0 oy
197 göst.
Diğer kategorisinde (438 puan) tarafından
Oğluma yemeği zor yediriyorum. Şuan 15 aylık. Emmeye güvendiği içinde yemek istemiyor. Aşırı sütüm yok. Bıraktırsam mı diye çok kararsız kaldım

21 Cevaplar

+1 oy
(294 puan) tarafından
Sunu soliyeyim 2 cocuk annesi olarak emme ile yemenin hic alakasi yok cevremdede memeyi biraktik yemege basladi diyen bn sahsen gormedim .buyuk kizim mama iciyordu 23 aylik mamayi kestim yine yemedi yine icmedi dahada ac kaldi diyebilirm. Diger kizim beni emdi ayni sen gbi sutum cok azdi ama verdim yinede cok bunaltmisti beni artk gece gundz sakiz gbi yapisiyordu 20 aylik birktim yeme icmede bi degisiklik olmadi hala yemiyor . Yani demem o ki sirf yemek yesin niyetiyle birakacaksan faydasi yok benim kanaatim bu
(897 puan) tarafından
Bence çocuktan çocuğa değişiyor canım benim cadı da yemezdi emerken kestim 9-10 kg dan 3-4 ayda 14-15 e geldi göğüse resmen güveniyordu sofraya oturuyorduk anne meme diye tırmanıyodu bi parça yiyip kalkıyordu 2 yaşındaydı
-Reklam-
0 oy
(780 puan) tarafından

Sütün varsa bırakma :( benim oğlum 10. Ayda kendi kesti sütüm de azdı zaten ben çok kötü hissetmiştim ama yemek yemeyen çocuğu da kesiyorlar galiba bilemedim 

(438 puan) tarafından
Yemek yedirirken çok zorlanıyorum
0 oy
(849 puan) tarafından
1 yas 3 aylikti bıraktım iyi ki bırakmışım  hayatım birazda olsa normale döndü 
(438 puan) tarafından
İşte vicdanım rahat değil. O yüzden kararsız kaldım. Yese hiç sıkıntı değil de yemesi için neler neler yapıyoruz
(849 puan) tarafından
Benim büyük kızım da yemiyordu  kardeşi olduktan sonraa yemeye başladı. Nasip yaşadığına hayret ediyordum. 1 gr birsey yemirdu
Kessen de birsey değişmez
Cocuk olan ortamlar  da yerse belki yer oda sık sık olmasi lazım
(438 puan) tarafından
Öyle bir ortam bulmam zor. Parka gidiyoruz dışarı çıkarıyorum öyle yediriyorum çoğu zaman. Balkonda kucağımda etrafa bakarken yediriyorum. Dışarda dikkatini çeken birşey olursa yiyor
(849 puan) tarafından
Bu durumlar  çok zor insan hergun vicdan azabı çekiyor.allah yardımcın olsun
(438 puan) tarafından
Aminn sağolun hepimizin inşallah
0 oy
(4,555 puan) tarafından
İlkini 21 aylıkken yemek yemiyo diye bıraktım değişen birssy olmadı az yiyordu
(438 puan) tarafından
Benimki bana sarılıyor emmek istiyor yemek istemiyor. Çok zor ikna ediyorum
(4,555 puan) tarafından
Benimkide öyleydi ama biraz daha emzirin bence sütünüz azda olsa varmış doymayip illaki yer azda olsa
(438 puan) tarafından
Aradan 30 dk geçiyor yine başa dönüyoruz. Tekrar ağlıyor emmek için. Yemek yesin diye neler yapıyorum bir bilseniz
(4,555 puan) tarafından
Zamanında bende yapmıştım canım zorlayincada olmuyo maalesef küçük daha
(438 puan) tarafından
Ama aç kalıyor. Napacağımı bilmiyorum
0 oy
(12,565 puan) tarafından
Tam 1 yaşında bıraktım
(438 puan) tarafından
Sebebi var mı bıraktırmak mı istediniz
(12,565 puan) tarafından
Zaten bir yaşına kadar düşünüyordum hamile kaldım
Şimdi oğlumu da bir yaşında keseceğim inşallah
0 oy
(12,903 puan) tarafından
En azından 18 ay olana kadar emzir bence 15 ay çok küçük geldi bana 
(438 puan) tarafından
Haklısınız yemek yemeyince öyle bişey mi yapsam acaba diye düşündüm. Emiyor yarım saat sonra tekrar ağlıyor emmek istiyor. Yemek yedirmek için yapmadığım şey kalmıyor.
0 oy
(780 puan) tarafından
Eğer ikilemdeyseniz biraktirmayin..zamanı gelmemiş demektir..yemegi her zaman yer ama anne sütünü birdaha icemeyecek..surekli sizi istemesi duygusal doyuma daha ulaşmamış demektir..benimki bana bagimliydi ben de yemiyor diye biraktirmayi dusunuyordum sonra kıyamadım 21 aylıkken yavaş yavaş azalttım 22 aylıkken konuşarak tamamen biraktirdim..1 aylik bi sürece yaydim bir anda kesmedim..
(438 puan) tarafından
Bende böyle düşünüyorum vicdanen hiç rahat olmuyorum zaten. Ama aç kalıyor diyede üzülüyorum. Kestikten sonra yemesi düzeldi mi peki
(780 puan) tarafından
Cok bir düzelme olmadı..belli başlı şeyleri yiyor..cok seçiyor ama çok şükür bağışıklığı kuvvetli..hiç hasta olmuyor
0 oy
(553 puan) tarafından
24 ay hiç bişey yemiyordu emiyordu vermedim anne sütü yemek yemedi gene bende 

Emzirdim 
(438 puan) tarafından
Anladım peki teşekkürler
(553 puan) tarafından
Anne sütünü bir daha alamayacaktır ama yemek yiyecek Omru boyunca sütünü artırmaya çalış brslemeye çalış hoşaf ye ceviz ye yaglansin ben 2 yaş kestim tama yeterli çünkü hakkı iki yaşına kafar bende artık dayanamıyordum iyide oldu sonra hamile kaldım kardeşi var şimdi yiyor ama öyle çok değil işte benim zorumla
(438 puan) tarafından
Kesersem ve Yemezse dahada çok üzülürüm. Sağolun cevabınız için
0 oy
(887 puan) tarafından
Benim ki de öyleydi yine de kesmedim 27 aylık iken kestim
(438 puan) tarafından
Benim o kadar sütüm yok. Maşallah
0 oy
(2,008 puan) tarafından
17. Günde bıraktım daha doğrusu süt sağmayı bıraktım 
(438 puan) tarafından
Neden
(2,008 puan) tarafından
Benimki zaten ememiyor hem çene geriliğinden dolayı hemde yarık damaktan dolayı küvözde falan kaldı stresten kesildi
(438 puan) tarafından
Anladım Rabbim şifa versin
(2,008 puan) tarafından
Amin tüm hastalara
0 oy
(12,943 puan) tarafından
Kuzumu hamilelikten dolayı 21. Aylıkken bıraktırdım yemeyen çocuk yemiyor 

Şuan oğlum 24 aylık hem emiyor hemde yiyor maşaallah 
(438 puan) tarafından
İnşallah bizimkinin de iştahı düzelir
0 oy
(6,288 puan) tarafından
21 buçuk aylıkken kestim uykusu yemesi düzene girsin istedim ama yanılmışım. Yemeyen çocuk yemiyormuş. Daha 1 ay oldu bırakalı inşallah düzelir.
0 oy
(1,339 puan) tarafından
Yemek yemediği için değil de 2 yaşına geldi diye biraktirdim ama yine de yemek yemedi 

yemeyen yemiyor bacım 
0 oy
(5,818 puan) tarafından
22 aylıkken sütten kestim 15 aylık daha küçük bence blw yap bırak nekadar yiyorsa kendisi yesin.. Yemeği ömrü boyunca yiyecek ama anne sütü 2 yıl onuda kısma bi 6 7 ay daha emzir nekadar emzirirsen okadar kâr
0 oy
(1,017 puan) tarafından
Yogun calistigim icin oglum biraz emdi biraz sagma makinesi ile idare ettik . 9 aylik iken gunduz, 1 yasinda iken de gece emmesini kesti
0 oy
(2,751 puan) tarafından
33 ay emzirdim benimki de yemek yemezdi ama biliyordum ki bir damla anne sütü benim vereceğim en vitaminli yemekten daha değerliydi. Ki şimdi 5 yaşında hastalık bilmez sıkıntı bilmez. Kemikleri sapasağlam. Kafa zehir. Anne sütü hiçbir şeye değişikemeyecek kadar değerli. Üstelik sonra emzireyim desen öyle bir sansın da yok. Bu yaşlarda emdi emdi. Yoksa sonra istesende emxiremezsin
0 oy
(465 puan) tarafından
24 aylık oldu 20 haftalık da hamileyim bırakmadı hala emiyo 
0 oy
(6,973 puan) tarafından
Kızımı 16 aylıkken oğlumu 14 aylıkken kestim. 
0 oy
(2,407 puan) tarafından
Ilk oglum 27 aylik kendi birakti. 2 yasina yakin yemek secmeye basladi herseyi yiyen cocuk. Memeyi biraktiktan sonra da oyle yemek yemedi. Suan 6 yasinda hala kavga dovus yemek yer. Ikinci oglumda 11 aylik emiyor. Onun masallahi var. Yani sunu diyebilirim ki memeyle yemenin asla ama asla alakasi yok. Bosuna kesme daha kucuk. Anne sutu 1 damlasi bile onu besler.
0 oy
(897 puan) tarafından
25-26 ayında

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 156 göst.
30 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Derya&Deniz (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 112 göst.
27 Ocak 2023 Aile kategorisinde Enes2020 (4,040 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 142 göst.