0 oy
123 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (191 puan) tarafından
Kızlar şöyle devamlı yaptığınız etli yada etsiz patlican yemeği tarifiniz varmı detaylı tarif yazarmisiniz tencere yemeği olacak ama cevapları bekliyorum kızlar 

5 Cevaplar

0 oy
(88 puan) tarafından
Patlıcan domates biber bunları yağda biraz kızart ama tam değil. Kavur yağda bir iki. Sonra salçalı su hazırla dök üstüne. Üç dört diş sarımsak miss.
(191 puan) tarafından
Patlican çok yağ çekiyor
(191 puan) tarafından
Patlicani kizartacagim sonra biberi sonra domateside koyup kapağını kapatıp salçalı suyu hazırlayıp hemen üzerine dökeceğim doğrumu
(88 puan) tarafından
Ben az yağ koyuyorum çekmiyor tam bir kızartma yapmıyorum. Tam bir haşlama da yapmıyorum orta kıvamda
(88 puan) tarafından
Evet canım aynen o şekilde
(191 puan) tarafından
Tm cnm tskler deneyeceğim inşallah
-Reklam-
0 oy
(10,021 puan) tarafından
Ben musakka çok seviyorum kavurmaylada yapiyrm ama cogunlukla kiymali bazende patates patlican oturtma. Patlicanlari alacali soyup yuvarlak dograyip tuzlu suda bekletiyrm. Sonra yikatip peceteye aliyrm sularini cekiyo. Yagiz kizdirip atiyorum kizariyolar. Baska tencerede sogan kiyma sarimsak carliston kavuruyorum uatune salca tuz. Onlarin ustune patlicanlari atip az su koyuyorum kapatiyorum kapagini kisik ateste pisiyo efso.
(191 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Patlıcanları tekerlek şeklinde doğrayıp suda bekleticem sonra onları yıkayıp kurutucam kizartacagim ayrı bir tencerede soğanı kavurup kıymayı da kavurup üstüne sarımsak sonra carliston biberide koyup kavurcam salça koyup kavurcam tuzunu aticam kavurcam onların ustunede patlıcanları dizicem az su koyup kapağını kapatıp pisircem
(10,021 puan) tarafından
Bu musakka canim. Ne yaziyim kiz daha detayli :)
(191 puan) tarafından
Kaç dakikada pişiyor cnm hepsini koyduktan sonra yani patlicanlarida koyduktan sonra hiç karistirmayacakmiyiz
(10,021 puan) tarafından
Kiymayi kavurdugun yere qt patlicanlari ustune bi cevir karistir. Ustune az su ekle çok degil ama az sulu daha guzel oluyo. Biraz pissin zaten hersey pismia ya kiyma patlicanlar çok pismesine gerek yok ben çok tutmuyorum tadina bakarsin. Qci seviyosaniz biraz kqrabiber pulbiber koyarsin kiymayi kavururken
0 oy
(574 puan) tarafından
Patlıcanları küp küp dograyıp az kızartıyorum biberde kızartıyorum tencereye sogan dogruyorum üstüne patlıcan ekliyorum biberleri iki diş sarımsak dört tane domates rendesi az birsry salcalı su ekliyorum şeker kaşıgı yag atıyorum cok az cok kısıkta pişiriyorum tadı çok güzel oluyor 
0 oy
(574 puan) tarafından
Soganları kavurmadan patlıcanları üstüne ekliyorum birde kücük limon ekliyorum az ekşili enfes oluyor bunları yazmayı unuttum 
0 oy
(5,848 puan) tarafından
Tencerede karnıyarık 

Türlü 

Közlenmiş patlıcan salatası 

Ocakta yapılabilen bunlar geldi aklıma bi tek fırında olsa çok çok fazla çeşit var ama
(191 puan) tarafından
Tencerede karni yarik nasıl oluyo cnm
(5,848 puan) tarafından
Normal fırında oldugu gibi patlıcanları kızartıp içine kıymalı harcını koyuyoruz tencereye diziyoruz üstüne de biraz salçalı su ekliyoruz kısık ateşte pişiyor aynı mantık cnm

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 293 göst.
1 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 169 göst.
27 Şubat 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 106 göst.
3 Şubat 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Miraa (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 160 göst.
29 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,364 soru

11,355,839 cevap

34,832 kullanıcı

...