0 oy
90 göst.
Diğer kategorisinde (7,942 puan) tarafından
Kızlar oğlumda bir kaç gündür öksürük vardı ama çok şiddetli değildi ara ara oksuruyordu başka biseyi yoktu. Dünde saat 4 de pazara gittik beraber hava sicakmis hala ben serinlemis zannetmiştim uzun kollu giydirdim ama çok terledi bunaldı sırtına havlu kağıt koymustum. Dün gece uyurken baktım ateslenmis 38di ateşi. Sabah oldu yine ateşliydi 38 lerde. Ateş düşürücü felan verdim duş aldırdım. Ama hala şuan 37.4 felan. Neden düşmüyor yarın çocuk doktoruna gidicez. Boğazı şişmiş olabilir mi acaba? Ama hiç hasta gibi değil huysuzlugu yok.

7 Cevaplar

0 oy
(10,877 puan) tarafından
Muhtemelen enfeksiyon olmuştur . antibiyotik verebilir doktor.cektirmeyin mümkünse bir acile gidin 
(7,942 puan) tarafından
Enfeksiyon dusuundum bende ama huysuzluk hastalığı gözükmüyor dıştan yani gayet enerjik filan. Grip felanda değil.  Ya küçük ilçede yaşıyoruz burdaki acil hiçbişey den anlamiyor götürmek İstemiyorum yarın sabah çocuk doktoruna goturucem zaten randevusuz bakıyor.
(10,877 puan) tarafından
Anladım .büyük bir ihtimal antibiyotik verir
-Reklam-
0 oy
(104 puan) tarafından
Bizim 3 gun dusmeyen atesimiz oldu oyle anca serumla dusurduk enfensoyon dedi doktor bogaz kulak enfensiyonu
(7,942 puan) tarafından
Anladim canım bende yarın gotuurcem bakalım.
0 oy
(289 puan) tarafından
Kızım da 3 gün öyle ateşi vardı acile götürdüm kulak enfeksiyonu dediler çocuk doktoruna da götürdüm aynısını söyledi ve antibiyotik başlatı geçmiş olsun 
0 oy
(15,672 puan) tarafından
Düşmeyen ateş sebebi enfeksiyondur malesef 
0 oy
(8,231 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun.

Muhtemelen enfeksiyondur canım antibiyotik kullanmadan geçmez.
0 oy
(1,090 puan) tarafından
37.4 ateşten sayılmıyor ,vucudun mikroplarla savaşması sonucu verdiği tepkime. 39 40 ı bılmadığı sürece kontrol altına alınabilirse çok iyi . dolven ve calpol dönüşümlü kullanın . ılık duş,vucuda kompress yapın. doktora da götürün antibiyotik verecektir muhtemeln. 

3 gün önce durduk yere hiç bişey yokken ateşi çıktı. Çocuktur olabilir dedim ama ilaç vermeme rağmen düşüp sonra tekrar 39 40 oluyodu. doktora götürdüm boğaz enfeksiyonu var dedi antibiyotik yazdı . ama kızımda ne bil halsizlik ne de başka bişey vardı . iştahsızlığı da olmadı . 
(1,221 puan) tarafından
Herkes aynı olacak diye bişey yok 39-40 da çok çok fazla ateş demek bebekler için üstelik dönüşümlü ateş düşürücü kullanmayı artık hiç bir doktor önermiyor
(1,090 puan) tarafından
sağlık çalışanı olarak yazmıştım . tabi yine de siz bilirsiniz , ben doktorlarımdan ve yakip ettiğim görüştüğüm Amerikadaki çocuk doktorlarından dolayı yazmıştım .
(1,221 puan) tarafından
Tamam en doktor sizsiniz doğrudur.

Ama eksik öğrenmişsiniz belliki 37.5 da bebek ve çocuklarda ateş olarak kabul ediliyor bende yaşadıklarım ve gidip geldiklerime istinaden söylüyorum. 40 derece şart değil. Ayrıca evet artık dönüşümlü şurup vermeyi doktorlar önermiyor. Tabi yine de siz bilirsiniz.......
(1,090 puan) tarafından
gerginsiniz ,gerilmeye gerek yok. Birinin a dediğine diğeri b diyebilir . Ben size doktorum demedim . Hiç bir doktor önermiyor yazısına istinaden söyledim .  Ben bildiğimi önerdim , yapıp yapmamak size kalmış .
sonuçta burda yardım ve bilgi almak adına yazmışsınız .
0 oy
(1,221 puan) tarafından
3 gün devam eden ateş enfeksiyondan oluyor antibiyotik şart oluyor 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 51 göst.
26 Aralık 2023 Diğer kategorisinde eskilerdennn (114 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 82 göst.
25 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Acemibiranne (39 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 66 göst.
3 Mart 2024 Diğer kategorisinde Neslis (736 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 54 göst.
25 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ajangadget (1,311 puan) tarafından soruldu

379,558 soru

11,362,244 cevap

34,839 kullanıcı

...