0 oy
47 göst.
Diğer kategorisinde (221 puan) tarafından

İyi akşamlar hanımlar 1 sene 2 ay önce sezeryan doğum yaptım sırtıma yapılan iyne yeri sızlıyo ağrı geçmedi bi türlü bu gün beyin sinir cerrahisine gittim baktı emar istedi doktora dedim emziriyom sorun olurmu ilaç verildikten sonra emzirmezsin dedi sormayı unuttum kaç saat emzireyecem diye gittim emar bölümüne günler dolu salı gününe gün verildi eve geldim internetten baktım 24 saat emzirmemeli diyor emar verdiyi baykota baktım mr kontrastsız yazıyo

Kontrastsız ilaç yapılmadanmı çekilecek yani 

3 Cevaplar

0 oy
(216 puan) tarafından
Ben emar çekildim ama ilaç filan vermediler bana ilaçlı emar mı var
(221 puan) tarafından
Evet kontrastlı olunca damar yolu açıp ilaç yapıyolar az bişey alerji yan etki vermiyosa öyle tam ilaç yapıp mr çekiliyo diye biliyodumda
(216 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun ama bel ağrısı için emar çekilecekse ilaç vermezler herhalde
(221 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm :))
-Reklam-
0 oy
(1,324 puan) tarafından
Ben ilaçsız oluyorum hep hatta beyin sinir cerrahisiydi oda .niye ilaç veriolarmis ki
(221 puan) tarafından
Benim oğlan ek gidada yer ama en çok emer o yüzden gidecem eğer ilaç yapacaz 24 saat emzirme derlerse yaptırmayacam
(1,324 puan) tarafından
Neden ilaç veriyorlarmış
(221 puan) tarafından
Daha net çekim için
0 oy
tarafından
İlaçlı mr çekildim sonrasında sütümü sağıp döktüm ara vermedim emzirdim. Çocuk doktorumuz beklemene gerek yok ilk sütü sağıp dök emzirmeye devam et dedi çünkü 
(221 puan) tarafından
İnternette ilaçlıda 24 saat emzirmemek gerekli diye yazıldığı için gitmesemmi diye düşündüm ama gidecem eğer ilaçlı 24 saat emzirme dese çektirmeyecem çünki oğlum emmeye çok bağlı emerek uyur bide o yüzden çok zor
tarafından
Çocuk doktorumuza çok güvenirim ne derse onu yaptım. Radyoloji doktoru da insanlar yanlış biliyor beklemeye gerek yok emzirebilirsin demişti.Kızım 2.5 aylıkken çekildim. İçin rahat etmeyecekse 24 saat beklersin o süreçte de önceden sagdigin sütleri enjeksiyonla ya da biberonla verebilirsin. Mr sağlığın için gerekliyse yaptirmaktan vazgeçme 24 saat bir şekilde hallolur. Ben suan hamileyim dogumdan sonra yine ilacli mr cektiricem.
(221 puan) tarafından
Benim oğlan biberon emzik tutmadı memeye çok alışkın o yüzden sallanarak yada kendiliğinden uyumaz emerek uyur o yüzden 24 saat bekleyemem :(

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 406 göst.
19 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Memuranne& (1,793 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 62 göst.
30 Mart 2023 Diğer kategorisinde eskilerdennn (114 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 127 göst.
18 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Musmutlu (399 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 89 göst.