+1 oy
544 göst.
Diğer kategorisinde (7,189 puan) tarafından
Maşallah kızımın saçları çok uzadı şekil vermeyi etmeyi çok seviyorum kızımda begenilmeyi çok seviyor ama artık banyo savaşlarından çok yoruldum saçları yikansin istemiyor 1 ay banyo yapmasa yapayım demez sırf saçları yıkanacak diye bebeklikten beri böyle bu durum . Kendisi de kestirsem uzulmeyecegini söyledi çocuğuma da yük boş boşuna ama bu kadar uzun ve sağlıklı saçların çöp olmasıni istemiyorum bebeklikten beri lösemili çocuk sevindirme niyetiyle  uzattım hep . Var mı tavsiye edeceğiniz bir yer ama güvenilir olsun istiyorum. 

13 Cevaplar

+1 oy
(7,189 puan) tarafından

En İyi Cevap
Saclari bu şekilde 
(2,749 puan) tarafından
Kızım 6 yaşında hala bebek şampuanı kullanyrm yok canm alakası ama hangi şampuanı kullanyrsn
(7,189 puan) tarafından
Sebamed kullanıyorum. Acaba kaç yaşa kadar kullanılıyor bu şampuanlar :) Biraz geciksin kepeklenmeye başlıyor saçları ben o yüzden şampuana baglayamiyrm genetik olduğunu düşünüyorum.
(10,497 puan) tarafından
Kız keşke gorevilseydim yaaa merak etmiştim ;)
(4,157 puan) tarafından
masallh bende merak ettim ama 4 bucuk yas baya buyuk. hic kestirmediyseniz up uzundur:) iki uc kez kendim kestim ben   39 aylikken ilk defa kuaföre goturmustum baya kulak hizasi kestirdim.sabah kuafore gittik eve donduk oglenden sonra korona olayi patladi:)) 11 martti tarih
(7,189 puan) tarafından
Normal totisine kadar pırasa saç :) doğduktan sonra 7.gunu kestim daha ellemedim çünkü bebekken uzun süre biçimsiz kel kaldı pişman oldum kestigime
-Reklam-
+2 oy
(3,670 puan) tarafından
Meleklerin abisi mi ne öyle biri vardı onunla iletişime geçebilirsin
(10,025 puan) tarafından
Aynen bende onu diycektim
(7,189 puan) tarafından
Tamam bakayım teşekkür ederim
(3,670 puan) tarafından
Rica ederim
+2 oy
(572 puan) tarafından
Yani yanlış anlama da lösemili çocukları düşünüyorsan ilik bağışında bulun ben bulundum uymadı saç bagsi saçma zaten peruk alınabiliyor çeşit çok millet gitar ilik verse iki inan uyan muhakkak çıkar ama malesef toplumumuz kıyafet saç para bağışlıyor bunlar çözüm değil ve bence çok saçma ben kanser olsam saçımı değil iyilesmemi onemsedim peruk da taksa beş sene yaşıyor en fazla 
(7,189 puan) tarafından
Madem bu kadar eminsin sorun yapma kendine bacım ben beddua etmiyorum hislerin ne kadar kuvvetli olup olmadigini yarın ahirette gör istiyorum :)
(572 puan) tarafından
İnsanlar düşüncelerinden sorumlu tutulmaz canım kötü fesat olmak kötü dil oyunu yapma açık açık cehenneme git diyorsun  ama ahireten korksan Allah'tan korksan dusmaninin bile cehenneme gitmesini istemezdin sen oyun haline getirmissin ayrıca biri duymak istemediğin bir şey söyleyince ya açıklamasını yap karşı çik laf söyle ya da sus yani beddua beddua beddua başka bir şey yok beddua döner dolaşır sizden cikadabilir hiç korkmuyor musun
(7,189 puan) tarafından
Ben beddua ettiğim bir yazı göremiyorum. İnsan her anından mesuldur hesap verecektir madem sen sui zanda bulunmayi kendinde hak görüyorsun bende bu şekilde cevap vermeyi hak görürüm. Önce sormasını öğren madem sonra sonuca göre yargıla bilmeden etmeden asıp kesmekle olmuyor o işler. Şurada azıcıkta olsa bir hayra vesile olmaya çalışan biri varken konuyu bu raddeye getirmek müthiş bir iç fesatligidir kusura bakma birazda sıkıntıyı kendinde ara
(572 puan) tarafından
Sen de bu dünyada önce biri bir şey dediğinde cevap vermeyi bil cevabini düzgün vermeyip de ahirete direk havale etme asıl fesatlık bu bence inan ki bir gün sana zarar bile verecek kadar dik burunlusun
(572 puan) tarafından
İlik verdigini saklayıp sağ elin verdiğini sol el bilmemeli yazan adam da bir zahmet kızımın saçını bagislayacam da yazıp duyurmasin kendinle çalışıyorsun bir de ben sen ilik vermemissindir diyince zoruna gidiyor verdiysen verdim yaz Ali Cengiz oyununa ne gerek var ben hala arkasındayım bu şekilde konuşan biri organ bağışında asla bulunmamıştırilik de vermemiştir
+1 oy
(1,178 puan) tarafından
Derneklerle irtibat kur canım onlar yönlendirir hemde saç bağışında belli kriterler vardı diye biliyorum bilgilendirme yaparlar
(7,189 puan) tarafından
Dernekte bilmiyorum ki
+1 oy
(1,921 puan) tarafından
Lösev ile iletişime gecebilirsiniz size doğru bilgi verirler. Çok güzel bir düşünce. 
(7,189 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol
(1,921 puan) tarafından
Rica ederim
+1 oy
(15,165 puan) tarafından
Lösevle irtibat kürsan. Belki yol gösterirler 
(7,189 puan) tarafından
Tamam canım sağolasin
+1 oy
(1,391 puan) tarafından
Ne güzel bir düşünce Allah razı olsun 
(7,189 puan) tarafından
Cümlemizden canım
+1 oy
(1,123 puan) tarafından
Meleklerin abisi güvenilir 
(7,189 puan) tarafından
Teşekkür ederim
+1 oy
(311 puan) tarafından
Seni bütün kalbimle kutluyorum keşke herkes böyle düşünceli olsa 
(7,189 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım
+1 oy
(2,693 puan) tarafından
Löseve bağış yapabilirsiniz. Kız kardeşime oradan 2 tane peruk vermişlerdi. Büyük bir kanser derneği orası. Ne kadar güzel niyetiniz var ♥️
(2,693 puan) tarafından
Teşekkür ederim. Atlatmıştı fakat 2 yıl sonra tekrarladı lösemi. Şuan ikinci löseminin başlangıcında akıllı kemoterapi kullanıyor evde inşallah iyi olacak
(7,189 puan) tarafından
Rabbim kalıcı şifalar versin benimde annem tiroid kanseri. Geçen ay ameliyat oldu nefes borusunu deldiler 8 gün yogun bakımda kaldı heran kalp krizi geçirip ölebilir tedaviye yanıt vermiyor gelip annenizle konuşun dendi normalde günde bir kere bir kişi alınan hastanede bizi sabah akşam ikişer kişi aldılar . Rabbim annemi bize bağışladı ama çok ağır halüsinasyonlar görmüş onlar annemi çok yıprattı ruhum yok gibi içim boş kızım diyor ilk çıktığında da benim ruhumu cekip aldılar siz sadece bedenimi görüyor sunuz ruhum yok diyip duruyordu. Şuan diyet verdiler önümüzdeki ay atom vercekler kanseri kötü huyluymus. Rabbim bu yolda olan tüm hastalara kalıcı şifalar versin
(2,693 puan) tarafından
Amin inşallah kısa sürede eski sağlığına kavuşur. Benim kız kardeşim 5 yaşında yakalandı 2 yıl tedavi gördü. Son evrede idi en ağır kemoterapi aldı onlar işe yaramadı. Bizden uyumlu çıkmadı yurt dışından nakil bulduk nakil oldu. 1 yılda öyle gözetim de kaldı. 2 buçuk yıl geçti Tam iyiye gidiyordu düzene girdi dedik geçen sene tekrar değerleri kötüledi. Şuan 12 yaşında ama başlangıçta kullandığı ilaç ne geriletiyor nede ilerletiyor. Hayırlısı olsun Rabbim acılarını göstermesinler bize.
(7,189 puan) tarafından
Ah yavrum benim çocukluğu imtihan ile geçmiş Rabbim gençliğini ona bağışlasın biran önce atlatsin kurtulsun bu hastalıktan
(2,693 puan) tarafından
Amin inşallah teşekkür ederim ♥️
0 oy
(8,910 puan) tarafından
Linç tayfa geliyor birazdan 
(7,189 puan) tarafından
Çocuk saçının günah olacağını düşünmüyorum ya sonuçta daha 4.5 yaşında :) Büyüklerin ki caiz değil saçın gözükmesi haram diye onu biliyorum ama çocuklarda hüküm duymamıştim .
(10,497 puan) tarafından
Ama çocuğun saçı da sonra gözükecek sonuçta çocuk büyüyecek ( eleştiri için demedim cnm ) sen daha iyi bilirsin meraktan sordum
(7,189 puan) tarafından
Fetva hattına sormak lazım bilmiyorum açıkçası bazen hükümler farklı olabiliyor. Şuan bir perugun ömrü ne kadar onu merak ettim
(8,910 puan) tarafından
Her zaman herseye konuşurlar... bu arada soruna gelirsek 3 yıl önce öğrencim bagislamisti saçlarını ailesi lösevi telefonla aradı onlar yonlendirdiler anlaşmalı kuaförler bile varmis
(7,189 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim bende bir arayayım
0 oy
(2,074 puan) tarafından
Kızın saçının kesilmesini istiyormu
(7,189 puan) tarafından
Sordum evet kesebiliriz diyor o da yıkamaktan , taramaktan nefret ettiği için çıkış yolu olarak görüyor :)
(2,074 puan) tarafından
İyi ozaman lösemili çocuklara verirsiniz
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Ay merak etdim nasıl bir saç 
(7,189 puan) tarafından
Normal belden aşağı pırasa saç canım

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 181 göst.
0 oy
9 cevap 198 göst.
20 Ocak 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Sebebine (348 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 113 göst.
15 Haziran 2021 Aile kategorisinde Selimbebek (942 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 108 göst.
10 Mart 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde mrcn06 (49 puan) tarafından soruldu

379,283 soru

11,352,841 cevap

34,825 kullanıcı

...