0 oy
354 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (667 puan) tarafından

Bebegimin ilk yas günü için hazırlıklara başladım konsept hazir kiyafet hazir menu hazir geriye bir pasta kaldı kendi elcağizlarimla yapacagim becerecegim inşallah :) fikir olsun diye konsept resmimide ekliyorum pasta şekli ve rengi konusunda yardımcı olabilir misiniz

image

image

image

10 Cevaplar

+1 oy
(119,318 puan) tarafından

kuzey yazan cok guzellll :D<3

-Reklam-
0 oy
(8,283 puan) tarafından
2. Güzelmiş.
(667 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(7,014 puan) tarafından
Kizswn bu pastayı nasıl yapcan 
(667 puan) tarafından
Walla bende bir ikilemde kaldım =) bir sürü video izledim 1 gün önceden deneme yapicam olmazsa hazir alacam yaparım gibime geliyor
(7,014 puan) tarafından
Becerirsen maşallah kuşum 1 yaş bebek bi taraftan diğer ikramlar bi taraftan süsleme ev temizliği maşallah maşallah ben o kadarına cesaret edemedim valla
0 oy
(7,249 puan) tarafından
2 ui yaparsin sanki bebeği koyma pastani 1 gün önceden hazırla dinlenen pasta daha güzel olur 
0 oy
(7,621 puan) tarafından
2. Güzel ama 1. Mavi yerine başka bir uyumlu renk olursa oda güzel olabilir
0 oy
(2,675 puan) tarafından
Şeker hamuruna şekil vermek kolay değil, kaldı ki yenmiyor da ona vereceğiz parayla çocuğunuza bir şeyler alırsınız. Davetlilere göre büyük bir pasta yaptırın, hem yeyin hem paranız ziyan olmasın 
(667 puan) tarafından
İlk yas günü olduğu için pasta da görsel olarak göze hitap etsin istiyorum cici pastalarin hepsi de genelde şeker hamurlu oluyor bu görseldekilerin fiyati 3 binden basliyor tasarruf etmek için de kendim yapmaya calisicam nitekim yapamazsam normal bir pasta alicam
(2,675 puan) tarafından
Yapamazsanız o maliyet de çöpe gidecek. Pastanede çalıştım kasiyer olarak imalatı da biliyorum çok zor şekil vermek
0 oy
(737 puan) tarafından

image

bundan yaptırmıştım canım safariydi benimde
(667 puan) tarafından
Çok güzel gözüküyor beyaz daha hoş durmuş teşekkür ederim canım
(737 puan) tarafından
Rica ederim cnm saolasin
0 oy
(3,314 puan) tarafından
Konseptine göre ikinci çok güzel ama evde yapman imkansız gibi birşey hiç malzemeni ziyan etme bence 
(667 puan) tarafından
1 şeklini verebilirim pastaya kremayla da suslerim ama şeker hamuruyla kaplama kısmını yapabilir miyim bilemedim
(3,314 puan) tarafından
O hamur çok sert canım kurabiye yapmıştım onda bile zorlandım ki elim çok yatkındır ona rağmen çok zor şekil verdim tadıda bişeye benzese
(667 puan) tarafından
Aynen tadını bende beğenmiyorum sırf görsel olarak olsun diye dusundum ama bazilari daha yapamazsın diye yorum yapmış kararsız kaldım belki maket pasta alırım
0 oy
(2,148 puan) tarafından
Seçimlerim biraz iddialı olmuş açıkçası ikisi de güzel ama yazılı pasta da yapabilirsin hem daha güzel hem şık duruyor
(667 puan) tarafından
Yazılı daha zor olur diye düşündüm basta ama hazır kalıpları varmış olabilir aslında teşekkür ederim
0 oy
(635 puan) tarafından
Artık birinci pastadaki gibi pastalar moda onu şeker hamurla kaplamak daha basit ben bu tip pasta kurslarına gittim evde pastası siparişi alıyorum severek yaptıktan sonra hiçbir şey sorun değil ama bu şeker hamuru kaplamak için pasta ütüsü almanız lazım ama ben olsaydım 1 numara yapardım hem şık hem sadeyim konsepti artık rakamlı pastalar demo de oldu. Bir de pastanede yapılan pastalar hiç kimse yemiyor sürekli krem şanti ama evde yapılan daha lezzetli oluyor Ben de hep 3 yaşında kızım varken 1 yaşındaki oğlumu pasta yapıp süslemesi yapıp yemeğini ikramlıklarını yapmıştım herkes pastayı çok severek yemişti tavsiye ederim kendiniz yapin
(667 puan) tarafından
Diğer yorum yapan arkadaşlarda şeker hamuruna sekil veremezsin zor demişler o yuzden tereddutte kaldım yapamazsam onca malzeme boşa gidecek hazir almaya kalksam oda çok maliyetli oluyor bir de içimde istekte var oturup birgun boyunca videolarını izledim çok eğlenceli gözüküyor çift katlı olandan yapmayı düşünüyordum kaplama kısmı daha kolay olsun diye sizden rica etsem şu konuda beni aydintabilir misiniz pandispanyanjn en üst katıni kremayla kapladiktan sonra direk şeker hamuruyla kapliyorlardi o yaş haliyle üstünde kaymıyor mu çünkü susleme kısmında bal ya da gıda tutkali kullanıyorlar bu kısım biraz kafamı karıştırdı
(635 puan) tarafından
Pastanın dışını sıvarken çok az krema kullanan hani sadece böyle ıslanmak gibi olsun şekerim onu güzelce açın tam ortaya getirecek şekilde üstüne bırakın sonra yanlardan yavaş yavaş yavaş yavaş elleriniz aşağıya doğru çok çekiştirmeden indirin sonra kenarından kalan fazlalığı kesin eğer iki katlı yapmak istiyorsanız da 1 kata pipetler takın ki sabitlensin üst üste koyduğun zaman pasta çökmesin şeker hamurları birbirine yapışırken asla bal kullanmayın çünkü o bal akıyor ve çirkin duruyor hafif ıslatın ve öyle yapıştırın birbirine
(667 puan) tarafından
Tamamdır dediğiniz sekilde yaparım her detayı düşünüp söylediğiniz için çok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 304 göst.
13 Şubat 2021 Diğer kategorisinde A.e (747 puan) tarafından soruldu

379,812 soru

11,369,582 cevap

34,852 kullanıcı

...