0 oy
85 göst.
Diğer kategorisinde (5,349 puan) tarafından
Kızım çok öksürüyor doktor antibiyotik sabah akşam ibrumin soğuk algınlığı için bı vitamin iştah açılsın dye öksürük ilacı eşim almış doktor ver dedi bide alerji ilacı akşam ver dedi bir saat arayla versem ilaclari bişey olurmu mesela 12 de antibiyotik verdim öksürük ilacı vercem bir saat geçti vereblirmiyim 

8 Cevaplar

0 oy
(6,219 puan) tarafından
10 dakika arayla verebilirsin
(5,349 puan) tarafından
10 dakika  oluyor öyle dimi korkuyorum üst üste zehirlenme falan dyorlar
-Reklam-
0 oy
(5,349 puan) tarafından
Yokmu bilen 
0 oy
(574 puan) tarafından
Yanlış anlama da çocuğun hastalığı ne  zatürre falan mı değilse soğuk algınlığı grip vb şeylerde asla kullanma çok zararlı öksürük için yaşı tutuyorsa bala karabiber karıştır anında kesiyor burun açıklığı için yattığı odaya kuru soğan kes dilimle o uyurken koy kapıyı kapa
(5,349 puan) tarafından
Kuru öksürük. Var sadece valah doktor yzdi iki güne antibiyotik btyor işte geriye 4 tane kalıyor aşırı kötü oksuryor doktor ilacı verebilirsin dedi hata resmini çektim gösterdim bişey olmaz dedide çok yani 5 ilaç valah bal var evde karabiber yok kızım hiç bal faln yemez
(574 puan) tarafından
Grip olan doktora gidiyor doktor direk kafadan bir poşet ilaç yazıyor ben zorunlu olmadıkça ilaçlara çok karşıyım
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Ben bazen üst üste iciriyorim sorun yaşamadım canm yani grip şurubu ve öksürük üst üste icirdigimde oldu ama her çocuk aynı degidlir valal bilemdidm , ,bence önce antibiyotik saatini düzenle sonra yatmadna önce öksürük şurubu ver rahat etsin iştah olayını ben antibiyotik bittikten sorna kullanırdım burun akmiyorsada grip suribu icirmezdim okadar Suruba bünye ne yapsın kız:))
0 oy
(9,571 puan) tarafından
Bizde de durum aynı kızım 4 yaşına girecek. Ben sadece ıburamin veriyorum sabah akşam antibiyotik kullanmak istemedim aldım duruyor öyle öksürük içinde vermiş ama faydası yok kullanmıyorum onun yerine ballı kürler yapıyorum zamanı gelmeden geçmiyor zaten fazla ilaç yüklemeye gerek yok 
(5,349 puan) tarafından
Benmim kız kür falan hiç yemez ya
0 oy
(6,957 puan) tarafından
Doktor aralıklı ver dedi mi ki sana demediyse hepsini birden de verebilirsin bize öyle yaarlsrdi cocukken ama şöyle bişey var mesela antibiyotik veriliyo 2 tane aynı anda kullanması gerekiyo 15 dk arayla icilsin diyolar için rahat etmiyosa 15 dk araya ver bence 
(5,349 puan) tarafından
Öylemi valah bir saat gecti antibiyotik ten snra öyle verdim
0 oy
(957 puan) tarafından
Antibiyotiğin 12 saatte birmiş o yüzden sabah aç karnına ilk önce antibiyotik ver akşamleyin yemekten önce de antibiyotik ver alerji ilacı dediğin zaten akşam yatmadan 1 saat önce veriliyor gündüz verme sakın canım. 1 dakika Soğuk algınlığı öksürük ilacı vermiş demişsin onları da kahvaltıdan sonra ve akşam yemeginden sonra verebilirsin yani antibiyotikle vermiş olduğun ilaçlar çakışmasın hepsinin arasına mesafeyi sen koy
(957 puan) tarafından
Antibiyotik aç karnına verirsen daha çok etki ediyor bizim çocuk doktorumuz her zaman antibiyotiğin aç karnına verin diyor
(5,349 puan) tarafından
Üzerine yok yazıyor ama
(957 puan) tarafından
Ney üzerine yok yazıyor canm
(5,349 puan) tarafından
Tok yazyor
0 oy
(3,006 puan) tarafından
Alerji ilaci ile antibiyotik aynı dönem verilmiyor diye biliyorum haberin olsun antibiyotik bitince başla istersen  diğerlerinde bir sıkıntı yok 

Antibiyotik 12 saat arayla 

Iburamin 6-8 saat arayla.

Vitaminide  sabah verirsin 

Öksürük için çok oksurmuyorsa  verme bence ama Dr verin dediyse o da zaten sabah aksam  12 saat koşulu yok ama min 8 saat aralıklı en ideali ayarlarsın yani.
(5,349 puan) tarafından
Alerji ilacı gece tek veyorum antibiyotik ten bir saat sonra yada önce çok öksürüyor doktor ver dedi sabah akşam veryorum ibruramin bikere gün içinde veryorum
(3,006 puan) tarafından
O zaman zaten hepsi aynı denk gelemez ki ;))

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 49 göst.
18 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 58 göst.
8 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gulcannacak (191 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 44 göst.
21 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ahmetmetenin annesi (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 81 göst.
4 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Pınar1348 (48 puan) tarafından soruldu

379,360 soru

11,355,524 cevap

34,830 kullanıcı

...