+1 oy
211 göst.
Diğer kategorisinde (1,391 puan) tarafından
Kelimesi var ama cumle.yok sizde durumlar nasıl 

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
28 ay bunu istiyorum olsun anlatma olsun var ama beraber şarkı söyledikten sonra gelişme gördüm ben kızımda bu buraya gitti bu böyle oldu gibi cümleleri çocuk dilinde söylüyor
-Reklam-
0 oy
(12,627 puan) tarafından
22 aylık kelime var anca o da az
0 oy
(7,731 puan) tarafından
2 buçuk yaşında yeni yeni dili açıldı 
0 oy
(2,148 puan) tarafından
29 a gircek baba gel anne tut gibi kısa cümleler kuruyo ama 1 aydır flan böyle bakalım ne zaman tam konuşcak bekliyorum
0 oy
(3,097 puan) tarafından

Bizimki de 2 kelimeli cümle kuruyor en fazla anne gidlim. Buraya goylum. Bırak beni gibi :)

0 oy
(24 puan) tarafından
2 yaşına kadar sürekli bıcır bıcır biseyler söylüyordu ama asla anlasilmiyodu sadece tek tük kelimeler anlaşılıyordu 2 yaşını doldurduktan sonra bı anda dili açıldı önce 2 li sonra  3 lu cümleler kurmaya başladı bir anda oluyo zaten sanki konusmazmis gibi geliyo ama bı anda dilleri açılıyor 3 yaşını doldurcak 2 gün sonra aylardır da senin benim gibi konusuyo maşallah bence çok kafaya takmayın her çocuğun gelişimi de farklıdır
(1,070 puan) tarafından
Ekran varmı sizde peki
(24 puan) tarafından
Var canım 2 yaşından itibaren tablet bide yemek yemediği için o şekilde yedirebiliyoduk ilk 1 sene çok dikkat ettim sonra saldım diyebilirim
(1,070 puan) tarafından
Teşekkür ederim kuzum şuan bizdede o sorun var çünkü
(24 puan) tarafından
Rica ederim bence çok kafaya takmayın konuşur konuşur tabletle de çok ilgisi yok bence cocuga şarkılar söyleyin bol bol ben o şekilde çok yaptım kitap okuyun bide baskasiyla konuşur gibi hep ona konuştum her şeyi anlattım sanki büyük insanmış gibi anlasa da anlamasa da sonradan bı bakiyosunuz kelime  haznesi baya dolmus
0 oy
(1,088 puan) tarafından
Kizim 2 yasında. Ali babanin çiftliği, mini mini bir kus konuşmuştu, kar yağıyor, bi kac tsne daha şarki söylüyor.  Iyi ki doğdun mutlu yillsr di-ye söyledi dun doğum gününde. Anne sende yat diyor.  Okula gitcem parka gitcem kaycsm diyor. Baya kelimesi var maşallah deym. Bence yaşıtlarına göre cok iyi suan. Her çocuk bir değıl. İlgili cocik iyi konuşur derler ama arkadaşımın oglu kızımdan 2 ay büyük daha oyle ikili cümlesi yok. Arkadaşımda cok ilgilidr hâlbuki 
0 oy
(259 puan) tarafından
Bizimki 2 yaşına değecek 3 hafta sonra.anne bunu ver diyor tam net çıkaramasa da.bide birşey soruyorum ne ne ne diyip duruyor cümle kuramıyor çorabını niye cikarttin diyorum çukka diyo :-)
0 oy
(305 puan) tarafından
Mayista 2 yasinda olacak iste ufak tefek var cumle sayilirsa. Anne mama ver . Anne abla gitti gbi gbi
0 oy
(1,922 puan) tarafından
2.5 yasında kızım. 2 yaşında birden açildi sanki birşey yüklendi pat diye. Ama şuan kelimeler tam net değil yani hepsi değil. Benim canımda bazen ona sıkılıyor. Cümle zaten kuruyor çok onda sorun yok ama. Bazen söylediğini sadece ben anliyorum. Çanta yerine çamça falan diyor mesela. 2.5 yasında tam net çikmalı mı onu bilmiyorum. 
0 oy
(13,039 puan) tarafından
İki yaş dört aylık ikili cümleler var tek tük de üçlü cümleler var :) 
0 oy
(2,761 puan) tarafından
2 yaşına kadar anne baba demedi 25 aylık olduk direkt cümle kurmaya başladı bizleri dinliyormuş. Belki öyle olur acele etme :)
0 oy
(2,265 puan) tarafından
Baba arabaya gitti 

Abis gitti aşağıya gibi bi kac kelime tek konuşuyor 
0 oy
(422 puan) tarafından
Dil gelişimi için bol bol konuşun düzgün bir Türkçe ile bebekler gibi konuşup cümle kurmayın. Kızımda hiç bu konuşma şeklini kullanmadım gayet açık bir dille konuşuyordum bebekler gibi konuşanları uyardım çocuk her türlü anlıyor sizi düzgün konuşun dil sorunu olmasın. Ve inanirmisiniz kızımin o kadar güzel bir Türkçesi oldu ki asla bebekler gibi konusmaz kelimelr ağzından tam çıkardı ve kızım daha erken konuşmaya başladı temizlik yaparken bile kızımla konuşur sohbet ederdim. Görenler hayran kalırdı herkeste derdi annenin etkisi diye. Çok konuşun hiç susmayın onlar zaten susmak nedir bilmiyorlar sizde katılın ☺️
0 oy
(7,005 puan) tarafından
Benim oglanda bugün 2 yaşını doldurdu kelimesi var da cumle yok kelimesi de az sanki yaşıtlarına göre aşıya götürünce sorcam ebeye 
0 oy
(119,315 puan) tarafından
cunleyi gec sohbet ediyo resmen 2 li cumleyi 18 ayda kurmustu simos
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Baba gitti ,yeşil salincak ,mavi kaydırak gibi şeyler 
0 oy
(305 puan) tarafından
benim oglum 23 aylik anne gel ,baba araba geldi, baba işe gitti, su ver, anne market dit ( gidelim demek istiyor) , benim arabam, anne alo( annemin telefonu anlaminda) masallah aklima gelmeyen daha cok var.

bence sebebide benim ikiz kizlarim var 3 yasinda sürekli konusuyoruz onlarda kardeslerinin dilini anliyorlar hep böyle söyleyeceksin falan filan baya konusturma cabasindaydik 1 yasindan belli 
0 oy
(20 puan) tarafından
2 buçuk oğlumda çok güzel konuşuyor bir anda açıldı o ne bune neden dışarı çıktık mutluyum falan falan baya kelimesi cümlesi var maşallah  tam açıldı 
0 oy
(97 puan) tarafından
Kizim 22 aylık 1 aydan fazladır konuşuyor biranda dillendi çoğu derdini anlatabiliyor 
(1,070 puan) tarafından
Maşallah bu süreçte ekran var mıydı birde özellikle yaptığınız bise
(97 puan) tarafından
Evet TV de izliyor du arada telefonda veriyorum çünkü benim 4 çocuk var birde çalışıyorum dükkanda durmuyor sürekli ilgilenemiyorum o yüzden oyalamak için TV de telefon da vermek zorunda kalıyorum extra hicbirsey yapmadim kendiliğinden bir anda çözüldü konuşması cnm
(1,070 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 73 göst.
6 Şubat 2024 Aile kategorisinde Nevbahar21 (527 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 136 göst.
8 Mart 2023 Aile kategorisinde Zeyneb.Ali (50 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 119 göst.
24 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,088 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 106 göst.
15 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ht (2,092 puan) tarafından soruldu

379,753 soru

11,368,322 cevap

34,850 kullanıcı

...