0 oy
197 göst.
Diğer kategorisinde (1,047 puan) tarafından
Aslında 2 çocuğum ama ilki emmedi 2cide aşırı meme bağımlısı sabrım kalmıyor artık 17 aylık nereden nasıl başlasam bilemiyorum 

11 Cevaplar

+2 oy
(2,466 puan) tarafından
Evet zor bit surec emzirme ama disler tamamen cikmadikca o meme istegi gecmiyo. Ayrica bi anda yerine kademeli azaltilmasi taraftariyim ben ilk cocugumu oyle biraktirdim.
(1,047 puan) tarafından
Isırması cabasi canım :( teşekkür ederim
(2,466 puan) tarafından
Olur normal. Cok zorlamamak lazim. Kactikca cocuk daha cok yapisir. Ilk geceyi kesmekle basla. Ben uyumadan once yogurt vs yediriyodum 1 saate kadar once. Sonra kitap okuyodum vs derken uyumasi yarim saat 40 dakikayi buluyodu. Gece uykusuna kendi gecmeyi ogrenince gece de kalkmadi. Gunduzde yaza denk geldigi icin disari vs cikiyoduk cok aramamaya basladi. Bigun geldi bende sut bitti galiba dedim gitti bi daha gelmedi. Oyle gidince ben uzuldum ama teklif etmedim bi daha. Unuttu gitti. Ben 10 15 gunde zor alistim birakmasina :) bu surec yaklasik bi 3 4 ay surdu diyebilirim 27 aylik birakti tamamen ama travmasiz atlatti.
-Reklam-
+1 oy
(10,048 puan) tarafından
Valla ben ilkini vermedim yani oyle kestim. Sallaniyodu uyandikca salladim oyle alisti 3 gunde. 
(1,047 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
+1 oy
(243 puan) tarafından
Bnmkide 18 buçuk aylık cnm bende dün basladim aşırı meme duskunu gece sürekli emiyor du başladım bklm siyah bant yapıştırdım şimdilik emmiyor gece de uyandığı saatlerde ağladı 
(1,047 puan) tarafından
Bende bugün yarabandi yapıştırdım ama anlamıyor canım ya teşekkür ederim
+1 oy
(277 puan) tarafından
Yavaş yavaş yeni biraktirdim memeyi bırakınca uykuya da direnir oldu.once geceden başladım son gün araları sonra öğlen ve akşam uykusu bu süreç 1 ayı buldu.
(1,047 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
+1 oy
(15,235 puan) tarafından
Tamamen kesmeyip gece emzirmeyi kessen daha mı iyi olur acaba 
(1,047 puan) tarafından
Gece gündüz hiç durmuyor ki canım sürekli emmek istiyor sürekli 1 aylık bebek gibi
+1 oy
(102 puan) tarafından
Cnm ben ilk geceleri emzirmeyi kestim sonra günduzu kestik zorlanmadi fazla 
(13,034 puan) tarafından
Hiç öyle yapmak istemiyorum ama çevredende böyle yap diyorlar
24 aylık oldu biraz daha büyükçe daha da bağımlı olur diyorlar
(144 puan) tarafından
Ben bu şekilde çözüm bulup kolayca bıraktırdım artık tak etmişti yapışık ikiz gibiydik sonra sürdüm göğüs ucuma bir kaç güne tiksindi zaten
(13,034 puan) tarafından
Bizde öyleyiz yapışık ikiz gibi
(102 puan) tarafından
Aynen oyle bisryler surmen lazimki emmek istemesin cnm
(1,047 puan) tarafından
C ok teşekkür ederim canım kaç aylikti
0 oy
(12 puan) tarafından
Ben kızımı 17 aylıkken bıraktırdım 1 hafta kesintisiz ağladı ama pes etmedim şu içmek bile istemezdi emerken şükür şimdi herşeyi yiyip içiyor sadece sabır lazım yoksa baya zor sürekli emmek isteyen bebe için 
(1,047 puan) tarafından
Aynen öyle sürekli emmek istiyor 1 aylık bebek gibi yemiyor haliyle fazla
(12 puan) tarafından
Aynen canım kestiğin zmn duzelicek yavaş yavaş yemeye başlıcak inşallah işimiz zor anne al. Ak hiç kolay değilmiş
0 oy
(7,043 puan) tarafından
Ben azaltarak başladım uykudan uyandığında veriyodum sadece gündüz uykusundan uyanınca bi kere sabah uyanınca bi kere gece uyanırsa bi kere daha 14 Nisan doğum günü o gün son kez gündüz uykusundan uyanmıştı konuştum sen artık büyüdün memise ihtiyacın yok memiş artık küçük bebeklere gidecekmiş onların hiç maması yokmuş acikmislar agliyolarmis sen artık abi sütü içeceksin dedim iki göğsünü de emzirdim her birini bitirdiğinde memise bay bay yap gidecek dedim yaptı sonra gittim göğsünün ucuna yara bandı yapıştırdım küçücük bişey Muhammed bak memiş küçük bebeklere gitmiş gördün mü dedi sevinerek gösterdim önce korktu ben öyle deyince de üzüldü aglayacakti ben olleyyy yasasinnnn dedim güldüm ondan sonra aglamadi ara ara geldi memiii dedi 1 2 kere daha gösterdim zaten kaçtı görmek istemedi kafasını çevirdi falan ara ara günde bi kere falan nemi dedi tekrar baştan anlattim bebeklere gitti onlar acikmislar mamaari yokmus agliyolarmis dedim bugün uyuturken sarılıp uyutuyorum sarıldı göğsüme den geldi kafası öptü tsortumun ustunden neyi öptün sen dedim kaç kez nemi demedi normalde atlardi bu gün hiç nemi demedi ama boynuma falan çok sarıldı göğüs bolgemle oynadı alisiyo çok zorlamadi 
(1,047 puan) tarafından
Kaç aylik canım teşekkür ederim
(7,043 puan) tarafından
2 yaşını doldurdu benimki
0 oy
(288 puan) tarafından
Ben salça sürdüm ucuna poşet kesipte taktım sudyene geçmesin diye pis bak kötü diodum gösterip isteyince öyle öyle ağladı bikac gece biberon süt verdim tutmadı sonunda aç kalimca mecbur tuttu sonra bıraktı şükür araliksi uyuyor zor süreç ama sonucu güzel Allah kolaylok versin
(1,047 puan) tarafından
Allah razı olsun teşekkür ederim
0 oy
(235 puan) tarafından
Benim osman diye bir amcam var okuldan gelip anasını  emermiş.son çocukmuş birde şimdi hakim oldu ve gerçekten çok zekiydi hep.Acaba emmenin zekilikle bir alakası var mı??
(1,047 puan) tarafından
Sanmıyorum 2 yaşına kadar diyorlar hep
0 oy
(1,673 puan) tarafından
Benim başta kesildi sütüm o yüzden bilmiyorum canım ama arkadaşım limon, biber vs sürmüştü. Memeye oğlu çok düşkündü doktor bıraktır kilo alması iyi değil diyince mecbur kesmişti. Ha birde salça sürmüştü meme yara olmuş diye, öyle öyle 2-3 günde kesti. Kestikten sonra da süt biriktiği için göğüsleri çok şişmişti. Mastit olmuştu. Beyaz lahanayı haşlayıp göğsüne sardı. Böyle yapınca süt küsüyormuş, süt geri gitmişti öyle bitti 
(1,047 puan) tarafından
Kaç ayikti acaba canım bugün yarabandi yapıştırdım anlamıyor çekip emiyor benimki çok bağımlı kilosuda dusuk
(12 puan) tarafından
Salça sür biraz ucuna igrenip bakmıyorlar bile

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 135 göst.
18 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Tuubba (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 184 göst.
27 Mart 2023 Diğer kategorisinde Bodrumlu (127 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 62 göst.
1 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu