0 oy
131 göst.
Diğer kategorisinde (306 puan) tarafından
Kizlar biz yurtdisinda yasiyoruz dun  pirinc patlakli bar gibi bisey almistim icindede baya cikiyo bende ondan 3 4 tane yedim ama bugun farkettimki icinde jelatin varmis ama ne jelatini belli degil gunah olurmu ogrendigimden beri migdem bulaniyo

2. Sorum ise. Icinde baya cikiyo ben onlari toplayip cope mi atayim yoksa evin yaninda park var oraya biraksam ordan alirlar oraya mi birakayim

4 Cevaplar

0 oy
(849 puan) tarafından
Gecmis olsun canim, artik bilmeden yemişsin Allah affetsin, yurtdisinda ki jelatinler tabi ki helal olmuyor. İkincisi, kendime zararli gördüğüm birseyi başkasına yedirme taraftari değilim, Hristiyan veya başka bir dine mensup olsa da, benim düşüncem bu şekilde. Senin yerinde olsam çöpe atardım.
(306 puan) tarafından
Tesekkurler canim insallah rabbim affeder
-Reklam-
0 oy
(2,757 puan) tarafından
Anasını babasını bilmediğimiz gıdaları yememek gerek diye hep söylerler. Biz Türkiye olmamıza rağmen marketten hiç bişey almıyoruz. Bunlarin içindekiler ne kadar helal sorgulanır. Kendin yapmadığın biseyi yeme inşallah bir daha :)
(306 puan) tarafından
Insallah canim ya aslinda cocuklara falan alirken cok dikkat ederdim nasil olduda farkina varmadim anlamadim
(2,757 puan) tarafından
Bazen basiretimiz bağlanıyor gerçekten. Benim arkadaşım da Japonya'da kizi 4 yaşında eline ne alsa anne bu helal mi diyor :D bende oglumapyle öğrettim. Okulda bişey verseler bana getirip helal mi değil mi bakıyoruz ondan sonra yiyor. Tekçe bizim dikkatimizle olacak şey değil cunku
(306 puan) tarafından
Evet insanin bazen gozden kaciyo
0 oy
(480 puan) tarafından
Helal ürünlerin sarıldığı marketlerden alışveriş yapmanı öneririm 
(306 puan) tarafından
Haklisin bundan sonra dikkat edecegim
0 oy
(1,546 puan) tarafından
Vegan yazanlar daha guvenilir cnm. Bilmeden hepimiz biseyler yiyoruz maalesef:( icerigine bakmak lazim. Bence Bio copune at. Kendimin yemedigini baskasina yedirmezdim ben
(306 puan) tarafından
Haklisin canim aticam sabah cope aslinda cocuklara alirken hep dikkat ederim ustunde halal yaziyo bazilarinin bunu nasil farkina varmadim anlamadim
(1,546 puan) tarafından
Oluyo maalesef:( bende hamileyken alkollu cikolata yemistim yanlislikla:(

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 337 göst.
6 Mayıs 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Ozgulunbebegi (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 290 göst.
24 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Budak0101 (468 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 328 göst.
25 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 395 göst.

379,293 soru

11,353,302 cevap

34,824 kullanıcı

...