0 oy
129 göst.
Diğer kategorisinde (2,344 puan) tarafından
Yeni doğan bebeğim geceden sabaha kadar genzi hırıl hırıl burnu tıkanıyor sabah gün içinde pek böyle değil sadece sabaha kadar böyle gün içerisinde nadiren böyle bu nedir çözüm nedir

6 Cevaplar

0 oy
(1,085 puan) tarafından
Yeni doğan bebeğe bişey veremezsin doktora götürmelisin 
(2,344 puan) tarafından
Yok ya vermek için değil biliyorum acaba odanın havasımı kuru filan diye aklıma geldi nemilendiricimi alsam diye düşünüyorum
(1,085 puan) tarafından
Nemlendirici alabilirsin evin sıcaklığı da önemli yeni doğmuş vücut ısısını da göz önünde bulundur. Kalın giydirme aklıma da bişey gelmiyor
(2,344 puan) tarafından
Peki teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(3,298 puan) tarafından
Geceleri odayı nemli tutun. Buhar makinesi kullanın. 
(2,344 puan) tarafından
Tam arafığım cevap
(3,298 puan) tarafından
Hem oda ısısını hem nem seviyesini gösteren cihazlar var minik. Ondan alıp nem belli bir seviyede tutabilirsiniz. Bazı buhar makinelerinin kendinde de nem seviyesi yazıyor. Şu an bunların hiçbiri yoksa ıslak havlu iş görür. Isıtıcının içine su ve limon koyup odada kaynatıp buhar yapabilirsiniz.
0 oy
(3,336 puan) tarafından
Bulundugu  ortam çok mu  havasız  odasını havanlandir 
(2,344 puan) tarafından
Gündüz açıyorum havalandırıyorum
(3,336 puan) tarafından
Kızımında  böyleydi  doktor bol bol odasını havalandir  demişti  yeni doğana pek birşey yapmamıştı  sonra odanın nem ortasını ayarla    filan dedi bende kaynamış şu odaya koyuyordum   sonra gecti
(2,344 puan) tarafından
Nemlendirici alıyım diyorum bnde
0 oy
(5,837 puan) tarafından
serum al eczaneden 0.9 nacl çözelti. burnuna nazal temizlik yap. ilaçsız en basit yöntem. 
(2,344 puan) tarafından
Yapıyorum herhün
(5,837 puan) tarafından
o zaman odanın nemini iyi ayarla
(2,344 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederim
0 oy
(568 puan) tarafından
Odanın nemini iyi tut her gün birkaç kez havalandır geceleri buhar Makinesi kullan birkaç saatliğine.  Nemi çok olmasın az olmasın ayarında olsun çünkü fazlası da sıkıntılı.  Hergun banyosunu yaptır burnunu aç  temizle birkaç güne geçer ama bunlari rutin olarak bir süre yapmaya devvam et 
(2,344 puan) tarafından
Yani odanın havasından mı kaynaklı diyorsun
0 oy
(2,757 puan) tarafından
çocuğu yatırmadan önce odayı güzelce bir havalandır mutlaka, oda nemlendiricisi alabilirsin ya da petekleri yakıyorsan hala üzerine bir kapta su koyabilirsin. 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 72 göst.
0 oy
5 cevap 157 göst.
18 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde zeynepcelik (2,444 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 87 göst.
14 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 76 göst.
1 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Hilay (328 puan) tarafından soruldu

378,959 soru

11,343,464 cevap

34,809 kullanıcı

...