+1 oy
255 göst.
Diğer kategorisinde (139 puan) tarafından
Ay kızlar sabah sabah sinirden gülüyorum resmen şaka gibi bu yaşlılar. Bayramın 3. Günü eşimin bi akrabasına gittik bayramlaşmaya orda tanıdıkları başka bir kadın vardı kızımı görür görmez başladı "e bu çocuk zayıf, hiç 6 aylık gibi değil, senin sütün yaramıyo " diye. eşim ilk bi güzel dille şakaya vurup" iyi bizim çocuğumuz kasaba et borcumuz yok" dedi. ben duymazdan geldim baktım hala devam ediyor bir kaç sefer daha söyledi bende "buyrun siz emzirin sizin sütünüz yarar belki" dedim. Eşimin akrabası toparlamaya çalıştı biraz ara yumuşasın diye sonra kızım o teyzenin hiç çocuğu yok olsa emzirmek isterdi falan dedi. Bende bilmediği konular hakkında konuşmasın o zaman dedim. Bugün eşimin babaannesi aradı sabahın köründe siz niye teyzenize öyle dediniz ayıp o kadın benim kardeşliğim kadını üzmüşsünüz diyo. Eşimde kaşınmasaydı madem kaç kere üsteledi aldı lafını dedi yine suçlu biz olduk :)) cidden bazen bayram falan dinlemeyip kimsenin yanına gitmemek geliyo içimden 

11 Cevaplar

+3 oy
(2,753 puan) tarafından
Herkesin ne konuşacağına karar veremezsiniz ama herkesi takmamayı öğrenebilirsiniz. O teyzeye doğru söylüyorsun teyze deseydin çoktan susardı. Kime nasıl muamele edeceğimizi öğrenelim yeter ki.
(1,668 puan) tarafından
Ne yani yaşlı diye ağzımıza mı şey yapsınlar
Yaşlıysa yaşlılığını bilecek!!!
(2,753 puan) tarafından
Bugün varlar yarın yoklar ben gençler olarak edepli ve saygılı olma taraftarıyım. Kimsenin yerini bildirmek bize düşmez. Hepimiz Allah'ın bir kuluyuz sonuçta. Önemli olan onların yerini bilmesi değil kendimizin yerimizi bilip bilmememiz
(194 puan) tarafından
Farklı kadın , sen de benim gibi hassas düşencelisin, kalp kırmadan halletmeye çalışıyorsun, ince ve naifsin, iyi bi özellik mi yoksa bizi üzen bi özellik mi bilemiyorum, bazı insanlara iyilikle yaklaşamak yaramıyor ama yapım böyle benim de
(2,753 puan) tarafından
Ben bu huyumun bir günden bir güne zararını görmedim. Yumuşak huylu efendi hanım tatlı dille yaklaştığım zaman ben huzurlu oldum. elbet var kötü niyetliler onlarda kendi kötü niyetleri altında ezildiler. Rabbimin çizdiği yoldan iyilikten kaçmayalım yeter ki
-Reklam-
0 oy
(1,293 puan) tarafından

Herkesin çevresinde var canım böyle herbokolog dediğimiz, her şey hakkında fikir sahibi olup millete karışmayı kendine görev edinmiş insanlar :D siz gereken cevabı vermişsiniz üzerinde fazla düşünüp canınızı sıkmayın :)

(139 puan) tarafından
Gerçekten her konu hakkında bir fikirleri var mutlaka :)
0 oy
(6,950 puan) tarafından
O kadar haklısın ki eşine de sanada eşinin teyzesine de helal olsun kadını susturmak için herşeyi yapmışsınız 
(139 puan) tarafından
Biz yaptıkta bide şikayet görmüşüz saygısız biz olmuşuz :))
0 oy
(2,749 puan) tarafından
Eşin de sende iyi hoş cevap vermişsiniz iyi tamam ama onun bebeği olsaydı emzirmek isterdi dedikten sonraki lafı soyleyemezdim ben hadi o an ki şeyle soyleseydim eve gelirdim çok pişman olurdum 
(139 puan) tarafından
Valla ilk söylediğinde söylesem evet bende üzülürdüm ama üstüne basa basa 5-6 kere senin sütün yaramıyor yok zayıf bu çocuk diyen de duyacağı lafı hak ediyor biraz
0 oy
(12,947 puan) tarafından
Söylediğin şey hiç çocuğu olmadığı için kötü denk gelmiş 

Ama şunu savunurum hep istediğini söyleyen istemediğini işitir az biraz çenelerine sahip olsalar hoşlanmayacakları şeyleri duymazlar da üzülmezlerde en azından ders olmuş :)
(139 puan) tarafından
Aynen öyle bende birini böyle rencide etmek istemezdim ama hiç tecrübesi olmadığı konularda fikir yürütmek herkes için kolay birde başına geç bakalım ne oluyor. Hiç çocuğu olmamış sorsam zayıfta olsa olsaydı keşke der eminim ama başkasının moralini bozmayı bir anneyi eleştirmeyi de bırakmazlar hiç :)
(12,947 puan) tarafından
Şu sütun yaramıyor diyenlerin ağzına kürekle vurmak istiyorum
0 oy
(158 puan) tarafından
Ay sorma bende de var öyle bayramın son günü ailecek toplandık halam kızımı gördü tabi kızım daha yeni 6 aylık halamı bir gör kendini yerlere atmadığı kaldı bu çocuğa ne olmuş niye zayıf yemek vermiyosun süt vermiyormusun dedi  nasıl üzülüyor vah vah yapıyor deidm hala Allah aşkına sanki Allah korusun amansız hastalığa kapılmış niye öyle diyosun dedim ablam oradan atladı hala dedi öyle deme Dilan çok üzülüyor sonra sustu  herkeste vardır böyle söyleyeni 

Amaaaan sağlıklı olsunda zayıf olsun boşver bacım 
(139 puan) tarafından
Ya ne bekliyorlar onu da anlamış değilim 6 aylık bebek 7.5 kg daha ne olacak 10 kg olsun yerinden mi kalkamasın böyle insanların hangi çocuğa iyi diyeceklerini anlamadım gitti cidden:))
0 oy
(4,938 puan) tarafından
Ben öyle biri bilmiş bilmiş konuşunca sağa sola bakıyorum, yada başka birşeyle ilgileniyorum,yani karşı tarafa seni dinlemiyorum imajı veriyorum, lafları ağızlarında kalıyo
0 oy
(1,449 puan) tarafından
Ayyy sen ben misin? Bende kızımı hiç emzirmedim, eşimin babaannesi her fırsatta laf sokmaya çalışırdı ve alırdı cevabını. En son kaynanama şikayet etmiş. Şimdi bir tek bana laf etmez, bilir cevabını alacağını. Ağzınıda sağlık o yüzden, herkes haddini bilsin
(139 puan) tarafından
Böylesi hak ediyor cidden kızım 7.5 kg 72 cm 6 aylık yani bu ayda 10 kg falan olması lazım herhalde onların gözüne iyi gelmesi için mama versem bu sefer mamaya laf söylerler bazen dayanamayıp veriyorum ağızlarının payını suçlu yine biz oluyoruz :)) alışmış bunlar susan insana hak ettiklerini duyunca bi şaşırıyorlar
(1,449 puan) tarafından
Ben kızımı mama ile büyüttüm sütüm olmadığı için. Kızımda iri bir bebekti, herkes yok manada şişiyor, yok sağlıksız diye laf ederdi. 20 aylık oldu hâlâ konuşuyorlar ama yüzüme diyemezler. Eşimde bende anında cevabını veriririz
0 oy
(7,232 puan) tarafından
Tamam kadın haklı değilde çocuğu olmadığı için çok kötü olmuş dedikleriniz 
0 oy
(1,079 puan) tarafından
Aaa benim kızımı da öyle dediler hahahaha. Halbuki doktorumuz gayet iyi kilosu demesine rağmen. Kız onlar profesör doktor herhalde :)) 2. Erkek olur diyorlar :)) aynen ablacım2. Yi isteyen var. Kız mı erkek mi diyorlar kız diyorum. Olsun bidahaki erkek olur. Sanki kendileri karar veriyor. Bin tane erkeğe değişmem. Gerçekten bazen vereceksin ağzının payını kızım konu ise genç yaşlı ana baba dinlemem 
0 oy
(898 puan) tarafından
Onemli olan saglik canm kilo deil gereken cevabi guzelce vermissnz esinle hami iste yasli saygi gosterelim dienlerde nein kafasini yasior biz saygi gosterdikce onlar uste cikmaya bayiliorlar gerekene gerekn cevap verilir yasliysq ozman oda saygi gostersn ole kolay deil herkez hakkinda kafasna gore yorum yapmak benmde oglum var kilolu bi bebek ve emin ol cok zor kilolu bebek herseyi geriden gelior kilodan dolayi bosver sen uzme caninj

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 280 göst.
2 Şubat 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 800 göst.
11 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,428 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 713 göst.
3 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Burcu13 (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 104 göst.