geldi sütüm kızım sarilikti ilk 10 Gün mama destekli ilerledim.2 saatte bir muhakkak beslnediginden emin ol.
0 oy
(104 puan) tarafından
Benim bebegimdede biraz sarilik vardi annem hep gunesin altina koydu ve gecti. Cok sukur
(1,399 puan) tarafından
Bende eve geldigimden beri pencerenin önüne çektim beşiği yüzünü de güneşe çevirdim inşallah düzelir yarın yine tahlil verecez
0 oy
(6,001 puan) tarafından
dinlenememekten olabilir ama bir görünsen fena olmaz, bebeğini de bol bol emzir
(1,399 puan) tarafından
Keşke uyandirabilsem sürekli uyuyor damla damla süt akıtıyor um ağzına
(781 puan) tarafından
Üstünü çıkar bebegin ve kendinin..ten teması olsun bir de topugunu sık uyansın.. uyuyor diye öyle bırakmamak lazım uyudukça sariligi artar..ben vücudunda islak mendil gezdirip uyandiriyordum
(6,001 puan) tarafından
evet ten tene temas çok önemli. o çıplak tende gelir kokudan memeyi de bulur.
0 oy
(3,400 puan) tarafından
Her iki dogumdada oluyor canım normal de yaptım sezeryan da ikisinde de oldu kendini sicak tut yelek giy ayağına patik giy
(1,399 puan) tarafından
Evet bugün öyle yaptım sıkı giyindim kombinin derecesini yukselttim daha tekrarlamadi inşallah olmaz birdaha
0 oy
(1,955 puan) tarafından
Süt sıtmasida olabilir benim öyle olmuştu acaba goguslerin çok mu dolu canım sütünü sağ bende ateşim çıktı titreme vs geldi ölüyorum galiba enfeksiyon kaptım sezaryandan sonra dedim doktor süt sitmasidir sütünü sagsin demiş sagdim birde ağrı kesici içtim duzeldim 
(1,399 puan) tarafından
Oda aklıma geldi göğüslerim taş gibi çocukta sürekli uyuyor uyandiramiyorum ki emzireyim de biraz rahatlasam
0 oy
(995 puan) tarafından
Ayy bende de olmuştu ilk defa yaşadım tam korona zamanıydı ölüyorum zannettim. Sağlık ocağındaki doktorumuz çok iyidir. Hemen gittik bakteri ilacı yazdı geçti çok şükür. Herşeyi denedim. Sıcak suyla masaj mi yapmadım lahana mi koymadım herşeyi yaptım ilaçla geçti enn kötü ihtimalle acile git
(1,399 puan) tarafından
Çok uzun sürmedi aslında yorganın altında yarim saatte geçti yarın yine hastaneye gidecez tahliller için orda doktora danisırım inşallah tekrarlamaz bidaha
(995 puan) tarafından
Geçiyor ama ertesi gün tekrar başlıyor

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 54 göst.
19 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hediye (4,977 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 92 göst.
25 Kasım 2022 Aile kategorisinde Uzgunbiranne (634 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 63 göst.
15 Temmuz 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Eski kullanici (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 92 göst.
19 Mayıs 2021 Aile kategorisinde MARMELAT -_- (556 puan) tarafından soruldu

380,193 soru

11,381,990 cevap

34,878 kullanıcı

...