0 oy
284 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,893 puan) tarafından
Selam hanımlar yaa size bir şey danışmam lazım. Ne kadar araştırdıysam da internette bir şey bulamadım. Benim her gebelikten sonra bir alerjim çıktı malesef. Şuan kayısı, muz, ceviz, çilek yiyemiyorum bunlara alerjim var. Aranızda hiç böyle normalde alerjisi olmayıp da gebeyken olup sonra da kalıcı olan oldu mu? Doktora gidicem sanırım ama emin de değilim tam olarak nasıl anlatayım bilmiyorum gebelikle ilişkisini ben düşündüm var mı yok mu onu da bilmiyorum 

8 Cevaplar

0 oy
(7,740 puan) tarafından
ne gibi reaksiyonlar gosterior 
(1,893 puan) tarafından
Kayısıda dilim boğazım şişiyor nefes tamamen gidiyor 2 kere acilde kırmızı alanda 4 5 doktorla anca kendime getirdiler. Cevizde dilim resmen faça atmış gibi yarılıyor. Muzda dilim boğazım kaşınıyor. Çilek de doğumdan sonra ilk defa bugün yedim her yerimde su çiçeği gibi kabarvıklsr çıktı ve çok kaşınıyorlar.
(7,740 puan) tarafından
Bilemedim ki canım gebelik bitince devam ediyomu ya gebeliğe bağlı alerji olabilirsin çilek yer fistigi falan onlar gebelikte alerjan etkiyi daha çok artiroyormus
(1,893 puan) tarafından
Doğum yapalım 6 ay oldu canım. İlk çocukta kayısı ve muz oldu bunda da ceviz ve çilek
(643 puan) tarafından
Maasallah her şeye alerjin var yandın sen çok zor
-Reklam-
0 oy
(4,288 puan) tarafından
Doktoruna danış mutlaka normalde var benim alerjim kayısı şeftali ve kivi gibi tüylü meyvelere
(1,893 puan) tarafından
Benim bekarken yoktu ilk hamilelikten sonra çıktı hepsi
(4,288 puan) tarafından
Hamilelikte hormonlar değişiyor ya canım belki ondan kaynaklanıyor dur en iyisini yine doktorun bilir geçmiş olsun
0 oy
(1,389 puan) tarafından

Canım gebelikle ilişkisi hormonlardandır . Benim ablamın ilk başta ağrı kesicilere alerjisi vardı o bitti daha sonra yumurtaya alerjisi başladı oda geçti daha sonra domatese alerjisi başladı oda geçti :D şuan nohuta alerjisi var ve hormonlardan kaynaklı olduğunu söyledi doktor. Gebelikte de hormonlar tavan yaptığı için geçici bir süreçtir 

0 oy
(3,031 puan) tarafından
Doğumla alakalı değil alerjiler yıllar sonra sekil değiştirerek ortaya cikabiliyormus.Capraz alerji ile ilgili şeyleri okumalısın ona göre beslenmelisin. 
(3,031 puan) tarafından
Mesela bütün çocukluğum hastalık ile geçti orta okulda bitti hep pensilin oldum.39 yaşındayım 4 senedir penisilin alerjim var doğum da öğrendim.Agumentin türevi penisilin içerikli antibiyotik kullansam kurdesen dökerim
0 oy
tarafından
Büyük teyzem bu yüzden 29 senedir yumurta yiyemiyo canım kuzenime hamileyken başlamış yumurta alerjsi ve hala devam ediyo hatta ben sormuştum çok canın isterse ne yapıyorsun diye yumurtayı kızarttığım yağa ekmek banıyorum demişti
0 oy
(8,330 puan) tarafından
Alerjı ımnuoloji bölümüne git tetkiklerini yaptır canım. Alerjı sonradan da gelişebilir. Benım 22 yasımda başladı alerjım 35 yasındayım şu an aşı tedavisi görüyorum gebeyim tedavı dahı engelleyemıyor alerjıyı ıkı hap içiyorum yine kaşınıyor dilim damagım burnum tıkanıyor. Gebelıkte sanırım hormonlar sebebıyle de bır takım değişiklikler yaşanıyor. ALLAHIM ŞİFANI VERSİN HAYIRLI BAYRAMLAR 
0 oy
(1,017 puan) tarafından
Ya ne kadar zor bir durum
0 oy
(441 puan) tarafından
Benimde tropikal meyvelere karşı alerjim var kivi ananas dedin gibi boğazım dudaklarım dilim her tarafım şişer uzak durmaya çalışıyorum en sevdiğim meyvede kiviydi birden oluştu 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 79 göst.
0 oy
6 cevap 205 göst.
0 oy
4 cevap 233 göst.
25 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 563 göst.
27 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Bethus (643 puan) tarafından soruldu

380,378 soru