+1 oy
203 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (184 puan) tarafından
Mrb hanımlar aşırı özgüven kaybim var çevrem var ama ben hep gericekiyorum kendimi. Türkçem zayıf sekizinci sınıfa kadar okudum okumam yazmam iyi ama lafa sosyal hayata tartışmaya arkadaş ortama asla katılamıyorum yanlış bişey söylemekden kıpkırmızı olmaktan dediğim lafin sonunu unutmaktan çok korkuyorum.kendi içimde çok güzel konuşabiliyorum ama sesimi çıkaramıyorum çok çok üzülüyorum bana ne önerirsiniz kitap veyae aşka bişey 

6 Cevaplar

+1 oy
(147 puan) tarafından
Kitap okumak cok faydalı. Sana iyi gelen  enerji veren insanlarla vakit gecirmeye çalış.Telefondan olabildigince uzak dur çünkü inan zaman kaybı. 

Youtube kişisel gelisim uzmanlarinin videolari var onlari takip edebilirsin.Ama hepsi bir yana en basta her ortamda önce kendine güvenmelisin 
-Reklam-
0 oy
(2,011 puan) tarafından
ben genelde kitap okurdum turkceyi asiri geliştiriyor ve roman tarzi okuyorm seninde sevebileceğin tarzda arastirip alabilirsn 
(184 puan) tarafından
Tm Teşekürler cnm
0 oy
(793 puan) tarafından
Her şeyden önemlisi sen duygu, düşünce ve değerleri olan bir bireysin. Önce kendine dik ve kendinden emin bir duruş belirle. Hiçbir ortamda bu duruşu, endişelerine yenik düşerek bozma. Kendine bir ses tonu belirle, ne alçak ne de yüksek olsun ve her ortamda bu ses tonunu kullan. Bütün olumsuz duygu ve düşüncelerine inat sosyalleş. Sosyal ortamlarda lafın sonunu getiremezsem, konuşurken söyleyeceklerimi unutursam, sonrasında gözüme yüzüme bulaştırırsam diye endişelenmek yerine; ilk etapta uzun cümleler kurmak yerine kısa cümlelerle söz almaya başla. Konuşurken hata da yapabilirsin, orada yüzünü kızartmak yerine patlat bir espri kendinle dalga geç. Karşı taraf senin ne kadar özgüvenli ve kendinle barışık biri olduğunu düşüneceği için, aklından seninle alay etmek geçmeyecektir. Kendinle barışık ol ve bunu herkese hissettir. Sesin kendi belirleyeceğin tonda gür, başın dik, omuzların arkada olsun ve hareketlerin kendinden emin olsun. İlk başlarda bunların rolünü yaparsın ama zamanla bunlar artık senden bir parça haline gelecek ve seninle bütünleşecektir. Kitap okumak, bu konuyla ilgili videolar izlemek işe yarar tabi ama uygulamakta sana kalmış. Kafandaki bütün olumsuzlukları yenebilmen için, senin onlarla inatlaşman lazım. Bunu da yapacağına inanıyorum. 
0 oy
(5,877 puan) tarafından
Kendini sev ve sürekli kitap oku konusunun ne olduğu önemli değil beğendiğin kitabı al oku zamanla kitap zevkin oluşur oturur. Mesela eşim korku içerikli romanlar severken ben polisiye veya aşk severim.. Arkadaşım tamamen kişisel gelişim kitapları okur öyle yani
0 oy
(2,526 puan) tarafından
İçinden kendinle ilgili olumsuz şeyler söylüyorsun büyük ihtimal. Ses tonum çok kötü, şimdi saçma sapan konuşucam, tipim hiç iyi değil vs. Onlar yerine olumlu şeyleri tekrarla içinden.

Anne babamız bebeklikten beri bizimle nasıl konuştuysa o bizim iç sesimiz oluyormuş malesef. 
0 oy
(797 puan) tarafından
Çoğu insan kitap okumak demiş. Hayır, yaklaşık 26 senedir yani okumayı söktüğünden beri bulduğu her kitabı okuyqn bir ablam var ama sosyal becerileri çok çok kuvvetsiz. Bunu sadece insan içine çıkıp kendi sesinizi duyacak kadar milletle haşır neşir olarak atlatabilirsiniz. Ben kekeme biriyim, heyecanlanınca tekrarlarım başlar. Ama diksiyonum kuvvetlensin diye umursamadan herkesle konuştum. Dalga geçmeleri pahasına.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 222 göst.
19 Mart 2024 Aile kategorisinde Alyakus (2,368 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 188 göst.
7 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Kuzey19 (303 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 57 göst.
7 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Kuzey19 (303 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 422 göst.