0 oy
164 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,378 puan) tarafından
Yoğurt çorbası yapacaktım kayınvalidem çokça yap demişti baya çok oldu bu sefer haşlanınca da birazını çekmek istiyorum ama yapabileceğim bir şey var mı? Buzluğa atılabilir mi?

9 Cevaplar

+1 oy
(5,314 puan) tarafından
Sütün varsa sütlaç olur dondurucuyada girmez bence 
(1,378 puan) tarafından
Aksi gibi bitti oda ya değilse yapacaktım bı iki gün dursa buzdolabında öyle yapsam birşey olmaz heralde
-Reklam-
+1 oy
(67 puan) tarafından
Bence buzluğa atılmaz. Sütlaç yapabilirsin. Yada pirinç maskesi yapabilirsin yüzüne 
+1 oy
(7,014 puan) tarafından
Ben kalan pilavı bile posetleyip buzluğa atıyorum terbiyesni hazırlayıp buzulyla birlikte içine atıyorum karıştırarak pişiriyorum normalde yaprigimdan daha güzel oluyo valla sadece haslanmissa sütlaç için de kullanabilirsin devir tasarruf devri 
(656 puan) tarafından
Evet bende arta kalan pilavı atıyorum yoğurt çorbası yayla çorbası adı herneyse terbiyesini yaptıktan sonra çorbanın içine atıyorum gayette lezzetli oluyor hiçbir fark olmuyor
(1,892 puan) tarafından
Ay ben yanlış anlamışım kocaman yazmış terbiye hazırlıyorum diye çorbadan bahsediyormuş haklısın canım
(7,014 puan) tarafından
Kız Allah seni napmasin pirinç pilavı kaç dk da pisiyo zaten onu niye buzluğa atıyım mesela misafir falan geldi ya da o gün faza yaptım pilavı düşün yedik kaldı ertesi gün yemeyi sevmiyoruz biz bende ppsetliyorum incecik buzluğa atıyorum sonra pisirecegim kadarını kırıp terbiyesini önceden hazirladigim çorbaya koyuyorum olay bu haşlanmış pirinçten pilav değil artmış pilavdan çorba yapıyorum kısacası
(3,687 puan) tarafından
İkinci kez şok yaşadım :))  maaşAllah ne kadınlar varmış be
(7,014 puan) tarafından
O niye kız
+1 oy
(1,183 puan) tarafından
Kadınbudu köfte yap kizart buzluğa at canim.ayyy canim cekti ha
+1 oy
(4,981 puan) tarafından
Bende buzdolabı poşetine koyup buzluga atarim hemencecik yayla çorbası oluyor cok pratik
+1 oy
(499 puan) tarafından
Kadınbudu ya da pırasa yemeği
+1 oy
(3,007 puan) tarafından
Pirinç de çok hızlı kuf mantari ürüyor  saklamanizi yada buzluğa atmanizi  tavsiye etmem.
+1 oy
(15,205 puan) tarafından
Ser bı tepsiye falan kurut. Sonra kullanırsin. Bizim düğünde aşçı pirinc ıslatın demiş. Bizimkiler de islatmislar. Gerek kalmamış. Kurutup.tekrar kullandılar 
(1,086 puan) tarafından
Haşlamış ama
(15,205 puan) tarafından
Orasıni.yanlis.anlamisim pardon
+1 oy
(1,578 puan) tarafından
Ben buzluga atiyorm valla fazla olunca snra cikarip ya corba yapiyorm yada sutlac 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 43 göst.
6 Aralık 2023 Diğer kategorisinde bsradgn (541 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 143 göst.
8 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 179 göst.
16 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde seren55 (1,367 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 276 göst.
5 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,859 soru

11,370,779 cevap

34,854 kullanıcı

...