+2 oy
503 göst.
Aile kategorisinde (306 puan) tarafından
Kızlar sorum calismayan kadinlar icin .ben almiyordum lazim oldukca o lazm bu lazim diyordum yada disari cikarken kartini alip cikiyordum .sonra arkadaslarimdan bikaci sen bu sekildemi harcama yapiyosun neden kartin yok bana esim aylik para atiyor fln dedi. Bende esime soyledim artk o sekilde yapmaya basladik . Ama hic bu sekilde harcamadigim icin aylik harcamami kestiremedim :) sizler ne kadar aliyorsunuz. Yada sizce hangisi mantikli 

40 Cevaplar

+1 oy
(430 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ben çalışıyorum şuan oyuzden vermez kendi param kendimde durur. Ben ondan daha çok kazandığım için arada ben ona veririm :))  ama çalışmadığım dönemde işe giderken hergun ihtiyaçlarimiz dışında para bırakırdı. Çünkü ben para isteyemem eşim bilir oyuzden de ben istemeden mutfak tezgahına hergun koyar çıkardı. Ekstra hesabında da hep para olurdu atardı acil bı durum olursa harca diye. 
-Reklam-
+4 oy
(940 puan) tarafından

Ben eşimin maaşını alıyorum o bende çn harçlık istiyor :D 

(306 puan) tarafından
Bende 3 aydr bu sisteme gecttim baktmki kendime yine birsey almamisim hep cocuklarn ihtiyaclari diger turlude aliniyor ama tek fark sormuyosun ve sınırin belli asmiyosun
(940 puan) tarafından
Öbür maaşa kadar yetişmeye çalışıyoruz sınır olmak zorunda tek sigaraya verdiğim paraya çok acıyorum ona da ilaca başlayacağız yani olmuyor böyle gerçekten
(306 puan) tarafından
Allah yardimciniz olsun canim.asgari ucretle birde ev kira vs ise ki insallah sizindir gercektende zorlanmamak elde degl . Herseyden once sagligin icin birkmalisin
(940 puan) tarafından
Ev kira ama 1 senelik peşin ödüyoruz kirayı o yüzden kira parası vermiyoruz birde öyle olsa varya yemin ediyorum soğan ekmek bile yenmez bu devirde herkes çok pahalı tek avantajım şu ailemin durumu iyi onlar yardım ediyor ellerinden geldikçe Allah razı olsun kesinlikle öyle artık bırakma vakti geldi geçiyor
(306 puan) tarafından
Allahbrazi olsun canim anne babalar iyiki varlar
+2 oy
(372 puan) tarafından
Aynen cebime sokustiryor okula giderken. Saçmalayın alla aşkına harçlık nedir ?
(306 puan) tarafından
Bizdede esim asiri hespli gider
(372 puan) tarafından
İşte denge sağlanıyor biri diğerinden habersiz is yapmayarak;)
(306 puan) tarafından
Yapamiyorm ztn kndm calsmadigim icin :)
(372 puan) tarafından
Öyle deme kız ben de  5 6 aydr çalışmıyorum ama çalışırken de hesapliydim calismazkende bizimki kendi işini yapıyor maaşlı deglz o yüzden lüks seviyor hesabını bilmiyor ama gençliğin yaşlılığında var ;)
(306 puan) tarafından
Ben calissam hic hesabimi bilmezdim bence :) ya ne bilim cok garantici biri degilim esimde ole iste kenari koymamiz lazm biriktirmemz lazm bizden kisip kenari atmk istiyor bazen bnde buna izin vermiyorum bugun de bizim icin onemli diyorum. Kendinde cok ksmak istiyor ihtiyaclarni cok erteliyor bu hosuma gtmiyor
+1 oy
(12,690 puan) tarafından
Bilemedim ki herkesin düzen farklı. Bizim kendi işi her gün bırakır , fazla lazım olursa da karta atar 
(306 puan) tarafından
Kendi isi olunca tabi ole olmak zorunda biraz esim maasli
+1 oy
(1,248 puan) tarafından
Bütün paralar bende durur:)ben ona veririm
(306 puan) tarafından
Geneli boyle yazmis esim cok teklif etti ama bunu kabul etmedim :)))
(1,248 puan) tarafından
Etsene canim kadinlar daha iyi para tutuyor.esim ota b.oka para harcar gider en pahalisini alır bende indirimleri takip ederim falan sanaldan söylerim yada gider beraber alırız .ona kalsa beş kurusumuz yoktu .bana sen daha iyi idare edion dedi evlendigimizden beri ben de kart ve para.gunlik 100 TL veririm akşam ekmek içecek falan alır kantinde biseyler içer işteyken böyle.sende al sende dursun hazır o da razi
(306 puan) tarafından
Benim esim cok hesabini bilir cnm tam tersi ben cok onem vermem .o yuzdende korkuyorm yonetmeye parayi :)
(1,248 puan) tarafından
Ozaman harçlık al canım tabi :)))
+1 oy
(4,683 puan) tarafından
Benden harclik alan esim sessizce posttan uzaklasiyorum.d.d.d
(306 puan) tarafından
Haha var benmmde ole arkadaslarm esim bunu cok diyor bana ama parayi iyi yoneteceksin diyor kendime guvenmiyorm :))
(4,683 puan) tarafından
Kendine bes yaptir canim o zaman.d
+1 oy
(7,074 puan) tarafından
Valla ben istemem zaten her yere birlikte gideriz ben beğenirim ödeme kısmıyla ilgilenmem yalnız cikacaksanda akşamdan ben yarın şuraya gitcem derim ben istemem o verir ki para evde durur yani istersem ordan da alırım 
(306 puan) tarafından
Aynen bizde oyleydik ama ona sormadan alamiyordum smdi sormadan kendime ayirdgm mevlayi harciyorm
(7,074 puan) tarafından
Tabi tabi sormadan bende almam belki orda para var diye güvenir bişey yapar olmaz öyle ya da başka bişey için ayırır illa haber veririm
+1 oy
(1,002 puan) tarafından
Maasi bana verir benden ihtiyaci kadaryla alir yani o benden harclik almis oluor benmdde kredi kartim var keyfiye harcamalarim icin onun disinda nakit kullanirm biraz tutumlu bi insanim sanirim cok harcama yapmam.sadece cocuklrima yaparken biraz kendimi tutamiorm oda esime gore fuzuli bi harcama deilmjs oyuzden ses etmez 
(306 puan) tarafından
Bende ayni bakiyorm kndme hc bir harcamam yok cocuklara kiyamiyorm benim esim tutucudur bana gore bende cok harcamam ama o cogu seyi fuzuli goren birisi bana hep maasi sana verecem al bak yetiyomu yetmiyomu fln der bnde yok kalsin o senin isin derim :)
(1,002 puan) tarafından
Ben alirim maasi odemeler falan bende olur ben bilirim evin giderini gelirini oyuzdenmidir bilmiorm ama cok tutumluyum yani cocuklr disinda pek harcama yapamiorm elim.varmior hatta esimden gizli gizli birikim yapmisligm bile vardir ki esimin cok hosuma gider ben harciorm sanior ama ben atiorm kenra gecenlerde 3bin +30euro para verdim eline sonrada dioki cok seviorm senin bu huyunu belkide ondan verior bana butun parasinj bilmiorm guvendigi belli yani
(306 puan) tarafından
Ondandir canim harcasan vermez ztn :) bnmde esim benden gzli biriktiriyor . Bana para yok eksilerdeyiz fln dedi gecen baska bir hesapta 30 bin lira yakaladim . Unut bunparayi yok say diyor :)
+1 oy
(7,434 puan) tarafından
Bu ay bütün parayı bana verdi çok acılmışız 4 ayda bütün hesabı kitabı ben yapacam  ona kaldık mı hesab kitaptan cikamıyo 
(306 puan) tarafından
Insallah tez zamanda toparlarsiniz canim
(306 puan) tarafından
Aslinda benim sorum parayi verip vermedgi deglde bizimde paramiz ortadadir ama hani ozgurce istedigimi alamiyordm sormak zorunda kaliyordum. Mesela bu ay kendime ayakkabi alabilirmiyim oda olr olmaz neyse .ama smdi aylik belli bi mevla veriyor onada sormadan ihtiyaclarimi alabiliyorm .
(7,434 puan) tarafından
İsallah canım şukür yine halimize  4 ayı daha atlatı mı düzene gireriz
(306 puan) tarafından
Oyle canim saaglik olsun
(7,434 puan) tarafından
Zaten şu eksik dedim giti aldı dedim biraz dur diye ama durmadı baktım yola girmiyo parayı ben alem ona göre bı harcama yaparız
+1 oy
(336 puan) tarafından
Aylardır maaşı yatınca daha gece hesabıma atar sağ olsun. Bende ordan kendim için beğendiğim şeyleri alırım. Tabi ay sonuna yetmez sonrada nakit olarak verir. Kızıma giysi falanda alırım ordan
(306 puan) tarafından
Ne kadar atiyor canim aylik tabiki herkesin butcesine gore degisir ama merk ettm
(336 puan) tarafından
5 atıyor şu aralarcanım. Ocağa kadar biraz sıkışığız canım ev araba kredisi ödüyoruz da.
(306 puan) tarafından
Bizde ayni kredi ödemiyorz ama ev aldik ufak tefek borclandik allah herkesin yardimcisi olsun
(336 puan) tarafından
Amin inşallah canım
+1 oy
(104 puan) tarafından

Harclik almiyorum calistigi maasi bana aktariyor bende evde oldugum icin kagit kurek ödeme işlerini yapiyorum. O zaten ugrasmayi sevmior bende tam tersi sevdigim icin ben aliyorum maasini ona veriorum harcligini :D

+1 oy
(5,054 puan) tarafından
Ben çalışıyorum şu an öyle bir durum yok ama hamileyken ve doğumdan sonra çalışmadığım sürede onun kartı da bende dururdu kendi kartım haricinde. Haftada 1 de 2-3 bin nakit bırakırdı. Bende para isteyemem babamdan bile isteyemezdim. Eşim de bildiği için sormazdı bırakırdı sağolsun
+1 oy
(826 puan) tarafından
Ben ona harçlık veriyorum. Çalışmıyorum bu arada.
+1 oy
(208 puan) tarafından
Aylık 500 500 harçlık alıyorduk tabi o sigara kullandığı için onunki yine fazla oluyordu baktık olmuyor kendi adıma kredi kartı çıkardım 2 bin TL limiti onu kullaniyorum lazım oldukça bana sonra eşim ödüyor 
0 oy
(3,097 puan) tarafından

Belirli bir miktar almıyorum istediğim zaman karta atıyor genelde şunu alcam diyorum atar. Para esirgemez ama parası gidince üzülüyor :D

(306 puan) tarafından
Iste bizde oleyizde arkadaslarmin tuhafina gtti birlikteyken falan.her alacagn seyi soluyomusun gbi konustular bende aylik bana para at bende surkli senden istemim dedm :)
(3,097 puan) tarafından
Ayıptır sorması ne kadar istedin canım
0 oy
(1,389 puan) tarafından

Maaşı benim , primlerinde yarısı onun yarısı benim :D harcama yaparken sormam veya ne aldım ne ettim hesap vermem 

(306 puan) tarafından
Cok guzelmis :) tam aradigim
0 oy
(97 puan) tarafından
Eşimle birlikte kendi işyerimizi isletiyoruz öyle harçlık durumu yok bizde beraber çalışıyoruz kasa eşimde ama aylık mutlaka altın yaparım kendime extra tüm ihtiyaçlarımi günlük para akışı sürekli olduğu için günlük yapabiliyorum yani harçlık sınırsız:) 
(306 puan) tarafından
Birikim vs de yaptgn icin ztn sizde sorun olmuyordur :)
0 oy
(102 puan) tarafından
Vermezse soyuyorum cüzdanını blbjhhbbjh ağlıyor sonra nbcnkgh
(306 puan) tarafından
Aglatma kiz adamcagizi :)
0 oy
(6 puan) tarafından
Harçlık nedir, bizde herkes kendi parasını kazanır ve getirir bana verir maaşı alır almaz :) kendi sigara parasını alır, biraz da ne olur ne olmaz parasını alır. Kalanını ben alırım.
(306 puan) tarafından
Bizim hesapta kaliyor karttan harciyoruz naakit bu miktar eve koyuyorz :)
0 oy
(1,494 puan) tarafından
Hesap kartımda lazım oldukça atar kredi karti da bende durur ekstra olarak maaşın tamamını çekmez zaten lazım oldukça içerden çeker. Nakit parayı unutacaz artık her şeyi kartla alıyoruz.
(306 puan) tarafından
Evet bizde oyle karttan harcama yapiyoruz genelde

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 443 göst.
15 Nisan 2024 Aile kategorisinde iki bebek (47 puan) tarafından soruldu
0 oy
59 cevap 876 göst.
4 Ekim 2022 Aile kategorisinde Zeynepemine22 (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 805 göst.
6 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu