0 oy
570 göst.
Diğer kategorisinde (843 puan) tarafından
Bazılarınıza çok saçma gelebilir ama oğlum bu gün ilk defa ikili kelime kullandı baba gel baba gel diyor birde yedi miyav diyor bilmiyorum 16 ay ideal mı erken mi geç mi ama benek mutlu oldum ya :,) 

16 Cevaplar

+1 oy
(3,048 puan) tarafından
maşaAllâh lâ havle velâ kuvvete illâ billâh ❤️☘️☺️❤️☺️☺️☺️❤️☺️☺️❤️☺️
(843 puan) tarafından
Yaa Nuray çok teşekkür ederiz ❤️ ben tv izliyor arada diye çok korkuyordum ama ilgimi hiç üzerinden çekmedim sık sık ta hikaye kitabi  okur dışarı çıkarırım bir anne emeklerimin karşılığını alınca duygulanıyormuş :,)
-Reklam-
0 oy
(1,058 puan) tarafından
Maşallah kız oğlum 2yasinda yeni yeni kullaniyor 2 li kelime
(843 puan) tarafından
Çocuktan çocuğa değişiyormuş canım bu da işte biz sürekli hikaye kitabı okuyoruz kendi getirir bana anlatın diye dışarı çok sık çıkar insanlarla sosyal çok etkiliyormuş
(1,058 puan) tarafından
Bizde ekran vardı kestim canım bizde hep disardayz kitap okuyoruz bizde ama oğlum kendi yasitlariyla iletişime geçmeyi bilmiyor hiç kimsemiz yok burda
(843 puan) tarafından
Çocuk yapısı işte benim kuzenlerimde böyleydi hep dua etmiştim Allah kabul etti şükürler olsun ❤️
0 oy
(300 puan) tarafından
Anneler icin her an cok kiymetli
(843 puan) tarafından
Değil mi :,)
0 oy
(7,586 puan) tarafından
Nie saçma olsun kız bende bugün kızım topu getir dedim getirdi elime verdi ayyy Dior kendini seviyor el sallıyor öpücük atmayı yeni öğrendi çok hoşuma gidiyor bunlar da benim 11 aylık 
(843 puan) tarafından
Annenin emeklerinin karşılığını görmesi ne büyük mutluluk değil mi ya maşallah prensese ❤️
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Neden saçma olsun cnm biz anneler için çok önemli ve güzel şeyler MaşaAllah Allah nazarlardan saklasın ❤️❤️
(843 puan) tarafından
Çok sağol canım ❤️
0 oy
(12,985 puan) tarafından
Benim oğlum ikiyi geçince öyle oldu şimdi anne bura gel baba bura gel diyo çok mutlu oluyor insan daha düne kadar neye ağladığını anlar mıyım dediğimiz bebekler ile şimdi sohbet ediyoruz çok şükür 
(843 puan) tarafından
Ayy demi ya ne kadar değerli çok çok şükür ❤️
0 oy
(1,200 puan) tarafından
Yaaaa maşallah benim kızımda 8 aylık çok nadir anne baba mama meme diyor duyunca nasıl mutlu oldum geçen gün meme emme mama diyordu kendi kendine hemen ses kaydı aldım kaçırmadan 
(843 puan) tarafından
Benim oğlum da o aylarda öyle konuşurdu seninki de konuşur :)
0 oy
(908 puan) tarafından
Sacmalik deil asla canim benm ilk kizim cabuk konusmustu 2yasinda bizle sohbet ederdi okadr iyiydi ama 2.kizim 1bucuk yasina kadr sadece baba mama dedi cok kotuydu yeni bi kelime ogrendiginde evde bayram havasi yasiordk valla anneler icn cocugunun her hareketi her kelimesi cok cok degerli oluor 
(843 puan) tarafından
Ayy inşallah benim oğlanda 2 yaşında sohbet eder şimdilik öyle gözüküyor :) gerçekten öyle ya ❤️
0 oy
(2,093 puan) tarafından

İnşallah başının etini yer :D❤️❤️❤️❤️ maşallah ❤️ ❤️ 

(843 puan) tarafından
Yiyor zaten bir üst level i anne bu ne anne bu ne şimdi bişey olduğu zaman bak bak bak diyor :D
(2,093 puan) tarafından
Maşallah daha ne kelimeler öğrenir
0 oy
(113 puan) tarafından
Maşallah Canım darısı benim kızımın başına . Kızım yaşına geldiğinde yeni yeni birşeyler söylemeye başlamıştı. O aylarda annem vefat etti evin atmosfer inden sanırım kızım sustu. Daha sonra tekrar konuşmaya başlıcaktı kardeşj oldu . Şuan 19 aylık kızım hiç konuşmuyor sanırım kapattı kendini.
(843 puan) tarafından
Amin canım amin kendi kendine seslerde mi çıkarmıyor
(113 puan) tarafından
Onları çıkarıyor ama hiç anlamlı kelime yok, gugu mesela yani bir şey istediğini öyle belirtiyor.
(843 puan) tarafından
Üstüne tekrar düşersen konuşur merak etme
0 oy
(2,433 puan) tarafından

Ben de ilk ikili cümle kurduğumda buraya yazmıştım sevincimden:) Benimki 19 aylıktı. Hatta aynı sevinçle eltime de söylemiştim. Hafife aldı biraz. E zamanı geldi konuşsun tabi gibilerinden. Sonra başladı oğlu ne zaman konuşmuş yeğenlerinin hepsi çok erken konuşmuş anlatmaya. Sevincimi paylaştığıma pişman olmuştum. Aklıma geldi sinir oldum yine:)

(843 puan) tarafından
Ayy g*tüm de geç aman ne sinir oluyorsun benim kız kuzenim 1 yaşında konuştu abartmıyorum sana çocuk 13 aylıkken kendini ifade ediyordu işte çocuk yapısından değişiyor hiç bir çocukla kendi oğlumu kıyaslamıyorum ben sen de kıyaslamıyorsundur eminim :) sinir olma kıskançlığından yapmıştır herşeyi bir kıskanırlar ben Arada oğluma ekran açıyorum bir süre kesmiştim ama bazen mecbur kalıyorum korkuyordum burada okuduklarımdan sürekli hoşluk okurum ama ilgilenirim dışarı çıkartıyorum konuşuyoruz yemek yedirirken de izletiyordum onu kestim tamamen bir kaç aydır şuan böyle konuşunca bir anne emeklerinin karşılığını alınca mutlu oluyor :)
(2,433 puan) tarafından
Yok canım kıyas yapılacak bişey yok ama böyle yapması sinir ediyor. Kendisiyle çocuğuyla ilgili 1se 5 yaptı ya da 5 konuştu falan diye anlatıyor herkese zaten. Ama başkasının yanında da böyle aşağı çeker şekilde konuşuyor o iyi değil.
0 oy
(5,293 puan) tarafından
Maşallah Allah nazalardan saklasın☺
(843 puan) tarafından
Amin sağol bebeğim ❤️
0 oy
(88 puan) tarafından
Maşallah canım çok çok iyi bilinçli bir şekilde kullanıyosa. Benim kızım 18. Ayında ikili cümle kurdu bilinçli. Anne gel anne kalk 
(843 puan) tarafından
Oğlumun bütün kelimeleridir bilinçli şükürler olsun açıklığında mama diyor emmek istediği memm memm diye ağlar biberon kullanıyoruz biz :) balık der bak bak diyor eliyle işaret ederek ann diyor bana anne diyemiyor daha :D ayy cici diyor vs vs hepsi bilinçli çok ben erken konuşmasını bekliyordum ama bu kadar  hızlı cümle kurma ya başlaması çok duygulandırdı :,)
0 oy
(1,888 puan) tarafından
Saçma gelmez bacım anneler çocuklarının sı*çtığı b*oka seviniyor :D senin sevinmen çok normal. Gözün aydın :)
(843 puan) tarafından
Yaa evet :D çok sağol canım ❤️
(1,888 puan) tarafından
❤️❤️❤️
0 oy
(799 puan) tarafından
Maşallah kız beyefendiye bizde daha yok 2li kelime 
(843 puan) tarafından
Bende şaşırdım hani baban dedim gelsin dedim baba gel dedi ****** kitabı var tedi miyav dedi şok :D
(799 puan) tarafından
Maşallah canım maşallah nazara gelir söyleme boşver
0 oy
(1,614 puan) tarafından
Maşallah çok güzel birşey 
(843 puan) tarafından
Valla büş ya nasıl sevindim nasıl sevindim :)
(1,614 puan) tarafından
Tahmin edebiliyorum cnm ♥️ daha dur bunlar başlangıç
(843 puan) tarafından
Valla ben bu kadar erken beklemiyordum yalan söylemeyem arada  ekran bakıyor çok izletmem ama işte bugün izledi mesela ama çok sosyal çocuk hep dışarı çıkarız hıkayeler okurum konuşurum insan emeklerinin karşılığını özellikle bebesinden alınca seviniyor :)
(1,614 puan) tarafından
Kuzum benim oğlumun gelişim geriliği olduğu halde Dr belirli aralıklarla belli bir süre TV izlet diyor abartıya kaçmasın yeterli
(843 puan) tarafından
Kendisi zaten izleyemez sıkılır evde dolaşıyor bana geliyor falan öyle alışkanlığı yok ama mecbur kaldıkça açıyorum özellikle bu ara çok ağlak ve köpek dileri çıkıyor evde olunca açıyorum aşırı değil ama doğru yapmışım demek ki bazı şeyleri :)

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 557 göst.
21 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Deniz. 01 (2,244 puan) tarafından soruldu
+1 oy
21 cevap 373 göst.
6 Haziran 2021 Aile kategorisinde Deniz. 01 (2,244 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 286 göst.
18 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 1,103 göst.