0 oy
803 göst.
Diğer kategorisinde (30 puan) tarafından

Kızlar, benim 2+1 evim var hamd olsun cok sükürrr millet ev almak için çok çabaliyor ugrasiyo derdin bu mu demeyin lütfen, ama sorunum şu ki mutfagım amerikan tip ayrı olsa daha iyi olurdu cunki dagınıklıgı bitmiyor yemek kokusu neyse alıstık artık kapısını kapatıp davlumbaza kokleniyom ama oda kafa şişiriyo artık ilk aldıgımız da o heycanla gözüm görmedi alma dediler kimseyi dinlemedik ama sanki suan cok pişmanım..

Bide oturma alanım da esya larimi oynatamıyorum bile satıp başka mi alsam yoksa kalsın bence ellememi diyorsunuz? Sizce ne yapsam kaldım arada... A bide cocukların odasi da biraz kucuk rsim ekliyim olmazsa ona göre yorumlayın lutfen... 

image

image

image

image

Cocukların odasi biraz zorluyor kucuklugu kızım çalişma masası istiyo kucuk oldundan odalari alamiyoruz napsak bizde bilmiyoruz 

23 Cevaplar

0 oy
(5,461 puan) tarafından
Eğer uygun fiyatlı birşey bulabilirseniz kendinize göre bunu satın üstüne yeniden ekleyip ev alabilirsiniz ama krediler çok yüksek çıkıyormuş öyle duydum ödeme durumunuza da bağlı canım 
(30 puan) tarafından
Aslında eşim diyoki 3+1 ile takas olup uste para isteseler oda olur diyor.. Valla bizde kaldık arada
(5,461 puan) tarafından
Eşinde öyle diyorsa tamam canım bakın arayın araştırın belki nasibinizde vardır bir yer
(30 puan) tarafından
Aynen canım inşallah olur ya nasip dedigin gibi bakalım nolacak
(4,153 puan) tarafından
ilk tercihim benimde kesinlikle bu olurdu  evi degismek.eger tadidata maddi olarak yetebilirsen gizun kesiyoesa  mutfagi kapatmak camekan tarzi da yapip kapatiyorlar yada dekoratif surgulu duvar panelleri ile. cocuk idadina alabilirsen oda degisecksen gaysan mobilya multimo akilli nobilyalar var oyle bisey akavilirsin . benim cck odam 10 metrekare. ikinci cck jazayla oldu valla bilsem 3+1 ev alirdim bakarken. neyse akilli mobilya alcan yaza . birinin yatagi kapaliyken calisma masasi digerinin yatagi kapaliyken ikili koltuk olarak gozukecek. yani gunduz koltuk ve calusma masasi seklinde duracak aksam karsilikli  yatak senin cck idasinda durdugu kadar nesafe olacak acik haliyle
(5,461 puan) tarafından
Benim önceliğim kesinlikle ev almak olurdu çünkü küçük bizim binada biri evini tadilat ediyor ama tapuda 2+1 gozuyor ama şimdi olacak 4+1 çatı katında oturuyorlar boş yerler varmış evi büyütüyor adam böyle imkan olmayınca boşuna masrafa gerek yok bence
-Reklam-
0 oy
(415 puan) tarafından
Üstüne ekleme yapacak maddi gücünüz varsa tabiki büyük ev daha iyi hem sizin için hemde çocuklar için
(30 puan) tarafından
Araba borcumuz olmasaydı  cok rahat eklerdik de oda sıkıntı takas olarak düşünüyo eşim 3 arti 1 lerle üste para versek diyoz işte sadece lafta kalıyo
(415 puan) tarafından
Allah gönlüne göre versin
(30 puan) tarafından
Aminnn canım cümlemize
0 oy
(1,601 puan) tarafından

Eğer satıp üstüne biraz ekleyip 3+1 alabilirim diyorsan sat ama yine 2+1 alicam dersen elleme çünkü şimdiki evlerin çocuk odalarına bu şekilde 2 yatak üstüne dolap koyman imkansız 

(30 puan) tarafından
Yok 3 +1 düşünüyoz hani takas gibi ama işte yaparlarmi bizde bilmiyoruz
(1,601 puan) tarafından
Takas şu şekilde olur üste para isterler
(30 puan) tarafından
Para isterler diyo eşimde sonra diyo eşim bosver satmayalım bi diyo satalimm bizde şasırdık iyicene
0 oy
(11,235 puan) tarafından
Cocuk odasi için ranza düşünebilirsin canim merdivenleri cekmece olanlar var ya onun gibi.

Oturma odan için de sadece duzen gerekli böyle alanlara l koltuk yakıştırıyorum ben berjeller özellikle çok gereksiz geliyor alan darsa
(30 puan) tarafından
Bide önceki evden kalma canım benım bu koltuk esyalarim 2 takımdi bu eve geçince takımımın birini kaynanama verdim bu takımın bir berjerini de verdim kalan bunlar :)) eskisin nasipse bende kip bişey istiyorum inşallah
(11,235 puan) tarafından
Bi civi caksan kendi evine demişler kuzum zamanla oturur bende geçen sene taşındım henüz oturtmuş değilim düzenimi  :)
(30 puan) tarafından
Ayyynenn oyle aslında ilk aldıgımızda cok begenerek aldık ama sonrasinda açildi gözümğz biraz zorlaninca :)) bizimde 2 yıl oldu alallı ( hayırlı olsun bu arada rabbim agız tadıyla oturmayı nasip etsin. D
(11,235 puan) tarafından
Amin canım hepimize inşallah bizim kendimizin değil ama cikin gidin diyen olmayacak eski biraz ama zamanla oturturuz inşallah  :)
(30 puan) tarafından
İnşallah canım benim inşallah.. Rabbim sizede en kısa zamanda nasip etsin inşallah gönlüne göre versin canım.. En onemli si huzurr bakma yakınıyoz ama işte hersey nasip kısmet
0 oy
(1,872 puan) tarafından
O senin gücüne bağlı canım imkanın varsa tabiki daha iyi olur 
(30 puan) tarafından
İste araba borcumuz var takas yapsalar 3 artı birlerle oylede düşüncemiz var. Eşim diyo bosver bi diyo alalım bizde kaldık arada
0 oy
(7,704 puan) tarafından
Aslında Amerikan tipi mutfaklı odada mutfak tarafına ters şekilde üçlü lerden birini koysan da orayı da ayrı bir oda gibi yapsan nasıl olur?
(30 puan) tarafından
Yaptık onu canım koltuk biraz kaba bide masa hizasına denk geliyo geçmeye alan kalmadı  bide içerisi uzun dar biraz geniş olsaydı cok iyi oluyordu o şekil ama olmadi malesef :(
(7,704 puan) tarafından
Berjerleri koyun
0 oy
(8,908 puan) tarafından
Satıp üstüne ekleyip alma imkanin varsa yenisini al ama imkan yoksa mutfaga duvar örüp salon eşyalarını biraz azaltıp cocuk odasınada çekmeceli ranza alıp alan acabilirsin 
(30 puan) tarafından
İmkan biraz var biraz yok gibi canım araba borcumuz da var takasa girip satmayı düşğnüyoz sonra cayıyoz bakalım nasip
Bide cocukların odasi yeni dedelerinden hediye babaları baza heves etti bunlar bi eskisin bakalım ilk işim o cekmeceli yataklardan olcak mutfak işi isede duvar örme şansı yokmus canım içersi baya ölüyomus orersek
(8,908 puan) tarafından
Takas olayını maalesef zor bulursunuz mecburen araba borcunun bitmesini bekleyip kredi cekeceksiniz... duvar evet biraz alanı daraltiyor amerikan mutfağın böyle Bi dezavantajı var iste
(30 puan) tarafından
Ahh ahh işte o heyecanla gözümüz görmedi zorlugunu artık kaderde ne varsa bahtımıza.. Sagolasinn canim fikrinn için bu arada
(8,908 puan) tarafından
Olsun hiç değilse elinizde degerlendirebilecek bi maliniz var bu bile beklemek için yeterli Bi sebep olmali
(30 puan) tarafından
Aynen öyle canım cok sukur yinede her halimize
0 oy
(5,353 puan) tarafından
Valah ablamda yatakları byle bırakmış kızının oğlunun mesela o dolap yerine çalışma masası blgasayar koymuş başka yer yokmu o dolabı başka yere koysanız salon içinde galiba mutfak biz vandayken ablamla 1+1 de kalıyorduk aynı bu şekilde hata mutfağı daha küçüktü pencere bile yoktu hepsi salonun içine siniyirdu kokusu falan binada bazıları duvar ormustu bazilardu kahve rengi ince panel oluyor yaa tahta gbi ondan kouyorlardi ama çok sknti byle biz iki yıl yaşadık salon cami hep açık kalırdı balık et falan ölüyorduk kokudan 
(30 puan) tarafından
Yok canım maalesef koyacak yer.
Ben yemek kokusunu aştım artık davlumbaz ve cam açiyorum bide evde balık et kızartma pek yapmıyorum koku yüzünden bakalım bizde arastırıyoruz ne yapabiliriz diye sagolasın fikrin için
(5,353 puan) tarafından
Aslnda satsaniz üstüne kredi çekip 3+1 yada daha geniş olablir benim arkadsim da mutfağı küçük girs bahçe katıydi geçenlerde satmışlar bizim binaaya tasiniyorlar kocası 1 300 blmem nkdr satmış evi uztine kredi çekmiş almışlar bizim burdan daire ama geniş ferah 2+1 olmasına rağmen dezgah baş var sonu yok
(30 puan) tarafından
Aaa hadi yaa cok iyi yapmiş ya aslında satmayı bizde cok istiyoruz ama araba borcu tıkıyor biraz suan çözüm arıyoruz işte napabiliriz diye de bakalım nasip kısmet
(5,353 puan) tarafından
İşte bizde ev istiyoruz bisuru taksik eşimde araba istyor oda borç taksitleri zorluyor Allah yardım etsin
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Maddi imkaniniz varsa sizi zorlamicaksa tabi daha buyuk ev alin. 

Ama yoksa bu evde kaliriz diyosa salona L koltuk al. Mutfak kismini da surgulu kapilar var ondan yaptir. Yemek yaparken ve misafir vs geldiginde kaparsin. 

Cocuklarin odasina da simdilik katlanir calisma masasi alabilirsin. Ama buyuyunce kullanamazlar tabi. Yatakalri biraz birbirine yakinlastirip koseye uzun ince bisey yaptirabilirsin belki.
(30 puan) tarafından
Bütçe araba borcu oldundan da zorluyo canım biraz.. Yoksa hemen satacaz.( l koltuk bende düşünüyorum inş ilerde alırım katlanır masa hiç düşünmemiştim iyi dedin onu :) sagolasinn aynen yaptırma da olur onuda hiç düşümedim bak :)
(4,216 puan) tarafından
L koltuk daha kibar ve şık suruyo. O tekliyi de kaldirisin. Kalabalik olursa sandalyeleri falan kullanirlar.
Ama en onemlisi mutfagi kaapattir. Benim teyzemin de acik mutfakti, pimapenden katlanir surgulu kapi yaptirti. Cok rahatt
(30 puan) tarafından
Aynen aynen l koltuk şart bencede bende oyle yapcam canım galiba sagolasinn
0 oy
(12,990 puan) tarafından
İmkanınız varsa öyle yapın 

İleri de de çocuklar ayrı oda isteyecekler 
(30 puan) tarafından
Ahhh ahh her türlü iş satmaya geliyor :) bakalım canım su araba borcumuz bitsin de artık bakıcaz bi çaresine sagolasinn
0 oy
(2,134 puan) tarafından
Benim ev 3+1 ama buraya bile sığmıyorum eşimde milletin evi yok sen ev beğenmiyon diyo haklıda ama işte imkan varsa büyütmek en iyisi
(30 puan) tarafından
Dimi ama ya... İşte alırken tahmin etmedik boyle olacagını hiç bide yatak odasi han gibi ordan kısıp içeri kısma verselermiş bide cocuk odasına bellkıde boyle bunalmıcaktım ama işte belkı satarız borcumuz olmasaydı arabanın rahattık da işte bakalım canım nasip ne gosterir
0 oy
(440 puan) tarafından
Benim mutfak ve banyo küçük ama çok merkezi ve kışın sıcak. Artıları çok fazla eksilerini gözüm görmüyo pek. Sende öyle yap artıları fazlaysa niye satıcaksın gül gibi evini
(30 puan) tarafından
Artısı var yalan yok kısın ısınma problemimiz yok bizimde banyom vc falan büyük girişimde iyi. işte boyle olumlu yorumlar duyunca da degişiyo fikrim :)
0 oy
(385 puan) tarafından
Evin çok cici aslında gelenin gidenin çok yoksa şahsen ben olsam değişmem. Ben 1+1 evde ayrı mutfaklı 3 sene yaşadım balkon bile yoktu. Ev çok güzeldi ama tam bir bekar evi. Çok istedim büyük ev büyük ev taşındık inan 4 ay oldu hala solanu kurmadım küçük odada oturuyorum. Temizliği kolay toplaması kolay oluyor gelen giden de çok olmuyor. 

Bence borçla yapmaktansa bı köşe takımı birde mutfak salon tam ortadan adı seperator su sanırım böyle değişik bölmeler var paravan gibi öyle bişey yaptırabilirsin. Çokta maliyetli olacağını sanmıyorum. Eşyalarin o ev için pek uygun olmamış. Daha minimal şeyler secilseydi emin ol daha kullanışlı olurdu. 
(30 puan) tarafından
Yaa oylemii çok tesekkur ederim yorumun için. Aslında esyalarım diger evden kalma bircogu da eledim, bide dedigin gibi l koltuk sart oldu o straforuda arastıracagım canımm, satıp yeniden almak demen gibi maaliyetli işler aynen öyle
(385 puan) tarafından
İki tane örnek resim attım bakarsın böyle bişey lle ayirabilirsin. Hem bogmaz hem ayrı durur. Allah gönlüne göre versin borçsuz harcsiz
(30 puan) tarafından
Aminn canımmm cok tesekkur ederim
0 oy
(385 puan) tarafından

image

mesela böyle bişey 

image

(30 puan) tarafından
Aaa evett çokgüzeeel araştırcam cnımm sagolasinn cokk
0 oy
(3,578 puan) tarafından
Esylarin eve büyük gelmiş eve göre eşya almayı öğrenemedik bir türlü :) evleniyoruz evi görmeden eşya seçip alıyoruz halbuki evi gör kafada tasarla öyle eşya alsana :) senin için demiyorum genel hepimizin sorunu bu yoksa evin kötü değil biraz dekorasyon da sıkıntı var 
(30 puan) tarafından
Yok canım eskı evden kalma esyalar bunlar bir çogunu da eledim simdi sira bunlarda nasıp olursa kose bakcam canım
0 oy
(48,643 puan) tarafından
butceniz uygunsa daha büyük ev bakabilirsiniz butceniz uygun değilse kendi evin kira derdin yok 
(30 puan) tarafından
Oyle oyle hamd olsun canım sadece bi fikir işte benimkisi
0 oy
(125 puan) tarafından
Kiradayim evim aynı senin evin ve bıktım taşınmak için okulların kapanmasını bekliyorum evi temizlemek dahi istemiyorum hem öyle mutfağı hemde ev küçük 
(30 puan) tarafından
Ahh ahh bilemedikk işte canım bizde cebelleşiyoruz :))
(125 puan) tarafından
Valla öyle bir yıl oldu ama çok zor oluyor biri gelince, yemek yapınca odaya siniyor off:⁠-⁠(
(30 puan) tarafından
Aynı dert bende de var insan yaşamadan bilemiyo işte aldık bikere kaldı elimizde bakalım bizde napacaz
(125 puan) tarafından
Hayırlısı olsun inşallah gönlünce olur
0 oy
(5,848 puan) tarafından
Yemek kokusu nerden çıkıyor cnm ya yazın neyse ama kışın cam da açılmaz ki oturulan odada davlumbaz yeterli olmuyor bide mobilyaların perdelierin hep yemek kokar baya sıkıntılıymış inşallah satıp gönlünüze göre bi yere çıkarsınız
(30 puan) tarafından
Evet evet kısın perde yıkamaktan illallah geldi. İnşallah canım ya inşallah satarız bakalım nasipp
0 oy
(2,871 puan) tarafından
Evet çocuk odanız baya küçük onların yarın kreşi okulu oluyor masa filan derken 

Haklısınız maddiyat güzelse satın gitsin gülüm 
(30 puan) tarafından
Kızım 1 e gidiyo şimdiden başladı istekleri, bizde istiyoruz bakalım canım su araba borcu bitince eşim yaparız bişiler ertık dedi bakalım kuzumm sagolasinn
0 oy
(223 puan) tarafından
Canım valla suan aldın aldın ileride ev almak artık zengine bile lüks olacakmış okadar ortalık berbat olacak o yüzden şimdi imkanın varsa degiştir evi 
(30 puan) tarafından
Ayy hadi yaa şu piyasalar ne zaman durulcak yaa valla millet zaten zar zor alıyo.. Bakalım canım yapcaz artık bişeyler sagolasinn
(223 puan) tarafından
Kız durulmucak işte hepsi fasa fiso ondan yapacagını şimdiden yap gec 3+1 bir eve gerekirse birazda borca gir inan pişman olmassın

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 200 göst.
20 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Ozgegzem (515 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 130 göst.
15 Eylül 2022 Aile kategorisinde Zoze49maho67 (1,233 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 482 göst.
16 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde leylanehir (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 235 göst.