+1 oy
511 göst.
Diğer kategorisinde (10,957 puan) tarafından
Bana asabi diyorlar ama kendilerine dönüp bir kere de bu kız bizi seksen kere uyardı demiyorlar.

Anneme seksenkere dedim ,anne birşey yer içerken beni arama o sesten çok rahatsız oluyorum dedim. Beni her aradığında ya birşey yer ya da icer.Kaldiramiyorum işte o kahve hopurdetme sesini.

Kızım desen o kadar yavaş ki ,ölsek su desek aynı odadakine suyu yetiştiremez.Bu kadar yavaş olması beni her sabah çıldırtıyor.Ogretmeni bile sordu evde de böyle mi diye.Tahtaya çağırıyorum o gelene kadar 3 kişi gelip gidiyor dedi kadın.Hele ki böyle acil evden çıkmamız lazimdir ben tutuşmuş gibi kosuyorumdur tam ayakkabıları giyeceğiz ben bir tuvalete gideyim diyor.Uyarirken dilimde tüy bitti.Once gir diye yok illa onu kapıda yapacak.10 yaşına girmek üzere.

İstiyorum ki biri de desin defalardir uyarıyor ,şunu da yapmayim.Ya da onu yapacakken aklına gelsin uyardigim.Hwr sabah bu okula gidişi yaşamaktan nefret ediyorum.Servis kapıya gelip ,çocuk kapıda yoksa durmadan öylece geçip gidiyor.Oyle aramak iniyormusunuz demek yok .Ona rağmen kızımın bu yavaşlığı beni bitiyor .Resmen bir çocuk değil ,tembel hayvanı okula hazırlıyorum.Kizinca da trip atıyor . 

Böyle yapıp yapıp karşıdakine sınırlı diyorlar ya deliriyorum .

22 Cevaplar

+6 oy
(598 puan) tarafından
Kızıniz inat ediyor olabilir mi? Herkesin kendine özgü davranış biçimleri vardır herkes sizin istediğiniz şekilde davranmak ve yaşamak zorunda değil hayatı.  Belki çocuk kendince o kadar yavaş değil ama siz o kadar çok ikaz edip boğunca inadına daha da yavaşlıyordur. Bakın ergenliğe yaklaşmaya başlamış  bu kadar ikaz 2 3 yıl sonra daha da inada götürür bu olayı. Kendimden biliyorum annem bana hangi konuda aşırı uyarı yapsa sinir olurdum inadına inadına tersini yapardım. Belki anneniz bile bilerek yapıyordur bilmiyorum. Üslubunuz çok ters ve yanlış olduğu için belki de sizi takmıyorlardir artık.  (Kızınıza tembel ******, annenize manda yakıştırması yaptığınız için dedim bu son yorumu) 
(10,957 puan) tarafından
Hadi bana inat,öğretmene de mi inat ? Arkadaşlarına da mi inat.huyu bu kızımın.cocugun kanı yavas.evet kimse kimseye göre yaşayamaz .ben kimsenin hayatını yönetme amacı taşımıyorum ki o sorumluluğu da almak istemem.ama bir kişi olarak karşıdaki ne konuda olursa olsun sizi senelerce defaatle uyariyorsa bu insanın yanında sadece bari o konuya dikkat edilir.
-Reklam-
+3 oy
(609 puan) tarafından
Şimdi ben yorum yapacam kötü olacam pardon da on yaşındaki çocuk bu  neymiş okula geç hazirlaniyormus bağırıp çağırıyormussun da yine yapıyormuş kardeşim madem on dk geç çıkıyor çocuk sen de son dakikalara bırakma 20 dk kala çıkıyoruz de servise göre ayar çek adam her çocuğu beklese bütün çocuklar geç kalır bence durum anne olarak senin suçun çocuğunun degil
(10,957 puan) tarafından
Bagirmiyorum hanım efendi bagirmiyorum.defaatle güzellikle uyarıyorum.sadece servis değil bu konu.ve biz okul saatinden normal uyanma saatinden de erken uyanıyoruz ki yetişsin.
(609 puan) tarafından
Tamam da on yasinda bu çocuk benim de kardeşim acayip yavaş yemek yerdi mesela biz kalkardik o bir saat daha yemeğe devam ederdi yavaş yavaş aslında yavaşlık iyidir sonuçta acelesi olan da ölüyor olmayan da
(10,957 puan) tarafından
Canım hayat böyle geçmez.ben annesiyim idare ediyorum ama okuldaki arkadaşları oyun oynarken kosmuyor diye oyuna almiyorlarmis.
+1 oy
(106 puan) tarafından
Kuzum bende miymiy insanı sevmem elim aşırı hızlıdır hatta etrafımdaki herkes söyler iş konusunda yalayıp yutarim ama kimseyi yavaş olduğu için uyarmam oda öyle rahat demek ki yada neden yemek sesinden rahatsız oluyorsun ki seninle konuşurken bir kahve içmek istemiş annen sonuçta senin yanında höpürdetip içmeyecekse Kimin yanında içecek 
(10,957 puan) tarafından
Bacım benimle konuşurken icmesin.herkesin bir sınır eden durum var beni de bu.zaten 10dk konuşuyoruz yada konuşmuyoruz.neden her beni aradığında kahve içiyor.mesgul biri olsa ona da tamam.gerci meşgul biri olsa da kahve içerken aramasın beni.O mandanin yalaktan su çeker gibi sesi kaldıramıyorum
tarafından
Ya aslında bunun psikolojide bir ismi vardı gerçekten bende ses çıkmasına dayanamıyorum insanlar anlamıyor ama ne kadar rahatsız olduğumu ben resmen sinirden ağlamak istiyorum o derece hele de karpuz yenilirken suyunu çeke çeke yerler ya ağlıyorum resmen sırf bu yüzden eve karpuzu sokmuyordum şimdi evlendim rahat rahat karpuz yiyorlar :)
+1 oy
(409 puan) tarafından

Ya bana da kizmada kızına çok güldüm:) bekarken benim için de öyle diolardi ağır vasıta diolardi :D ama şimdi turbo taktrmis diolar kızın evlennce düzelir merak etme :D 

(10,957 puan) tarafından
Evlenince bana karı ne bacım ? Damadama yaricak ben sinirden yüzümün yarısına felç indigiyle kalcam.Yok yani bazen diyorum ki tam kapıda ,beni delirtmek için bilerek yapıyor .Servisin gelsine 5 dk kalmış ben bir tuvalete gircem diyor.bir insanın kutuckadar evde diğer odadan gelmesi ne kadar sürer Allah aşkına.
(2,725 puan) tarafından
Banada yengem derdi ne miymiysin diye onlarla kalirdim hic umursamazdim ne kuduruyodu kimbilir genç kızdım ☺ bigün dediki seni kimse çalıştırmaz bu sekilde ise bosuna başlama diye ama işyerime gelince şok yaşamıştı sıkıyosa yapma
tarafından
Demek ki yengene bilerek yavaş hareket ediyordun
+1 oy
(3,862 puan) tarafından
canim kizini bi spora kaydetmeyi dusunur musun , jimnastik yuzme belki enerji katar biraz
(10,957 puan) tarafından
Ah canım nerelere ne paralar yedirdim bir bilsen .ben çok istiyorum ki bir sporla uğraşsın bir enstrüman çalsın mesela.futbol dedi yazdırdım bir kere gitti ikinciye istemedi o para yandı.binicilik ayarladım ona da bir kere gitti korkuyorum attan dedi tamam dedim o da yandı parası.okulda ki beden öğretmeni ile görüştüm hangi spora Yarkın diye .adam bana dedi ki kız katılmıyor hiç bir şeye.Kizim spor dersinde öğretmeni neye yonlendirirse istemiyormus
+1 oy
(65 puan) tarafından
Seni kızın aynı benim küçük kayınbiraderim. Çocuk 12 yaşında daha bağcıgını bile bağlayamıyor   . O kadar yavaşki insan deliriyor . Senin bu anlattığın herşey var onda . Bazen uyarıyoruz ama uyarımızı bile ters anlayıp ağlıyor.12 yaşında annesi yemek yediriyor, neden çünkü kendisi yemeği doğru dürüst yiyemiyor. Ama ben çocukta suçu bulmuyorum, bütün suç annesinde çocugu el bebek gül bebek büyütmüş. Çocuğun böyle olması kayınvalidemin suçu . 
(65 puan) tarafından
Bu arada çocuk 12 yaşında olmasına rağmen tuveleti bittikten sonra annesini çağırıyor , annesi temizliyor . O yüzden lütfen böyle anne olmayın bırakın onlar kendileri öğrensinler
(10,957 puan) tarafından
2 aya dediğim gibi kızım da 10 a girecek.evet ayakkabisini bağlamayı bilmiyor.bende ona o bez sporlardan alıyorum baciksiz esneyen.suyunu bile benden istiyor.mutfakta yiyoruz yemek anne şu diyor kalkıp ben veriyorum kalkıp arkasını dönse iki adım sonra bardakların yaninda
(65 puan) tarafından
İşte bu yüzden canım evde prenses gibi peki dışarıyla tanıştığı zaman nolucak bunu da düşündün mü . Sana da yazık değil mi
(10,957 puan) tarafından
Korkum o bacım o .bu yüzden düzeltmeye çalışıyorum.yoksa o çocuk bana iş yapsın diye beklemiyorum ki.senenin başında kızım bana dedi ki anne çocuklar beni oyuna almıyor.hemen öğretmenine akıl danismaya gittim ne yapabiliriz nasıl daha çok arkadaş edindirebiliriz diye.Bunlarda çocuk her oyunu koşturma temelli.kizim kosmayip oyuna katılmadığı için ve öbür cocuklarin da oyununu sekteye uğrattığı için o çocuklar da istemiyormuş oyuna katılsın.
tarafından
Kızınızı doktora götürdünüz mü bunun için Allah korusun bir sorunu yoktur inşAllah
+1 oy
(1,037 puan) tarafından
Yazdıkların gerçekten sinir bozucu,haklısın 
(10,957 puan) tarafından
Üzülüyorum.o benim evladım.Ben bu zorluğu çekiyorum evet neden o yavrum benim ama böyle giderse ne adam akıllı arkadaşı olacak ne de evliliğinde mutlu olacak.elin oğlu benim gibi konuşmaz .ben ona hakaret etmeden uyarıyorum oturtup anlatıyorum ama elin oğlu yapıştırır hakareti.Bende bunu duyunca o adamı parcalarim
(1,037 puan) tarafından
Senin yanında da yapıştırmaz herhalde hakareti ama her erkek bir değil ki kırmadan incitmeden güzel dille konuşan erkekler de var. Kimisinin huyu böyle oluyor benim de bir arkadaşım çok yavaştı sinir olurdum içimden :) ama napıcan karakterle ilgili birşey. Kimisi huylarını törpüleyebiliyor ama kimisi de çok inatçı oluyor değiştirmiyor olumsuz özelliklerini yumuşatmiyor
(10,957 puan) tarafından
Vallah bacım benim bir arkadaşım var.omru uzun ve sağlıklı olsun kendini de çok severim yüreği de çok temizdir ama aynı kızım gibi.uc dk lik işi yapmak için oturduğu yerden iki saat düşünür.gecen gün kocası dayanamıyorum böyle giderse bitsin bu iş yildim demiş.cunku adamda benim gibi tez canlı.isten gelince evin işini filan yapıyormuş.
+1 oy
(848 puan) tarafından
Ay o sesler benide çıldırtıyor gece uyuyacağımda özellikle biri birşeyler kart kart diye yiyorlar bu beni delirtiyor. O bir hastalıkmış.
(10,957 puan) tarafından
Evet kız bir hastalık mis bu ama beni sadece o hopurdetme sesi rahatsız ediyor.oyle saat sesi vs degil
(848 puan) tarafından
Benide etmez saat sesi ama yeme seslerine deli oluyorum.
+1 oy
(15,227 puan) tarafından
Annenin ki.hallolur. baktın bişey mi yiyor kapat telefonu. Ama kızınla işin zor. Bazı insanlar gerçekten çok hızlı bazıları da çok yavaş olur.  Sana tavsiyem saatini biraz daha erkene kur. Onun hızına göre hareket edin. Mecbur öyle olacak o ayrı da. Sen onun yerine sabredemeyip hiç bir işini yapma. Hepsini kendi yapsın. Kaplumbağa hızında olsa da. Yoksa kendi bişey yapmayı hiç beceremez. İş yaptır bol bol. Annem de aşırı yavaştır. Annannem de jet gibi. Annem de teyzem de hiç bişey yapmayı bilmezler. Annaňnem ellerinden kapıp yapmış. Çünkü. Sen öyle yapma. Yavaş da olsa yapsın kendi. 
(10,957 puan) tarafından
Belki de bundan bacım.ben çok tez caniliyim .amacım kendimi övmek değil yanlış anlaşılmasın ama milletin 1 haftada dip temel yaptığı işi 2 günde bitiririm.hem elim hizlidir hem de isim bitmeden oturup bir bardak çay icmem
(15,227 puan) tarafından
Kimse sana madalya takmayacak dostum. Fıtratın böyle. Ama çocuğunu da bu sebeple darlayip kendini kötü hissetmesine sebep olma. Ve onun yaptıklarını begenmesen bile çok güzel yapmışsın de. Yoksa hiç iş yaptiramazsin. Hiç bişey de öğrenemez. Annem yaptığımız işleri beğenmiyor diye hem kavga ederdik hem de iş yapmak istemezdim.
(15,227 puan) tarafından
Bı de senle yaşamak zordur kız herkese sinir olursun sen yavaş diye asaadassdd
+1 oy
(13,030 puan) tarafından

Dayımın kızı öyle yengem çıldırıyor bazen :) 23 yaşında:) kalksam öı kalkmasam mı diye düşünür :D

(10,957 puan) tarafından
Heh kız yemin ederim öyle.bak saat 3 te okuldan geliyor.Hadi annem üstünü değiş diyorum .yemin ederim kalkıp üst değişmesi 1 saat.onu da anne bana kiyafet ver der.
+1 oy
(3,608 puan) tarafından
Ozge gerginligini resmen uzerimde hissettim 

Yemek yeme sesinden bende asiri rahatsiz olurum bu sebepten rahmetli babamla yillarca ayni sofraya oturamadim.

Benim oglumda 10 yasinda oda asiri yavas birde yine tuvaletini yapsa iyi yani tam kapidan cikicam sacimi yikamam lazim diyor 

Seni anliyorum bir cinnet herseyi halledebilir:)
(10,957 puan) tarafından
Kız dün gece arkadaş dedi ki bir yere gitcem yanlizim sende gel akşam gezmesi olsun hem çocuklara hemde ben yanlız kalmayim.tamam dedim.kiz gelene kadar mutfagimi topladım salonumu topladım misafirim de o telefondan yarım saat önce gitti.hazirlandim kapıya geldim.ha bir de küçük oğlum var onun alt üst değiştirdim giydirdim.daha telefonu kapatınca hazırlan annecim dedim.ben bunları yaptım bir baktım daha öyle oturuyor.biz kapı önündeyiz.kalkti hazırlandı çıkarken de bir WC girdi gene .kız aşağıda arabada bizi bekledi.
+1 oy
(1,891 puan) tarafından
Servis kaçtı mı bi kez okula kafar yürüt bal bi daha yapıyor mu.. ay benim annem de yapar onu ama kahve değil elma fln yer bana cvp verene kadar deli oluyom
(10,957 puan) tarafından
Bacım kaç kere kaçırdık biliyor musun.servis 8.37 de geliyor.biz 7.20 gibi kalkıyoruz.kahvaltiyi hazırlarım hemen 5 dk .kızım kahvaltı edene kadar saat 8.10oluyor bu halde yetisemiyoruz
(1,891 puan) tarafından
Ay bende hiç sevmem uyuşuk insanı kız daha bunun ergenliği var Allah yardımcın olsun geç kalınca napıyonuz yürüyo mu
+1 oy
(129 puan) tarafından
Bende aşırı sinirli biriyim yapım böyle ama asla çocuklarıma bu yüzden kızmam o daha çocuk yani ne bekliyorsun ki daha ılımlı yaklaş her çocuk farklı ve ölsem bile kalkıp anneme yada birine asla öyle demem çok kırıcı bir şey bu çoğumuzun annesi öyle eski nesil bunları bilmez , herkesin yemesi içmesi farklı, sen herşeyi kontrol etmek istiyorsun , çünkü kırıcı davranıyorsun belki sende bunu fark etmiyorsun çünkü insanlar olayın içindeyken çok anlamıyor ne olduğunu , bu şekilde kendine de zarar veriyor 
(10,957 puan) tarafından
Kırıcı davransam bir daha yapamazlardi bence canım.ben annemi bir kere uyardım.uyarmak bile değil anne benle konuşurken birşey içmeden olur mu hiç bir şey anlamıyorum konuşurken dedim.
+1 oy
(7,041 puan) tarafından
Bende aynıyım ya bu saygisizilik senin yaşadıkların ne ki benim bi kaynana kayınbaba var u çocuğu 2 yaşına getirene kadar çileden çıkarttılar beni neye hayır dediysem inat eder gibi onu yaptilar bi de bişey olmaz diyolar geçen couga doğum günü yaptım 50 kere dedimki sen bişey yapma dediğin halde eşime su boregi yapcam başka ne yapyim demiş bende eşime kızdım kaç kez yapma dedim işte diye eşim geri aradı ama hamurunu yoğurdun dedi doğum gününde de gelmiş annemin yanında işine de kasirmis gibi oldum kusura bakma diyo olur musun öldürür müsün 
(10,957 puan) tarafından
Bak yemin ediyorum isterseniz kim isterse de kardeşimin numarasını veririm.bana hep derler ki sende peygamber sabrı var.Yerimde kim olsa delirir.
+1 oy
(2,835 puan) tarafından
Özge ya çok sinirlisin,gerginsin,takıntılısın..  bu seni ömrün boyu çok yoracak. Bunun bi çaresi yok mu acaba hem kendin için hem ailen için.. kızın inadından yapıyordur çünkü aşırı uyarılmak insanı daha fazla inada sevk ediyor. Biri bana sürekli ama sürekli bişey derse onu yapmak gelir heralde içimden. Annen için söylediğine üzüldüm manda yakıştırması okudum yorumun birinde.. 
(2,835 puan) tarafından
:)) açıklama için teşekkürler ama bunu çok iyi biliyorum bende emin ol. Karşımdaki tanımadığım birinin özümsemesi için yine de ailemden kimseye bu benzetmeyi yapmam,yaptırmam. Teşbihte hata olmaz doğru ama benzetme güzel değil yine de.. aslında kötü anlamda demedim bende yani bu gerginlik seni etkiler en çok kimseye bişey olmaz o yüzden yazdım. Yoksa kimsenin ailesi kimseyi ilgilendirmez:)
(10,957 puan) tarafından
Ben kötü bir uyarıda bulunsam belki de tam anlamıyla kirilmalarini düşünmeden anlatsaydim buna devam edemezlerdi.Mesela ben anneme 1 kere dedim bunu.O zaman da anne benle konuşurken birşey yiyip icmesen hiç bir konusulani anlamiyorum dedim.bu ses beni rahatsız ediyor çıldırtıyor demedim mesela.Ben bana biri bu şekilde birşey söyleyecek ya o insanı birşey yerken aramam ya da o beni o ana denk getirdiyse icmem.Belki de ben bu kadar ince detaya girip karşıdakini düşündüğüm için bana yapilan ters geliyor.ama alo diyorum hurttt diye ses daha alo demeden.nasilsin anne iyiyim horttt gene.
(2,835 puan) tarafından
Bunu bana bir arkadaşım tanıdığım söylese bende asla ağzıma bişi sürmem konuşurken. Zaten beni de rahatsız eder karşındakini kaileye almıyor gibi. Ama anneme diyemem kıyamam ben ondan yadırgadım. Konuşsa uyaramam ama kocamı uyarırırım:) yani kendini boşa stres etme boşver. Dediğim gibi hepsi sana zarar kimseye bişey olmaz.
(10,957 puan) tarafından
Bir de yoruldum .etraftan hep aynı şey e senin elin hızlı yapiver .senin elin hızlı toplayi ver senin elin hızlı supuruver.
(2,835 puan) tarafından
Elini yavaşlat kuzu. Sende öylelerine karşı kendini yavaşlat hepsini yapmak zorunda değilsin. İşime geldiği kadarını bilirim ben hep mesela. İşime gelmeyen yerde ben yapamam ben anlamam der çıkarım. :)
+1 oy
(920 puan) tarafından
İş yerinde bir abinin oğlu da böyle yavaşmış onlar da uyuşuk diyip geçiyormuş, sonra çocuk bir gün buzda düştü kafasını vurdu o vesileyle mr falN çekildi meğer beyninde hareket merkezinde damar yumağı varmış çocuğun tümör sandılar ameliyat falan oldu çok sıkıntılı bir süreçti. Niyetim korkutmak değil ama her ihtimale karşı hiç doktora götürdünüz mü bu çocuk çok yavaş hareket ediyor diye
(10,957 puan) tarafından
Vallah bilmiyorum ki canım .Ama hadi kızım gel sana ROBLOX kartı alalım diyince kostururken ayakkabilari zor giyiyor.
0 oy
(675 puan) tarafından
Kendim aşırı sabırsız olduğum için çevremde ki herkes bana yavaş geliyor:) bu konuda eşimle çok tartıştım sonra kayınlarımın yavaşlığını görünce şükrettim. Yavaşlığa tahammül edemiyorum inşallah kızım öyle olmaz :) 
(10,957 puan) tarafından
Ben tez canlı bir insanim.Dun ayıptır söylemesi 3 saatte hem evi temizledim hem 4 çeşit ikaramlik alıp misafir kabul ettim.Tamam ben hizliyim ama öğretmenleri bile aynı şeyi diyor.
0 oy
(3,019 puan) tarafından
Bende çok sinir olurum birsey yiyip içerken sapirdatma seslerine ,ve yavaş yavaş hareket edenlere.Madem defalarca kez söyledin, bir sürede söyleme baktın annen şapırdatara birseyler tüketiyor aç hoparlörü bırak kenara işlerini yap birsey dediğinde geç cevap ver hmm ,duymadım anlamadım de tekrar ettir vs Annen viddiye alinmadigini dusunsun.Kizinida 2 kez servise geç bindir servisi bekletmek iste sen ara bekleyin geliyoruz de,servisci arkadaşları içinde emin ol bidibidi yapacaktır.Gec kaldığında sen indirme bak camdan ,adam tepkisini kızina göstersin. Böylelikle inadın yafa konfor alanin getirdiği dersi alir.
(3,019 puan) tarafından
Haaa birde çok hızlı hareket eden ve konuşan  kişilerin beynide akışa göre çok hızlı hareket ediyormuş buda davranışlarda huysuzluk olarak dönüşüyormus.Sende biraz yavaşla tabi ;)) ama hersey olagan akışında diye düşünerek verdiğin iki cevaba onları yazdım.
(10,957 puan) tarafından
Bu hizlilik zaten beni etraftan kullanma olayına döndü.sen hizlisin bu işi yapiver ,senin elin hızlı bana temizlikte yardım ediver de bitirelim.Yardim etmeye gidiyorum ben 2 odayı duvarlara kadar siliyorum bir bakıyorum o kişi daha bir odanın camını silememis.Hadi gene sinir :D
0 oy
(114 puan) tarafından
Annenize bir şey diyemem ama kızınızı spora yonlendirriniz mi? 10 yasineaymis. Bence bir spora yönlendirin fiziksel anlamda guclensin. 
(10,957 puan) tarafından
Kaç tane hemde .futbol dedi kursa yazdiridm.1 kere gitti bir daha istemiyorum diye ağladı.binicilik kursunu da denedik o da bir kere gitti istemiyorum dedi.okuldaki beden öğretmeninle bile gorustum
(114 puan) tarafından
Bir kere gidince gitti olmuyor ama binicilik değil de farklı bir spor dalına yönlendirin. Spor ilk bwsta herkese zor gelir. İlk dönem sebat etmesine yardımcı olun. Sonrasinea vücudu fiziksel anlamda güçlenir.

Bir de yanlış anlamayın ama tahammül sınırlarınızı genişletmeye ve dilinizi değiştirmeye çalışın. Bu hepimiz yani tüm anneler için geçerli. Bazen otomatiğe alıp gidiyoruz.
0 oy
(557 puan) tarafından
Kızının istediklerini yapmasan mı acaba? Nasıl olsa annem yapıyor deyip yapmıyor da olabilir. Yanlış anlamazsan ya da bir terapist yardımı da alabilir kızın

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 256 göst.
16 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Casperiye (4,178 puan) tarafından soruldu
0 oy
45 cevap 2,371 göst.
27 Nisan 2024 Aile kategorisinde Zeynepysza (56 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 759 göst.
13 Mart 2024 Diğer kategorisinde Sermir (310 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 652 göst.
7 Aralık 2023 Aile kategorisinde hayallhanem (168 puan) tarafından soruldu

380,096 soru

11,378,706 cevap

34,864 kullanıcı