0 oy
156 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (18 puan) tarafından
Kızlar 27 yaşındayım kendimi bildim bileli 43 kiloym 4 tane çocuğum var kilo alamıyorum buda benim ozguvenimi çok etkiliyor kaç kere doktoru gittim hic bir sağlık problemim yok çok şey kullandım olmuyo alamıyorum kilo almak istiyorum bilgisinin Bi yöntem varmı 

13 Cevaplar

0 oy
(569 puan) tarafından
Boyun kaç 

Ben bu tarz hikayelerde troid yoksa ya da ciddi kanser vb tarzı bir hastalik yemedigini düşünüyorum zaten dört çocuğun var onlarla ilgilenen yemene fırsatın olmaz ebmaddi durumun da iyi değilse yediğin miktar da ister istemez az olur  balık yağı ya da multivitamin alabilirsin 
(406 puan) tarafından
Balık yağı kilo aldırır mı ona göre bende alacağım
(569 puan) tarafından
Her gün kullanın iştahı açar
(18 puan) tarafından
Yesemde alamıyorum zaten problem orda ebet genetiklik var ailemizden zayıflık ama çok sıkıldım bu durumdan
-Reklam-
0 oy
(475 puan) tarafından
Geceleri yemek ye
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Vücut yapın öyledir ilerleyen yaşta belki alabilirsin daha yasin genç  valla bende alamiyorm. Artık pekte umursamiyorm amann

0 oy
(7,926 puan) tarafından
4 tane çocukla maşallah hiç kilo almadinmi kız :)
(18 puan) tarafından
Yok almadım maalesef hep dedim hamile kaldığımda nolur kilo alıyım diye artık doktorumda nasa kilo aldırmayın lazım demeye başlamıştı ama en fazla 15 kilo alıyorum hamileliklekrimde
0 oy
(962 puan) tarafından
Zayıf olmak da özgüveni etkiliyo mu.. Herkes zayıf olmaya çalışıyo
(395 puan) tarafından
Hemde aşırı etkılıyo gıydıklerın yakısmıyor mesela. En önemlısı de yuzunden de gıdınce bı anda yüzün çöküyor çok kotu bır psıkolojı
(962 puan) tarafından
Hımm yüzden evet zayıf olmasa vücut o kadar da sıkıntı olmaz belkide. Bişey sorcam kiloyu mesela eşler sorunnyapıyo ya bazılarında zayıflıpı da sorun eden var mıdır
(406 puan) tarafından
55 kiloyum sizce iyi mi kilo 163 boya
(395 puan) tarafından
Benım eşim hiç sorun yapmadı zayıfladıgım o dönemde yada bana yansıtmadı ama çevremdekıler baya baya sorun yapıyodu sureklı yuzume vuruyolardı sagolsunlar
(395 puan) tarafından
Bence kötü degıl kılonuz boyunuza gore iyi
0 oy
(395 puan) tarafından
Kansızlık var mı Ferritin değerınız kac mesela. Metabolızmanız hızlı calısyordur 4 çocuk var dedınız muhtemelen süreklı hareket halındesınız ondan dolayı olabılır. Kalorisi yüksek gıdalar ve sağlıklı gıdalar tuketmelısınız ara öğünlerde kuru yemıs yiyin. Muzlu süt için ara öğünlerde bana dıyetısyenım öyle demıstı Kalorisi yüksek gıdalar tuketmelısınız yanı ama sakın kılo alıcam dıye de gıdıp karbonhıdrat agırlıklı beslenmeyın  proteın agırlıklı gıdersenız saglıklı kılo almıs olursunuz 
0 oy
(370 puan) tarafından
noodle ye kesin alirsin
(2,131 puan) tarafından
Kilo alcam diye bu kadar sağlıksız bi besin mi tüketsin
(1,921 puan) tarafından
Yemediği için oluyor ya ne bulduggunu yese benim gibi şişer noodle değilde herhangi birşey ben de evlenmeden 42 kiloydum çok aktif bir hayatım vardı şimdi evdeyim sıkıntıdan iştah bir açıldı şimdi 80 kiloyum 42 kilo iken ekmek vs hiç yemezdim istah ile ilgili bu kilo konusu aslında
(2,131 puan) tarafından
Ay bilmiyorum benim yediğimi 6 kişilik ailemizde toplasan hepsi yemezler hepsi kilolu ben zayıfım :D doğumlarımda bile 10 kilo aldım doğumdan sonra 1 haftada 14 15 kilo verdim yediğimi gören nasıl kilo almıyor bu diyolar 60 kiloyum zayıf değilim ama çok kilomda yok
0 oy
(406 puan) tarafından
Softmax kullandınız mı 
(375 puan) tarafından
Bu nedir acaba tam olarak
0 oy
(6,950 puan) tarafından
Valla seni ben anlarım 26 yaşındayım 46 kiloyum şükür çocukluğumdan beri zayiftim 40 kilo olunca sukrederdim hamile kaldığında 37 kiloydum benimde hiç bi sağlık problemim yoktu bütün değerlerim çok güzeldi psikiyatriste bile gittim ne ilaçlar kullandım ama brn yrmiyodum butun günü bi kase çorbayı kasiklayarak gecirirdim bi lokma ekmek yemezdim yediğim zamanlar olurdu onda da kedi gibi yerdim herşeyden birer kaşık falan hemen doyardim o da çok keyfili olduğum zaman falan hamile kalınca eşim bi taraftan ailesi bi taraftan baskı yaptılar bende çocuk beslenemicek diye korktum afedersin kusana kadar bastırdım zorlaya zorlaya yedim gider kusardim bi daha yerdim öyle öyle iştahım düzeldi çok şükür ha yine bi oturuşta başkaları gibi sofrayı silip süpürüp kalkmiyorum ama yiyorum hala mesela kahvaltı alışkanlığım yok olmuyo baparsam yapıyım sevmiyorum bi kahve içiyorum sadece bu vakitler başlıyorum yemek yemeye yemeğimi erkenden yapmış olurum saat başı biseyler yerim hep 
(4,216 puan) tarafından
Aslinda kahvalti etseniz cok guzel kilo alirsiniz :)
(6,950 puan) tarafından
Evet diyetisyene aynı şeyi söylemişti kilolu insan gelir kahvaltı yapmadigin için deriz zayıf insan gelir yine kahvaltı yapmadigin için deriz kahvaltı dengeyi sağlar en önemli ogundur demişti ama hala uygulamadim :)
(4,216 puan) tarafından
Dogru soylemis. Bende deneyimlerim sayesinde ogrendim :) cok kilom yok 3-5 kg vermem lazim. Ramazanda kahvalti etmedim tek ogun yedim yani aksamda dikkat etmedim yedigim halde biraz vermistim. Simdi 2 haftada geri aldim :(
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Canim yemen nasil ,yiyip yiyip kilo alamayanlardan misin ? Yoksa yemiyo musun .

Kahvaltida 2 tane tereyagli yumurta,bol peynir,zeytin,kavurma,bal-kaymak,tahin,helva,kuruyemis ve cok tahilli ekmek ye. 

Ara ogunde meyve ve kuruyemis 

Aksamda etli sebzeli bi yemek yanina pilav makarna ya da kurubaklagilli bi yemek yanina pilav. Yogurt,ayran mutlaka ye.
(18 puan) tarafından
Yerim yemek kahvaltı a,a tıka basa değil kan değerlerinde falan hiç bir problem troid falan yok sadece doktor metabolizmanızı uyumuyormus normal insanları gece yatarken çalışmamış metabolizması benim çalışıyormuş
0 oy
(224 puan) tarafından
Seninle aynıyiz bende 25yadindayim ve 43 kiloyum yiyipte kilo alamayanlardanim ben bir oturuşta iki tabak yemek yerim meyve sebze agzım hiç boş durmaz sofradan hep en son ben kalkarım bir oturuşta bir kase pekmezi bitirmeden kalkmam sofradan ama gel gör ki kilo alamıyorum bizimde yapımız bu heralde bacım sen yiyor musun peki karnını tam doyuruyor musun 
0 oy
(951 puan) tarafından
Vllh cnm bende şuan 23 yaşındayım 3 çocuğum var ve 17 gün önce doğum yaptım şuan 49 kiloyum veriyorum daha burda durayım bende 
0 oy
(299 puan) tarafından
Senin yine iyi bence gelinimiz 37 kilo 2 bebek dogurdu ama hc dogurduguna inanamazsn 23 yasinda oda her turlu test tetkik yaptrdi onun ablasida zayf genetik galiba alamiyor kilo

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 131 göst.
7 Mart 2024 Diğer kategorisinde bglm_ftma (5,457 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 116 göst.
30 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde AYSEDNC (1,455 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 179 göst.
27 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Ebram (851 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 255 göst.
29 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aslankadini (285 puan) tarafından soruldu

379,210 soru

11,351,536 cevap

34,822 kullanıcı

...