0 oy
120 göst.
Diğer kategorisinde (328 puan) tarafından
Kızlar bebegim 4 aylik oldu. Pastayla resim cekiyorduk eli krema oldu kucagimda elini silmege gidiyordum bide baktım agzima goturmuş elini. Acaba bi zarari olurmu

6 Cevaplar

0 oy
(9,205 puan) tarafından
:) ne olabiilr sence mesela
(328 puan) tarafından
Ya ne bilegim alerjik cocuk. Ben süt içtigimde bile zarar vermişti şimdi kremada sütten yapılıyor direkt onu yemesi zarar vere bilir diye dusundum
(9,205 puan) tarafından
Alerjikse bilemeyeceğim de normal zamanda bir şey olmaz, miktarı azsa yine de bişey olmaz inşallah
-Reklam-
0 oy
(3,590 puan) tarafından
Olmaz canim merak etme
0 oy
(569 puan) tarafından
Alerji olabilir  dikkat et ama az yalamistir sorun olmaz
0 oy
(754 puan) tarafından
Birazda kekten tattır yesin sıpa ben kızıma 7-8 aylıkken ek gıdaya geçtik keşke dedim daha küçükken ağzına her şeyden verseymişim şimdi yemek seçiyor çok gördüm daha 1 aylık bile değil çocuk ağzına kısır veriyorlardı kızı gördüm maşallah benden de iri nasıl güzel yiyor 
(1,618 puan) tarafından
1 aylık olmayan bebege kısır verilmesinin nesine maşallah diyorsunuz? Arkadaş da çocuğuna her şeyi veriyordu çocuk bağırsaktan ameliyat olmak zorunda kaldı sonra.
(328 puan) tarafından
Benim kiz alerjik cocuk. Süt veriyorum her yedigim ictigime dikkat ediyorum. Çikolata süt yumurta falan asla yemiyorum yedigimde vucudunda etkisini gösteriyor alerji
(754 puan) tarafından
Shz - canım eskiden çocuklara iyi bakarlarmis yok onda bu var yok bunda bu var demeden yedirirlermis çocuk kirli çamurdan oynayıp kendi başına döke döke yedikçe daha çok kuvvetlenir keşke diyorum bende kızımı öyle büyütseydim sokakta oynar eve bağlı kalmazdı
(754 puan) tarafından
hilay- benim kızımda egzama vardı 7-8 aylıkken o yüzden başladım yoksa daha küçükken alıştırmak istiyordum
(1,618 puan) tarafından
Eski çocuklarla şimdiki çocuklar bir değil. Yeni doğan cocuklarim yüzde 20si alerjik olarak doğuyor ve daha hassas davranılması gerekiyor. Beslenme tarzı, elimizdeki telefonlar, hava kirliliği vs hepsi bunda etkili. Eskiden  de mis gibi anne sütü varken kimsenin 1 aylık çocuğa yemek vermeye zor ettiğini sanmıyorum. Ki veren varsa da şu an halkın yusek oranda kalp, şeker, kolesterol ve sindirim sorunu yaşama nedeni odur muhtemelen. Sokakta oynatmakla beslenme bence aynı şey değil. Benim kızım 6 aylıkken ek gıdaya başladı ve döke saça da yedi ama ben 1 yaşına kadar ona ayrı yemek yaptım. Şu an yemesi de gayet iyi, kilosu da.
0 oy
(1,389 puan) tarafından

4 aylıktan itibaren herşeyin tadına baktiran ben bu posta gülümsedi :D

(328 puan) tarafından
Yok ya ben tatdirmiyorum korkuyorum)) ama kizim bi zevkle elini yalıyorduki))))
(1,389 puan) tarafından
Canım bebişimin doktoru yemeye hevesli çocuğu erken ek gıdaya başlat demişti maşallah benim minik çok hevesliydi şimdi 9 aylık hapur hupur herşeyi yiyor , pütürlüyü geçtim koca koca parçaları löp löp götürüyor :D
0 oy
(1,851 puan) tarafından
Ben cocuklarıma bevekene yedirdim pasta krema cok şükür bir şeycikler olmadı

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 143 göst.
24 Aralık 2023 Diğer kategorisinde yusra25 (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 210 göst.
28 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 246 göst.