0 oy
583 göst.
Diğer kategorisinde (16,008 puan) tarafından

Bugün başıma gelen kimsenin başına gelmiş midir acaba? Haftalar öncesinden süt siparişi vermiştim bayramda bulamam diye. 2 gün önce sütüm geldi görseniz ne süt ama meseAllah sapsarı. Niyetim sütlaç yapmaktı. Dedim iftardan sonra yaparım şekerini tadarak koyuyorum çünkü. Sonra sabah çok şükür ki 20 gün geciken adetim geliverdi bugün. Bende dedim neyse madem adet oldum öğlen yapayım sütlacı akşama yorgun olurum 2 saat dikilemem başında. Kaynanam da bana 2 gün incesinden şeker verdi sütlaça koymam için. Meğer o şeker değil tuzmus :angry:. 5 kilo sütüm saf tuz oldu resmen oturdum ağladım ya :'( her bayram muhakkak yaparım sütlaç çok da begenilir ama bu bayram kaynanam yüzünden ziyan oldu. Kalktim tencereyi götürdüm kaynanama sinirden dedim al tavuklara sütlaç getirdim onlar da bayram etsin dedim. Verdiğin şeker şeker değil tuzmus yenmiyor bu çöp oldu dedim. Toparlamak için kalktı 1 kg şeker getirdi döktü içine ama nafile. Bir de ne dese beğenirsiniz zaten hava yağmurlu misafir gelmez yiyebildiginiz kadarını yiyin dedi. 1 kaşık yesem tansiyondan öbür tarafı boylarım

14 Cevaplar

+2 oy
(270 puan) tarafından
Kız tamam kaynana bılerek yapmadıysa bile suçlu gibi ama sende şekerle tuzun rengını de mı ayırt edemedın şeker krıstal gbı parlar tuz saf beyaz
(16,008 puan) tarafından
Canım ben sütlacı yaparken elektrik gitti. Hava kapalı olduğu için mutfak karanlıktı ayırt edilmiyordu şeker mi tuz mu diye
(270 puan) tarafından
Kız sabanın filmi gibi resmen pişmiş tavuğun başına gelmez senin başına gelen ama neymıs bu gerçekten olacağı varmış hatta olması gerekıyor Muş
(118 puan) tarafından
Ay ne kadar karanlık olsada başkasından aldiysam onu kontrol eder öyle koyardım bence birazda hata senin
-Reklam-
+1 oy
(7,043 puan) tarafından
Ay tüh çok kötü olmuş kız kaynana da kızma ne bilsin bilerek yapmadı ya sen niye tadına bakmadın 
(16,008 puan) tarafından
Valla canım günahını almak istemem ama bu kadından her şey beklenir.
(7,043 puan) tarafından
E sen de kontrol etseydin o zaman aşkım tüh yazık oldu nasip değilmiş demekki yinede Allah'a güven sen belki yeseniz bi zararı olcakti o sütun belki süte verdiginiz para boşa gitti ya bi belaya sadaka olarak kabul eder Allah
+1 oy
(1,900 puan) tarafından
Ay yazık şeker boşa gitti asıl ziyan olmuş sütlaca şekeri koyup ne umuyodu acaba.. rızıkta yokmuş diyelim 
(16,008 puan) tarafından
Kız ondan önce bende şeker koydum evde dedim belki toparlanır en az 2 kilo şeker girmiştir içine
(1,900 puan) tarafından
Benzer bi hataya bende düşmüştüm. Kemalpaşa yapacaktım annemde. çok severim.. annemde memleketten tatilden dönerken evdeki erzağı toplamış iki ayrı paket diye karıştırmış şekerle tuzu şeker zannedip. Bende şerbetlere bi çimdik tuz atarım neyse yaptım bitti tadına baktım ay hem çok tatlı hem çok tuzlu dedim ben bu kadar tuz atmadım ki bu ne. Annem tekrar şerbet yapmak için şekeri çıkardığı zaman fark ettim :D
+1 oy
(1,230 puan) tarafından
Ya şekerle tuz arasında dağlar kadar fark var kız nasıl anlamadın tuz oldugunu
(16,008 puan) tarafından
Canım hava yağmurluydu diye karanlık idi içerisi elektrik de kesikti dikkat etmedim
+1 oy
(761 puan) tarafından
Kız şeker parlar tuz parlamaz onda bilemedin mi
(16,008 puan) tarafından
Canım hava yağmurluydu diye karanlık idi içerisi elektrik de kesikti dikkat etmedim
(761 puan) tarafından
Kısmet değilmiş
(16,008 puan) tarafından
Aynen öyle canım
+1 oy
(609 puan) tarafından
Yanlış anlama da tuzla şeker arasindaki fark yüz metre öteden gözükür nasıl bakmadan döktün 
(16,008 puan) tarafından
+1 oy
(6,375 puan) tarafından
Şekerle tuzu ayırt etmek zor değil aslında :)
(16,008 puan) tarafından
0 oy
(7,715 puan) tarafından
Tuzlu suytlacmi yeyin dedi olsun canım nasibi yokmuş sıkma canini
(16,008 puan) tarafından
Aynen valla dönmemek için yiyebildiginizi yiyin diyor.
0 oy
(993 puan) tarafından
Kız toparlamak için tuzlu süte şeker mi konur.Yazık olmuş
(16,008 puan) tarafından
Kız o anki şokla sinirle kalktım şekeri coba ettim içine
0 oy
(1,389 puan) tarafından

İstemsiz kahkaha attım özür dilerim :D

(16,008 puan) tarafından
Bende dün ağlıyordum bugün gülüyorum
0 oy
(1,428 puan) tarafından

Ayy çok kötü olmuş paketin üzerinde yazı falan yok muydu kuzu

Alın siz yiyebildiginiz kadar yiyin deseydin :'(

(16,008 puan) tarafından
Paket değildi canım poşete doldurup verdi.
0 oy
(119,346 puan) tarafından
kiz tavuga vermeyin nallari diker tavujlarda bayagi kotu olmus
0 oy
(5,331 puan) tarafından
Hava yağmurlu kapalıda olsa elektriklerde olmasa tuz daha incedir elleyince bile belli oluyor
(118 puan) tarafından
Bencede kesinlikle başkasından aldiysam mutlaka kontrol ederim tek hata sende bence:)
(16,008 puan) tarafından
İnsan başına gelmeden anlamaz. Böyle yazmak kolay.
0 oy
(76 puan) tarafından
Şekerle tuzu da ayırt edersin ama yaaa
(16,008 puan) tarafından
Bayram telaşı ve elektriğin kesik olmasından dolayı insan bazen bazı şeyleri fark edemiyor

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 522 göst.
27 Eylül 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde Esila65 (716 puan) tarafından soruldu
+4 oy
4 cevap 180 göst.
0 oy
7 cevap 445 göst.
17 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Ecrin12 (436 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 414 göst.
22 Temmuz 2021 Aile kategorisinde ozgecangursoybursa (10,972 puan) tarafından soruldu

380,246 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı

...