0 oy
675 göst.
Diğer kategorisinde (1,003 puan) tarafından
İyi geceler kızlarr. Size bişey sorucam fikirlerinize ihtiyacım var Elimizde 7 bin var kızlar izine çıktık eşimde 6 saatlik yere gidip gezelim dedi 3-4 gün kalalım diye düşündü benzine baktım gidiş gelişimiz 4 bini buluyor yedin içtin hepsi gidicek yani bende olduğumuz yerde kalalım dedim eşime benzine o kadar vereceğimize hergün olduğumuz ilde et yeriz dışarı çıkıp daha mantıklı dedim ya da yerine bi çeyrek atarım diye düşündüm  kurbanda geliyor bir kenara atalımda biriksin parası diyede düşündüm  bilemedim kızlar ya eşimde bir yandan gezeriz senin dediğinde mantıklı dedi ikimizde arada kaldık size bi danışayım siz ne diyiceksiniz bana 

36 Cevaplar

+2 oy
(5,270 puan) tarafından
Bence 7 bini harcadığınıza değmez çünkü hiçbir şeye yetmez. 
(1,003 puan) tarafından
yetmiyor ama koca yürekli kocam beni götürüyor krediler giricek haberi yok bende savurganım elimde tutamıyorum krediler gelir kapıya
-Reklam-
+1 oy
(3,851 puan) tarafından
canim elimde birikim olarak 7bin tl olsa sadece disarda yemege bile gitmem sanirim . kenarda dursun o para , saglikla ilgili bi durum olur para gerekir bir sey olur 
0 oy
(1,402 puan) tarafından
Kenarda 7 binden ayrı birikiminiz falan var mı
(1,003 puan) tarafından
Yok canım kurban için ilk parayı koymuş olucaz gitmezsek
0 oy
(7,548 puan) tarafından

Biriktirin kurban bayramında gezin tatile çıkın:)

(1,003 puan) tarafından
Keşke kız ama izin yokki 10 gün zor aldık bunda kullandık kullandık kullanmadık anca seneye
(7,548 puan) tarafından
Hmmm ozaman değerlendirin bence ama yakın yerlerde
0 oy
(1,001 puan) tarafından
Daha yakın yere giderim . Pahalı yerlerde kalmam ama yinede gezmek farkli yerler görmek isterim. Mekan değiştirmek ruhen iyi gelir
(1,003 puan) tarafından
Bende onu düşündüm içim git diyor dışım gidipte napıcaksın yakın yerleri gez diyor olduğumuz ilde de yeniyiz ama heryerini gördük
(1,001 puan) tarafından
Bir dahaki izin seneye demişsin. Bence gezin bu sefer
0 oy
(3,102 puan) tarafından
7 binle nereye gideceksiniz canım hiç birşeye yetmez bence çeyrek alın bir iki gün de dışarı çıkarsınız değişiklik olur 
(1,003 puan) tarafından
Bende öyle düşündüm ama eşime de birşet diyemedim gidip görmekte iyi gelirdi aslında ama 4 bin benzine versem geri kalandan milim milim geçinicez ucuz şeyler yiyicez ee ne anlamı kaldı benzine vermek yerine atayım kenara kurban parası biriksim diye de düşündüm
0 oy
(232 puan) tarafından
Başka bir şehirde 3-4 gün kalmak için benzin dışında olan paranız (yani 3 bin) yetmez ki.
(1,003 puan) tarafından
Değilmi gitmemin ne anlamı kalıyoe birde ektra yetmeyip krediye girersem o daha kötü
(232 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
......
0 oy
(2,060 puan) tarafından
Vadeli hesaba at 
(2,060 puan) tarafından
Yoo gitmiyor vadeli hesapta kalıyor tamam paranı kullanıyolar ama şuan mesela enpara bayağı para veriyor yinede sen bilirsin
(64 puan) tarafından
Nasıl oluyor tam olarak vadeli hesap, bundan bizim kazancımız ne oluyor
(2,060 puan) tarafından
Enparaya ben mesela  1900 tl attım vadeli hesap açtım aylık 72 tl veriyor ne kadar uzun süre durursa o kadar iyi üstüne para ekliyorlar bu her bankada var ösellikle şuan faizler yüksek
(64 puan) tarafından
Her ay verdiği para değişiyor mu faize göre bir de istediğimiz zaman yatırdığımiz parayı çekebiliyor muyuz
(2,060 puan) tarafından
1 ay durursa faiz oluyor ama bir aydan önce çekmek istersen çek tabi ama faiz işlenmez ben daha çok birikim hesabı açıyorum onda günlük veriliyor para miktarına göre değişiyor birikim hesabı açarsan günde 7000 tl ye 7 lira gibi bşey ekleniyor o daha karlı biray sonra çekersen günlükte karlı olursun 1 aydan önce çeksen bile para geliyor mantıklı olanı günlük olması bu arada faizde evet mesela 72 tl veriyor ya her ay verdiği para 2 Veya 3 lira artarak gidiyor
0 oy
(440 puan) tarafından
Biz şuan biriktiriyoruz araba için
(1,003 puan) tarafından
Kız valla bende biriktirdim sonunda aldım ama iflahım söküldü artık salıcam dedim saldım ve kendimi tutamıyorum biriktirmek istiyorum ama olmuyor   herşey uçmuş gidiyor alın arabasız yaşanmaz
0 oy
(3,650 puan) tarafından
7 binden benzin parasını çıkarsanız elinizde kalan ile 2 gece otelde kalabilirsiniz. En dandik oteller dahi 1500den başlıyor. Ki yemesi içmesi ... ev de zaman geçirin bulunduğunuz şehiri gezin.
(1,003 puan) tarafından
Canım ordueviyle konuştuk 3 gün 1000 tl diyorlar ama işte geriye 2 bin kalıyor herşey onunlada bitmiyorki küçücük çocukla birde
(3,650 puan) tarafından
Boşverin az para ile yola çıkılmaz. Van da güzel oh mis gibi gezin işte her yeri. Evinize gelin mis gibi.
(1,003 puan) tarafından
Değilmi bencede vallahi iyiki sormuşum yoksa ben az parayla koşa koşa gidicektim kocamın kuyruğuna takılıp
(3,650 puan) tarafından
Bir de stres olacaksın yetecek mi yetmeyecek mi diye. Çocuk bir şey isteyecek alsan dert almasan dert.  Vadesiz altın hesabı aç. Yatır oraya istediğin an çek
0 oy
(13,666 puan) tarafından
Valla gez beee ne güzel ♥️
0 oy
(7,939 puan) tarafından
Bence 7 binle tatile fln çıkmaya kalkmayın borçlu çıkarsinjz 7 bin ne ki bu zmnda maalesef artık paranın kıymeti kalmamış eskiden olsa ohhoo
0 oy
(338 puan) tarafından
Kızımın bu seneki bayram harcligi bu kadar di. Ona çeyrek yaptım. Biraz kıyafet aldım. Ve dışarıda yedik içtik. Önceden olsa Cook paraydi. Şimdi hiç bişey bu 7 bin. Valla bak. Çeyrek yap kendine. At koseye dursun. Kalanlada bulunduğunuz yerde yiyip gezersoniz. Eminim gitmediginiz kesfetmediginiz mekanlar vardir. 
0 oy
(874 puan) tarafından
İnce hesaplara girmeyin ya , gezin eğlenin sanki seneler boyunca her gün gitmiyorsunuz . Ben olsam gezmeyi tercih ederdim
0 oy
(1,474 puan) tarafından
10 günlük memleket turu yaptık yakıt yeme içme ki kalacak yer olduğu halde 30 bini buldu ve buna radar maliyeti de eklenince bize 40 bine patladı ve bu geçen seneydi bu seene daha pahalı herşey bence o parayı ya degerlendir değeri düşmesin yada günü birlik mini tatil yapın gezin tozun yiyin akşam evinize dönün ama yine de tercih sizin 
0 oy
(1,120 puan) tarafından
7 bin para mı artık canim.uzaga gidilmez o parayla.yakinlarda biyer bulun takılın 
0 oy
(4,937 puan) tarafından
Kenarda birikimimiz falan varsa gidin,yoksa biriktirin önümüz de kurban bayramı var para lazım olacak 
0 oy
(2,516 puan) tarafından
Canım 7 bine 3 4 gün nerde kalacaksın asla yetmez günü birlik bir yere gidin aynı şehirde bence 
0 oy
(10,322 puan) tarafından
Canım yanlış anlama ama yedi bine nerde kalacaksın yol parasını düş üç bine dört beş gün ne yiyeceksin yeterli gelir bir meblağ da değil yani bir de elde avuçta olanın tümünü verip gezmek bana mantıklı gelmiyor 
0 oy
(119,237 puan) tarafından
kiz kurban demissinde bu sene kurbanlik fiyatlari ne ladar olur bilen varmi
(1,003 puan) tarafından
Ayy canım benim giremedim yeni gördüm annem gil girmişler 24.500e fiyatlar 24ten 30a doğru gidiyoe vallahi bide çok et vermez demişler
(119,237 puan) tarafından
etin kilosu 600 olmus kurban fiyatlarida ona gore tabi yaa

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 164 göst.
23 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 412 göst.
8 Kasım 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde _erkenci_kus (473 puan) tarafından soruldu
+1 oy
31 cevap 453 göst.
+1 oy
52 cevap 790 göst.
13 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,135 soru

11,349,210 cevap

34,814 kullanıcı

...