0 oy
107 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (5,969 puan) tarafından
başta yediği yumurtayı şimdi çok az yiyor. omlet, haşlama, pankek vs artık baya zor yiyor. bebeklerin sevebileceği yumurtalı tarifleriniz var mı? 

sırf yumurta yemiş olması için terbiyeli çorba yapıyorum da her gün her gün de olmaz yani başka yemekler de yemesi lazım 

9 aylık bebeğim bu arada

7 Cevaplar

0 oy
(8,926 puan) tarafından
Surda bekleyeyim banada lazim
(8,926 puan) tarafından
9 12 arasi ek gıda reddi normal dedi doktorum o bende artık bize uyum sağlasın belki o zman yer diye bizim yemeklerden veriyorum ama 1 kasık alıyor sadece bunada şükür diyorum artık elbet bu günler geçecek
(2,015 puan) tarafından
Bizim doktorumuz cidden hiçbir şekilde bir yönlendirme yapmıyor kendi bilgimle araştırmamla soruşturmamla bir yol çizmeye çalışıyorum. Belki de bu yüzden çok zorlanıyorum bilmiyorum.
(5,969 puan) tarafından
bir kere menemen yaptım yedi, belki sizinkiler yer
(2,015 puan) tarafından
Denemedim hiç yarın ilk işim yapmak olacak trşekkürler :)
(8,926 puan) tarafından
Onuda deneyeyim ayy hadi inşallah
-Reklam-
0 oy
(273 puan) tarafından
Burda bekleyim bende bizde 9 aylık yumurta yemiyor artık pankek yaptım onuda hiç sevmedi 
(5,969 puan) tarafından
doktor 1 tane yemeli günde diyor, yarısını yese sükredecem
0 oy
(88 puan) tarafından
Yumurtalı patates canım ben neler neler denedim yok olmadı. Patates sevdiği için o şekilde yediriyorum.
(5,969 puan) tarafından
onu sever sandım onu da yemedi
0 oy
tarafından
Muzlu pankek
tarafından
Patatesle seviyor kızım bazen peynirli bazen maydanozlu:D yiyor
(5,969 puan) tarafından
bir yedi bir yemedi tekrar denerim bunu
tarafından
Çocuklar da bilmiyorum bir şeyi her gün yemiyorlar Mesela bugün yumurta yemiyor ama haftaya arıyor istiyor Anne bana yumurta ver tavaf var o yüzden
(5,969 puan) tarafından
ben de sevmem yumurtayı o yüzden çocuklara da hak veriyorum ama yemeliler işte
tarafından
Haklısınız Çünkü sağlıklı adam akıllı hiçbir şey kalmadı yumurta da şüpheli ama hahaha
0 oy
(3,409 puan) tarafından
Kuzenim yulaf lapasi hazirlayip icine katardi yumurtayi o sekilde yedirirdi ama 
(5,969 puan) tarafından
denemek lazım teşekkür ederim
0 oy
(248 puan) tarafından
Pirinc unu içine de bir yumurta kır muhallebi kıvamına gelmeye yakın pekmez zeytinyağı fındık veya ceviz rendele icerisine de hem iştah acıyor cici bebe de ekleyebilirsin içine ben muzda ekliyorum atom olsun diye :)) sevmeyen bebek yok'tur
(5,969 puan) tarafından
pirinç unu ve cici bebe kullanmıyorum. besleyici değeri yok. bir de çok bulamaç yapmayı da istemiyorum. her şeyin tadını alsın istiyorum
(248 puan) tarafından
Asıl amac yumurta yedirmek dediğin için yazdım bu tarifi evet besleyiciligi yok ama içerisinde muz fındık ceviz zeytinyağı pekmez de katinca besleyici oluyor bebem küçük iken yapardım ben. Umarım bulursun bir tarif
0 oy
(1,205 puan) tarafından
Bir yumurta 2 kaşık yoğurt 2 kaşık un iyice cirp. Çok hafif yağlı tavada iki yönlü pişir. Ben içine elimde ne varsa ondan da koyuyorum hergun bir çeşit. Mesela peynir maydanoz ıspanak havuç pazı pırasa vs. Börek gibi Güzel oluyor. Oğlum seviyor. Sadece o şekilde yedirebiliyorum ben. 
(5,969 puan) tarafından
yoğurt olduğundan yumuşak olur, deneyeyim
(1,205 puan) tarafından
Evet tadı güzel oluyor börek gibi. İster zeytinyağında ister hafif terayginda kizartabilirsin. İkisi de lezzetli

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 108 göst.
15 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,038 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 117 göst.
9 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
30 cevap 310 göst.
9 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Papatya__ (741 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 170 göst.