0 oy
544 göst.
Aile kategorisinde (2,367 puan) tarafından
Moralim bozuluyor kizlarr ayy 

çocuğa aldıklarım hep küçüldü 2 ayda şuan 3.6 ay giyiyo hep aynı kıyafetler 2 parça biseyi kaldı 

Herkez çocuğa para veriyo biseyler al diye benm adam elimdeki paraları toplayıp altına bagliyokim.ne verirse dolar alalım bunla diyo

evden cikipda alamiyom ben çocukla veririm ben veririm diyo hiç bişey vermiyor çocuğa da almiyo 

Dün bakdm Trendyoldan en ucuz takımlar 200 olmuş çok pahalı diyo almamış yani 

Bende girdim trendyola 4 takım aldım dahada alacakdim da yazın giyemez bukezde elimde patlar uzun kollu diye almadim 

uyuyo şuan kalkınca aldım deyince para yok niye aldın  diyecek her zamanki gibi ama umrumda mı değil evde minik çaplı bir savaş çıkacak :) 

Sizce bu savaştan kim galip çıkar :D yada ne soylesemde ben galip çıksam ya 

16 Cevaplar

+1 oy
(1,402 puan) tarafından
Önce ihtiyaçlar giderilir, sonra yatırım yapılır. 
(2,367 puan) tarafından
Bende giderdim :D yapsın o yatirimi
-Reklam-
0 oy
(1,889 puan) tarafından
Gerçekten şaka gibi ya çocuğu için değilse ne için birikim yapıyo el kadar bebeğin ihtiyaçlarını karşılamamak nedir. Sana güveniyorum sen kazanırsın eminim :D
(2,367 puan) tarafından
Şaka gibi gercekdende  pahalı diyor da ne ucuz ben baya aldım ama küçüldü hepsi birden bebek iri doğunca çabuk toparladı hepsi küçücük kaldı smdide mecbur alincak bayramdan sonra bebek görmeye gelen giden çok olur valla ne derse desin napim
(1,889 puan) tarafından
Kız 200 liraya ne kaldı ki hiç mi piyasadan haberi yok işine gelmiyo belli ki. Bende öyle dolu dolu yapmıyorum alışveriş çok çabuk büyüyo dediğin gibi benim bebeğim de iri hemen küçülüyor. Keşke şu annelik güdülerinin yarısı bazı babalarda da olsa
0 oy
(3,328 puan) tarafından
Çocuğuna giydirip yedirmeyecekse ne demeye çocuk yapıyor acaba böyle insanlara sinir oluyorum dünyayı karnına koysa yine doymayan cinsten belliki baskın basanındır çok iyi yapmışsın güle güle giysin kuzucuk 
(2,367 puan) tarafından
Yok kuzum adamın hakkını yiyemem aldım bende bebek iri doğdu bnm biraz sonra çabuk toparladı aldıklarım hep küçüldü benm smdide alması zor geliyor ikinciye ona
(3,328 puan) tarafından
E ne yapacaksın sonuçta lazım senin kocan öncedende böyleydi be kuzum az çok aklımda kalmış
0 oy
(2,094 puan) tarafından
Bsnce sen çıkarsın ya olmadı kıyafetleri göster bebğin az kalmıştı dersin insafllıdır herhalde sonhçta heeşey çocuğumuzun dersin
(2,367 puan) tarafından
Kız biliyo kendide olmadiginida  bakmista pahalı gelmiş sözde e pahalı diye çıplak gezelim napalim erkek milleti ya valla hepsinin köküne kibrit suyu
0 oy
(10,371 puan) tarafından
Hangi mandıranın mahsulü yahu bunlar ihtiyacımı görmeyen paranın da Allah belasını versin yani mübarek günde beni günaha sokuyor bu tavırlar. Çocuğun parasına çöküp ihtiyacını görmüyor hiç ona biriktiriyor deme birikim böyle olmaz. Verin ağzının payını yahu. İki yüz lira da para değil ayrıca iki paket cips iki meyve suyu o para artık
(2,367 puan) tarafından
Yok yok ses etmedi savaşi kazandım ahaha napim ya herkesin huyu farklı kuzum işte öyle bir ailede büyümüş çoğu huyunu yonttumda böyle huyları var daha
(10,371 puan) tarafından
Bunu da yont olmamış bu huy sen al boşver vızıldasın. İhtiyaçsa alcan napcan yani cıbıl mı gezsin çocuk
0 oy
(119,338 puan) tarafından
hacım cok cabuk buyuyolar ahaa bu sabah simosun giyimleri ayıkladim bi suru seyi kuculmus yine yaaa
(2,367 puan) tarafından
Valla benmde öyle kız dünyanın şeyini aldiydim ben buna sonuç 50 günde eridi
0 oy
(5,324 puan) tarafından
Yeni doğan bebek kıyafeti sürekli küçülür ve sürekli almak şarttır kusura bakmasın. 

Ne bekliyor 2 sene boyunca yeni doğan giymesini mi? 

Yeni doğana kaç ay almıştın? 
(2,367 puan) tarafından
0.3 almıştım kuzum onları hiç giymedi bile 3.6 lar oluyor onlar bile olmayacak gibi 1 Aylıkken 5 kilo oldu oglum
(5,324 puan) tarafından
Bende hamileyim 3 6 ay aldım. 3 aylık olunca yenileri alınacak mecbur
(2,367 puan) tarafından
İnan 3.6 aynı 3 ay bile giyeceginden emin olma iri olursa bide benmki smdi tam üstüne oluyor 47 günlük bayramlık alacakdm almadm elimdekileri giydireyim diye yoksa 3.6 aylarida giydiremycem
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Siprasi vermişsin anladığım kadarıyla sonuç belli :)
(2,367 puan) tarafından
Verdim verdim sen iyisini bilirsin karicim dedi :D
0 oy
(3,414 puan) tarafından
Cocugun bayram parasina neden goz koyuyor ki o cocugun hakki evdeki ihtiyac giderilmeden birikim yapilmaz bence
(2,367 puan) tarafından
Benmkne gelde anlat işte beni delirtir zorla kartını patlattirir sonrada iyi yapmışsın der kendi kıyıp alamaz :)
0 oy
(7,039 puan) tarafından
Hayatım biz insanız insan sadece yemek içmek değil ihtiyaç bunlarında hepsi ihtiyaç alınması şart seni anliyoum çocuğun geleceği için cabaliyosun ** bu gününü erteleyerek gelecek saglayamazsin doğru düzgün giydcek bişeyi yok mecbur kalmasam yapmazdim ama yapmak zorunda kaldım üzgünüm ben olsam böyle derdim eşini anliyorum çocuk ilk doğduğu zamanlar benimki de öyleydi afedersin sığan cekmeyim diye wcye gitmeyecekti nerdeyse :D (şaka tabiki ) güzel dille böyle söylersen kazanırsın bu savaşı inadına inadına konuşursan büyür evlilikte kavgaların çoğu böyle cikiyo 
(2,367 puan) tarafından
Yok yok iyi yapmışsın karicim dedi kendi kıyıp alamiyo ben kiyinca ses etmedi :)
(7,039 puan) tarafından
Ooo helal olsun enişteye
0 oy
(7,951 puan) tarafından
Valla şaşırıyorum böyle adamlara 200 TL'yimi çok görmüş, biz salı günü gittik mağazaya pantolon t-shirt ceket 3 lu takim 800 TL verdik eşim dedi hatta al diye bende pahalı dedim ama baktımki şimdi bu devirde normal cidden 
(2,367 puan) tarafından
Tek takıma 200 ben 4 takım aldım dahada alacakdmda uzun kollu yaz geliyor elimde patlamasin diye durdurdum kendimi :) birden 800.1000 lira çok geliyo
0 oy
(684 puan) tarafından
Bizim çok borcumuz var araba aldığımız için aylık 60 bin falan ödeme yapıyoruz. Ben kendime elbise falan almıyorum eşim de kendine almıyor. Bu bayram bana kızdı hamileyim kıyafetlerim olmuyor diye telefonu verdi elime kendine bana çocuğa alışveriş yap dedi. Her şey pahalı ya birkaç parça hepimize aldım. 5 Bin tuttu e nasıl ödeyeceğiz diyorum ödenir allahın izniyle diyor. Alsak bir dert almasak bir dert. Geçim sıkıntısı çok zor ya. Ev almak zaten hayal elimizde avcumuzda iyi kötü bir araba. Eşine de kızamıyorum çünkü yine muhtemelen sizin için bir şeyler yapmaya çalışıyor. Ama ne olursa olsun bebeden kısılmaz 
0 oy
(639 puan) tarafından
Savaş çıkacak ne varki canım ortada çocuğa alınan laf edilir ki Allah aşkına Allah akıl fikir versin inşallah 
0 oy
(10,947 puan) tarafından
Ne olur amacım kırmak değil ama ikinizin de yaptığı yanlış bence.en başta eşinin yaptığı yanlış.ihtiyac varsa yatırım yapılmaz.O paralarla Gayette çocuğa kıyafet eksiği giderilebilir.Sizin de yaptığınız bence yanlış.esinizi karşınıza alıp güzelce ihtiyacı anlatmaniz ve almadan önce bir tartisma olacaksa daha almadan yapılmalı .
0 oy
(944 puan) tarafından
Valla kusura bakmayin ama artik bebek kiayftlerj yetiskin kiyaftlerinden daha pahali yani cocuguna yaz kis kiyafet alamayacaksa ne die cocuk yapior yapmasjn arkads yatirim yaosn cocuga yalcagi mssrafla yanj yaziktr gunahtir cocuklar cabuk gelisiryaz kis hep kiyafet almak gerekior yqni bilemedjm cimrilikmi sorumszlukmudur ama sen dogru olani yapmissnkj az bile almissn cunku bwbeklerim ustleri cabuk kirlenior gun icerisnde defalrca kiyafet deistirilior dusunmesi gerekirdi bunu acikcasj allah kolaylik versn bole bi adamla ömur zor gecer 
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Birşey söylememe gerek yok savaş çıkacaksa bundan dolayı çıksın zaten eşim al alma diyemez geçerim karttan bende dışarıya çıkıp hicbirsey almıyorum sürekli internetten kargoların biri geliyor biri gidiyor ihtiyaç bitmiyor bebeklerin hele kıyafete çok ihtiyacı oluyor hemen küçüldüğü için hep bir üç ay sonrasının alışverişini yapıyorum bide ek gıdaya başlayıp iyice hareketlenince 15 takım 8 ayrı ayrı alt üst takım yaptım zibinli iç zıbın 10 tane ayrı ayrı alt ve üst aldığım da vardır 5 tane yetmiyor haftada iki makine yıkıyorum 28 takım yapıyor totelde sürekli indirim takip et denk geldikçe al karta böl bu işin başka yolunu bulamadım ben 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 271 göst.
9 Şubat 2024 Aile kategorisinde Etkiye tepki (584 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 2,647 göst.
13 Mart 2020 Diğer kategorisinde Zehra Kahrıman (1,908 puan) tarafından soruldu

380,041 soru

11,376,413 cevap

34,861 kullanıcı

...