0 oy
578 göst.
Diğer kategorisinde (494 puan) tarafından
Bugün mahkeme vardı ben gitmedim onların şahitleri konuşmuş yalancı şahitlik yaptılar yine avukat nafaka arttırımı talep etmişti oğlumla toplam 1700 alıyorduk asgarî 17 bin oldu yükseltir dedik sadece oğluma 500 TL arttırmış bana hiç yapmamış şimdi toplam 2200 oldu şaka gibi ya gerçekten avukat bile şaşırdı girdiğimiz diğer davaların hakimleri hiç bu kadar az vermiyor dedi bir tek bu hâkim böyle yaptı avukat bile şaşırmış gerçekten hiç mi şans olmaz bir insanda ya 

11 Cevaplar

+2 oy
(372 puan) tarafından
5 sene hukuk okuyup 2 sene destekleyip hakim oluyorlar toy toy insanlar insna hayatı degsitecerek karar veriliyor kesinlikle hakimler en az 10 sene staj yapmalı ve Belli yasin altında hakim olmamalı. Adalet oyuncka oldu
(494 puan) tarafından
Hâkim yaşlı 60 dan fazlaymış yaşı
(372 puan) tarafından
Belli yaşın alti belli yaşın ustu deyim o zaman Benim kızım altı yaşında babası hala 500 lira nafaka yatırıyor hakim sagolsun pardon onu da 1 senedir yatırmıyor ;)
(494 puan) tarafından
Gerçekten asaletli davranmıyor hâkimler Allah sorsun ne diyim
(4,281 puan) tarafından
@bayramşekeri cezai yaptırımı var canım ödememesinin biliyorsun di mi
(372 puan) tarafından
Biliyorum lanet olsun dedim 500 lira neye yetecek onun olsun pisliğe bulasmaha değmez
-Reklam-
+1 oy
(1,089 puan) tarafından
Kadına nafaka 4 ay 10 günden sonra haram Zaten dua ette kul hakkın yazılmasın
(3,687 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ya kIzlar aklıma birşey takıldı.  İslam hayatın her anını her açıdan bize kolay kılan bir din öyle değil mi?  Ben evlenip boşandım diyelim, aile evine sığabiliyorum ve maddi problemim asla yok. Nafaka az olsa da umrumda değil diyelim. Peki baba evine sığamayanlar? Ya da dönecek bir baba evi olmaya kadınlar ne yapacak? Evlenip boşanmış kadında bekaret söz konusu olmadığı için genel olarak ilk kez evlenecek olan adamlar tarafından tercih edilmez öyle değil mi?  Ya kadın ortada kalmışsa ve nafakaya gerçekten muhtaçsa? O para nasıl haram veya mekruh olabilir? Veya İşin bu kısmında kadının mehri mi devreye giriyor?
(605 puan) tarafından
Kadın ortada kalmışsa kimse bakmıyorsa çocuğa bakacak durumu yoksa çocuk babayq verilir zaten e kadın da işe girip çalışır ayaklarının üstünde durup çocuğu geri alır erkek boşandıktan sonra sadece çocuğa nafaka vermeli
(3,687 puan) tarafından
Çocuk söz konusu değil,yani yok Şimdi burada islamın ayrıntısından bahseddilmiş. 4 ay 10 gün sonra alınmaz deniyor. E kadının çalışması, işe girmesi haram. Bereketsiz para deniliyor illaki duymuşsunuzdur. Yani nafakaya muhtaçsa?
(605 puan) tarafından
Yani eski devirlerde kadının çalışması evet haram di ama şimdi kadının bakacak kimsesi yok g.tunu mu versin dini bilmeden keyfi yorumluyorlar kadın zorunluysa çalışır kardeşim ama şu da bir gerçek boşandığı adamdan çocuğu yoksa almamalı zaten mehir diye bir şey var evlenince anlaşılır mesela bosanirsam 150 gram altın verecem gibi eğer erkek bosaninca bunu vermezse kul hakkından cehennemi boylar
(3,687 puan) tarafından
Al bak işte bunu soruyorum bende. Kmse g.t vermesin mümkünse :))
0 oy
(5,844 puan) tarafından
Maaşının 3te 1 kadar olması gerekiyor nafakanın 2.200 nee bu ne biçim hakim arkadaşım tek çocukla boşanma davası açtı şuan 5bin nafaka alıyor 2bin anne 3bin çocuk için zaten aylık bez masrafı bin lira
(5,844 puan) tarafından
Ayy valla hakiminde vicdansızına denk gelmişsin
(494 puan) tarafından
Taraf tutuyor resmen ya Allah kahretsin böyle hakimi yaşlı birde
(5,844 puan) tarafından
Hakim değişim talebinde bulunun bacım
(494 puan) tarafından
Oluyor mu hâkim değişikliği neyse bu sefer iyice kin güder ama gerçekten yalancı şahitlik yapanlardan çok hâkimin bu kararına üzüldüm hiç düşünmüyor mu bu hâkim bu para anca çocuğun bezine yetiyor gerçekten adaletten yana da şansın olmadı
(5,844 puan) tarafından
Yani avukat katipliği yaptım bi dönem hakim taraflı karar veriyor gibisine dilekçe yazıp hakim değişikliğine gidiyorduk biz.. Ama yıllardır bıraktım sistem değişmiş midir bilmiyorum avukatına bi danış bu durumu
0 oy
(6,245 puan) tarafından
Normalde zaten sana nafaka düşmüyor.
0 oy
(1,513 puan) tarafından
Kadına verildiğini ilk defa duydum emin misin sana verdiğini belki hepsi oglunundur
(494 puan) tarafından
İlkte bana 700 dü oğlumun 1 milyar şimdi oğlumun 500 artmış benim atmamış benim ki önemli değil oğlumun ki çok az anca bezine yetiyor
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Yani az ama bu adam ömür boyu boşandığı kadına bakacak değil ki. Sonuçta boşandıysanız artık ayaklarınız üstünde durmanız gerekir. Ekonomik bağımsızlık kazanmak gerek. Bence hakim bu sebeple az artırdı. Yalancı şahitlik var diyorsunuz ama iki tarafı da dinlemeden biz bu konu da zaten yorum yapamayız.
(494 puan) tarafından
Hadi Bana hiç vermesin diyelim 17 bin üzerinden çocuğa 1 buçuk milyar çok az o para anca çocuğun bezine Yeter adaletsizlik olduğu ortada
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Ben bu kadınlara verilen nafakalara karşıyım hem boşanılıyo hemde hala ondan para geliyo çok saçma geliyo herkes kendi ayakları üzerinde durabilir sonuçta çocuğa tabi ki verilecek o çocuk sadece annenin yada babanin değil o yüzden nafaka sadece çocuğa verilmeli 
(494 puan) tarafından
Çocuğa verilen nafaka çokmu 1 buçuk milyar çocuğun bezine yetiyor anca bana hiç vermesin sıkıntı değil ama çocuğa 17 milyar üzerinden verilen miktar çok komik
(5,491 puan) tarafından
Ben az çok demedim oda verilmeli dedim neden kendin gitmiyorsun ki davaya hakim nerden bilsin yalancı şahit kim doğru şahit kim bu tür davalarda kendin gideceksin abimde boşandı her davaya atlamadan gitti elinde delillerde karşı tarafın mahkemeye gelmesiyle haklı oldu nafaka tazminat ödemeden boşandı
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Bosanirken mehrini verdi mi
(494 puan) tarafından
Yok vermedi çeyizim bütün eşyalarım altınlarım hiçbirini vermediler
(4,983 puan) tarafından
Aaa hakimin bu yonde karari ne oldu
(494 puan) tarafından
Hiç o konuda birşey demiyor
0 oy
tarafından
Ben kadının nafaka almasını doğru bulmuyorum açıkçası cocuk için evet çok çok az bir miktar bu ikinizinki birlesse çocuk için yine az smdi hepimizin evladı var az çok biliyoruz masrafını tekrar çocuğun için acamazmiisn nafaka davası yada karara itiraz 
(494 puan) tarafından
Mahkeme devam ediyor Zaten avukatta şaşırdı hâkimin böyle yapmasına bende şans Yok zaten
tarafından
Az yani gerçekten az en üstte biri yazmış ya haram diye bunu bende doğru buluyorum fakattttttt çocuğa sen baktığın sorumluluğunu sen aldığın için bir yandan sende haklı oluyosun çünkü çocuk olmasa zaten sen çalışırsın inşallah çocuk için çok iyi bir miktar kazanırsın canım çünkü cidden o para hiçbir şeye yetmez
(494 puan) tarafından
Çeyizimi eşyalarımı babamların bana aldığı eşyalar mehir altınlar hiçbirini vermediler zaten nafaka haram diye tutturuyorlar bunlarda ona haram i Zaman ben hakkımı çocuğumun hakkını helal etmiyorum ona
tarafından
Ya tabiki sen de helal etmezsin canım ikisi farklı olay haram olduğu bir gerçek ama sı var işte çocuğun nafakası en en az minimum beş bin olmalı burda haksızlığa uğrayan sen oluyosun
(494 puan) tarafından
Aynen bende Allah'a havale ediyorum napim
0 oy
(4,209 puan) tarafından
Nafaka kadina iddet müddeti bitene kadar çocuğa devamlidir zaten şu durumda senin 10 aydan fazla nafaka almaman lazım canım dinimizde günah bu
0 oy
(605 puan) tarafından
Yani bosaninca mal bolusulur yarı yarıya onun dışında nafaka da ben almazdım sadece çocuk için alırdım 2200 TL benim düşüncem az ama karsi tarafın maaşı 17 bin evi falan da galiba yok onu fakirlestirmeden hakim size miktarı belirler ayrıca 5000 bile yetmez senin çalışman lazım çocuk kaç aylık  

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 125 göst.
0 oy
40 cevap 739 göst.

379,939 soru

11,373,810 cevap

34,856 kullanıcı

...