0 oy
274 göst.
Diğer kategorisinde (254 puan) tarafından

Hanımlar merhaba 

16 haftalık gebeyim bebeğimin suyu çok  azalmış böyle bir şey yaşayıp düzelen oldu mu tavsiyeleriniz neler ? 

14 Cevaplar

0 oy
(1,253 puan) tarafından
Kahvaltıda havuç ye. Bende çok havuç yediğim için suyum aşırı çoktu sen benim gibi abartma 
(254 puan) tarafından
İki gündür yiyorum canım bolca inşallah fayda eder haftası erken diye endişe ediyorum
(611 puan) tarafından
Yeme kız havucta a vitamini var ve gebelikte a vitamininin aşırı tüketimi otizime sebep olabiliyormuş
(611 puan) tarafından
Gebelerin A vitaminini fazla alması fetüste ciddi anomalilere sebep olabilmektedir. Gebe kadınlara yüksek doz A vitamini verildiğinde düşüklere, bebekte kalp ve kafa anomalilerine rastlanabilir. Gebelikte, günlük A vitamini dozu belirli bir seviyeyi aşılmamalıdır.
-Reklam-
0 oy
(10,384 puan) tarafından
Havuç ye havuç suyu sık iç bol bol 
(254 puan) tarafından
Havuç yiyorum canım bolca iki gündür umarım toparlanır erken diye endişe ediyorum
(10,384 puan) tarafından
İnşallah toplar canım kontrole. Sık gitmeye çalış bu aralar
(254 puan) tarafından
Gidiyorum sık sık sen yaşadın mı böyle bir durum kaç haftalık yaşadın eğer yaşadıysan
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Havuç suyu iç. Ben havuç yedim fayda etmedi ama . İsterden hem ye hem suyunu iç. Bı de armut ye demişti doktor bana 
(254 puan) tarafından
Armutta yerim canım yeterki düzelsin sen kaçıncı haftada yaşadın bunu
(15,235 puan) tarafından
Ben son haftalarda yaşamıştım dostum. Düzelir Allah'ın izniyle merak etme. Sık sık kontrole git. Doktorun söylemiştir zaten de
0 oy
(739 puan) tarafından
Havuç benim doktorum önermedi şekeri düşürür demişti. Bol bol armut yedim
(254 puan) tarafından
Armutta yerim canım yeterki düzelsin kaçıncı haftada yaşadın bu durumu
(739 puan) tarafından
Ben son bir ay kala falan yaşadım canım
0 oy
(195 puan) tarafından
Benimde aynı senin haftalarında suyu az dendi havuç suyu içtim uc litreye yakın su içtim hamdolsun bir ay içinde normale döndü bebek kendi idrarını yapmaya başlayınca düzeldi dedi doktor inşallah sende de öyle olur
(254 puan) tarafından
Allahım inşallah yarabbi çok çok dua istiyorum sizden :*
0 oy
(119,345 puan) tarafından
bol bol havuc ye varsa kayi meyve sıkacagin havuc suyu ic
(254 puan) tarafından
Yiyorum canım inşallah fayda eder
0 oy
(7,266 puan) tarafından
Benimde hep az demişti suyu bana havuç suyu şık bir kaç damla zeytinyagi damlat iç demişti doktor
(254 puan) tarafından
Zeytin yağı da çok canım evde onu da damlatayım
0 oy
(7,716 puan) tarafından
Benim 30.haftada suyu azaldı hemen oskopar iğne erken doğum önleyici iğne ne varsa kullandım 37 ye kadar bekledik riske girmemek adına ayrıca plesenta yaşlanması da başlamıştı 30. Haftada sezeryanla geldi oyle
(254 puan) tarafından
Keşke o haftalarda olsaydı ama bu erken diye korkuyorum canım
0 oy
(25 puan) tarafından
Canım böbreklerinde problem olabbilir aynı şeyi yaşadım 16lRda dr a gttm bişeyi yoktu ama kenara sıkısmıs givi dedigbi hatırlıyorum dr un.

20de detaylıyagttm sıfır su. Malesef 2 böbreği de calısmıoms böyle erken vakitlerdd problem yoksa btmiyo o su. 
(254 puan) tarafından
Doktorlarda böyle bir ihtimal olduğunu söylüyor bir hafta kadar takip edecekler inşallah o zamana kadar düzelir canım dua edin lütfen Allahım herkese çocuklarıyla sağlıklı hayırlı ömürler versin
(25 puan) tarafından
Ne oldu sonuc
0 oy
(110 puan) tarafından
Benim doktorum sabah akşam 1 su bardağı havuç suyu iç demişti ve dediğini yaptım şükür bir sıkıntımız olmadı. Şeker hastalığı durumun yoksa doktoruna danışarak kullanabilirsin
(254 puan) tarafından
Şeker durumum yok canım doktora sordum bir şey demedi ama havuçu çevremdeki herkeste buradaki herkeste söylüyor yiyorum o yüzden
(110 puan) tarafından
1 su bardağı için orta boy bir havuçtan 7 -8 tane gerekir ona göre tüketebilirsin inşallah hemencik suyun normale döner
0 oy
(7,043 puan) tarafından
Dotorun yönlendirir canım en iyi şekilde havuç ye diyen var evet havuç suyu artırır ama havuctaki vitamin bebeğe zarar veriri diyen de var sen normal şekilde ye günde 1 tane ye mesela gerisini doktoruna bırak rabbim korusun yavrunu inşallah 
(254 puan) tarafından
Yani bir umut diye yiyorum canım Allahım hiçbirimizi canlarımızla yavrularımızla sınamasın inşallah
0 oy
(997 puan) tarafından
Benim bebeğimin suyu fazlaydı havuç yasaktı çünkü suyu arttırıyordu.Sen de bol bol havuç karpuz falan ye
(254 puan) tarafından
Havuç yiyorum karpuzda bulup yiyeyim canım dur bunu ilk sen dedin denicem
0 oy
(3,021 puan) tarafından
22 haftalik detaylı ultrasonda 6 ml civari çıktı suyu az olunca hareketi de az oluyor korkma ben 39 haftalik saglikli doğurdum.Seker problemim yoktu hergun 1 bardak havuç suyu içtim yürüyüş yaptım (sekeri çıkarmasın diye 9ml su olmuştu 2 ay içinde). Ama her hafta kontrole gittim

Kendi takipli Dr sakin korkma bebegin o an ki duruş şekline göre şu ölçümü değişebiliyor demişti aklında olsun

Eğer bebisin sağlıklı ise Allah yardımcın oluyor korkma ,kucağına alıyorsun.

Not adını tam hatırlamıyorum ama 3 kere Amniyosure testi verdim sizinti var mi diye aklında olsun o testi yaptır.
(3,021 puan) tarafından
O kat sayıya göre şu miktari değildir kadran ölçüsünde mm olarak olcuyorlar 20 -30 mm yani 2.5 3 santim civari suyun ölçüldugu alan minnoş yaslandigi taraf hariç bosluk olan alanın mm cinsi ,o alandi su miktarı me kadar
(3,021 puan) tarafından
Bu dediğimi unut kafan karışmasın benegin gelisimi nasıl su azlığından bebek gelişiminin 2 haftadan fazla gerilik olması esas etken.Benim kızım doğum sonuna kadar su azligina rağmen2 hafta öndeydi.
Bir de ben hep sola yatardım anne karnında rahat beslensin diye sen onada dikkat et
(254 puan) tarafından
Perşembeden beri hastanede yatıyordum canım bugün sabah bebeğimin kalbi durdu yarın sabah farklı bir doktorda gebeliğim sonlandırılacak
(3,021 puan) tarafından
Hiç üzülme Allah sana sağlık sihat gönül ferahlığı versin inşallah.
(25 puan) tarafından
Ah canım cok üzüldümm:/
0 oy
(117 puan) tarafından
Benim başıma geldi 2021 yılında. Tam da 16. Haftada. Ne kadar kalmış suyu? Perinayologa yönlendirdiler mi?
(117 puan) tarafından
Maalesef benim bebeğimin suyu 16+0'da tamamen bitmişti. Usg'de bebeği goremiyorlarsi bile. 2 böbreği de calismiyormus meğer. O yüzden suyu ne kadar kalmış diye sordum. Mutlaka bir perinayologa gidip nuayene olun.
(254 puan) tarafından
Tam anlamıyorum canım ama amnisure testi yapıldı negatif çıktı 20 30 şarda görüyorum dedi doktor suyunu ama bebek görünüyor kalp atışı var
(117 puan) tarafından
Evet kalp atışı oluyor.  İnşallah bir sorun çıkmaz. Sağlıkla mutlulukla alırsınız kucağınıza.
(254 puan) tarafından
İnşallah canım teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 30 göst.
9 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Knt (254 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 61 göst.
24 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Ebru2621 (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 126 göst.
30 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+40 oy
27 cevap 438 göst.

380,259 soru

11,384,935 cevap

34,884 kullanıcı

...