0 oy
98 göst.
Diğer kategorisinde (1,077 puan) tarafından
Sizde de  varmı bu aralar kendi etrafında dönme , dönüyor,ama ara ara böyle saatlerce değil birde araba tekeri arada döndürüyor,sözde durumlar ne

8 Cevaplar

+1 oy
(84 puan) tarafından
Hemen otizme bağlamayın bı şeyi çok dillendirmek onu kendine çekmek demektir Rabbim bütün evlatlarımızı korusun
(1,077 puan) tarafından
Amin kuzum amin bı zman unutuyorum sonra yine aklıma ilk gelen bu oluyor paranoyak oldum
-Reklam-
0 oy
(8,931 puan) tarafından
Umarım aklımdan geçeni düşünmüyorsundur diyerek posta girdim ve alt yorumu görünce haah dedim yine dejavu... sadece donme dönen şeyler otizm belirtisi değildir tek başına degerlendirilemez
(1,077 puan) tarafından
Paranoyak olduk kız artık bu otizim belası yüzünden her yerde her uzman konuşuyor
(8,931 puan) tarafından
Tek belirtiyle paranoyak olma örneğin dönmenin yani sıra dönen şeylere aşırı ilgisi varsa içine kapanık kimseyle iletişim kurmuyorsa o zaman kafanda kur yani 2den fazla belirti olunca çünkü 2 3 yaş sendromuyla otizm çok karistiriliyor
(1,077 puan) tarafından
Ay çok teşekkür ederim kuzum
0 oy
(748 puan) tarafından
E bunlar bu yaştaki çocukların yaptığı ve yapabileceği normal şeyler değil mi zaten ya.. Bu tür şeyler çocukların ilgisini çeker, bize bile bazen eğlenceli gelebiliyor.. 
(1,077 puan) tarafından
Ne bileyim kuzu etrafımda oglumdan başka çocuk yokki
(748 puan) tarafından
Kötü şeyleri çıkar kafandan canım hayırlı şeyler düşünelim, güzel şeyler yaşayalım inşallah
(1,077 puan) tarafından
Gerçekten öyle kötü düşüne düşüne başıma gelecek Allah korusun .
0 oy
(516 puan) tarafından
Evet iki yaşında kızım var sürekli etrafında dönüyor hoşuna gidiyor galiba genelde babayı görünce yapıyor normal yani otizm belirtileri tek donmekle olmaz diye düşünüyorum 
(1,077 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim kuzum
0 oy
(1,945 puan) tarafından
Benimde oğlum aynı alıp döndürsem hoşuna gider, veya kendi dönüyor ben yakaladigim için daha fazla yapıyor oyun yapıyor kendince. Arabanın tekerleklerinide döndürür anne gel bak der o ses hosuna gidiyor ama ara sıra yapar. Aklina kötü şeyler getirme 
(1,077 puan) tarafından
Ay çok çok teşekkür ederim kuzum
0 oy
(148 puan) tarafından
Benimkide öyle geliyor ısırıyor saldırıyor dönüyor kendi kendine 2 yaş sendromu diyorlar 
(1,077 puan) tarafından
Isırma saldırma yok ama kendi kendine dönüyor gün boyu aşırı değil tabiki arada korkuyorum ama artık kfamdan silip iyiyi cagirmam lazım sonuçta otizimli olan çocuk işaret parmağını kullanamaz ,ne bileyim göz teması olmaz oyun kurmaz oyuncaklarıyla amacina göre oynamaz konuşmaz 2 yaşında konuşmuyor ama baba gitti yeşil salincak böyle söylüyor söylediklerimizi tekrar ediyor .
(148 puan) tarafından
Yok cnm içini rahat tut çocuklarda olur öyle huylar her geçen gün farklı şeyler kesfediyorlar hemen otizme bağlamayin güzel düşün güzel olsun
0 oy
(2,472 puan) tarafından
Kendi etrafında kızımda arada dönüyo hoşuna gidiyo araba tekeri döndürmüyo ama döndürmesi bana sıkıntı değil hiç otizim gelmedi aklıma davranışları normal sese tepki göz teması var algosı iyi konuşma hiç ilerlemiyo çok taktım vende sonra bıraktım ne zaman hazır olursa o zaman konuşsun diyorum artık
(1,077 puan) tarafından
Teşekkür ederim kuzum araba tekeri döndürüyor örneğin aldı arabayi eline oynayacak iki sürüyor sonra teker döndürüyor sonra yine sürüyor
(2,472 puan) tarafından
Konusması algısı göz teması sese tepki bunlar nasıl canım sadece oyun olsun diye yapıyordur belki
(1,077 puan) tarafından
Onlar gayet iyi bence ,bişey söylediğimiz de tekrar eder oyun oynamayı çok seviyor özellikle babasıyla ,oyun kurabiliyor ,göz teması var renkeri sayıları biliyor harfleri tanıyor biliyor ,baba gitti mavi salıncak araba düt düt ,kırmızı araba beyaz araba diye arabaları söyler .uçak ,helikoptere ça der,dayı ,hala ,baba ,nene ,dede,kayısı kiraz ,geldi ,gitti ,hoşçakal ,ismini söylüyor biliyor biz örneğin ömer gel diyoruz geliyor oda tekrar ediyor Ömer gel die .elbise ,çilek e çi diyor ,motorbiseklete disse der ,ayak ,el kaş göz burun dis dil kafa saç bilir söyler ,park ,örneğin parka gideceğimiz zaman hadi parka gidelim derim direk dış kapıya yönelir ,su ya ,şi diyor arada su da diyor ,siyah zeytin yeşil zeytin yumurta peynir bilir bunları ,balık ,kedi ,hayvanları tanıyor seslerini çıkarıyor çoğunu,denizaltı ,gemi ,banyoya bıcı bıcı diyoruz hadi bıcı bıcıya söyleyince direk banyoya gidip üstünü çıkarmaya çalışıyor. çay soylemeyi biliyor .çubuk ,balon,kuş,çiçek ,agaç ,yeşil ağaç,kaydırak ,sarı kaydırak ,ayakkabıya tabu diyor ,muz ,kayısı ,kiraz ,çizgi film isteyince Pepe der ,bay bay ,ismiyle seslenince bakıyor ama son zamanda fark ediyorum işine gelene bakiyor ,hani yabancilarla göz teması var ama asla gitmez onlara ,tek başına büyüdüğünden biraz yabancılara karşı korku var görünce evde ağlıyor alışınca geciyor ama çocukları seviyor onlara ağlamıyor ,limon a sarı şi der ,(limon suyu) yağmur ,hava ,ay ,güneş ,yıldız ,şimşek ,şişe ,ayı ,kirpi ,,isimleri söyleyince tekrarlar örneğin yağız a yavu der ,Asaf,abi ,abis ,abla ,teyze ,evet ,hayır ,başla ,aklıma gelen bunlar ,iyi akşamlar deriz akşamlar der günaydın der dunaydın die ,dişlerini fircala diyorum fırçayı veriyorum yapıyor ,parktan gelince çıkar ustundekini die söyleyince çıkarmaya calisiyor yada giy deyince giydirmem için getirir bana ,ay ne bileyim böyle işte kuzm
0 oy
(890 puan) tarafından

Benim oğlum 16 aylık etrafında dönüyor aylardır :D ama otizm değil otizim çok farklı canım 

(1,077 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim kuzuum ya işte bu telefon daha doğrusu internette en ufak bişe yazınca tamam otizim yaziyor daha ben kuruyorum kafaamda

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 127 göst.
26 Ocak 2024 Diğer kategorisinde 1anne (763 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 323 göst.
16 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 78 göst.
19 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 143 göst.
4 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,933 soru

11,373,495 cevap

34,855 kullanıcı

...