+2 oy
1,581 göst.
Diğer kategorisinde (1,428 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
...........

32 Cevaplar

+1 oy
(1,428 puan) tarafından

En İyi Cevap
Hepiniz sadece yagilamak için bebeği vereyimmi lafini okumuçsunuz diğer hiçbir lafimi okumamışsınız. Zaten biriki kişi uygun dille gonderme yalniz kendinde git dese anlardımda sizinde anlayişiniz oraya kadarmış. Belki o anki ruh haliyle tek gondermeyi bile düşünmüşdür doğru olanı normal uslupla anlatalim diyen cok az
(4,209 puan) tarafından
Hayır bi de ev ortamı ortam olsa okey. Herif de cahil. Postu kaldırmış ama ben çok net hatırlıyorum. Çocuğa anneye vur anneyi döv falan diye gaz veriyordu. Böyle bir ortam yani. @nagiş sonuna kadar katılıyorum balım sana
(10,328 puan) tarafından
Anneyi döv mü Allah'ım bunlar çocuk yaşta evlenip çocuk yapıyor sağlıksız ortamlarda çocukları büyütüyor artık ne kadar büyürse sonra topluma salıyor. Ve bu hanımın derdi bunca yatacak arasında kocasının onun istediği kadar onunla çiftleşmemesi. Bu normal gelsin istiyor bize de. Yargılamak gayet haddim bu ortamda yetişen çocuk benim toplum içinde karşıma çıkıyor. Kendinize ebeveyn olduktan sonra bari çekidüzen verin hem anne hem baba olarak. Sadece doğurmayın. Şiddete meyil psikolojik olarak yıpranmış anne koloni halinde yaşanılan bir ev ve terk edilmek istenilen bir evlat. Hiç ama o annem iyi bakar muhabbetine de girme annen karnını doyurur ruhunu değil. Ay çok sinir oldum şu tutuma ben ya. Benim babam eltiye bırakılmış çocuğu olmuyor diye. Altmış yaşındaki adamın yarası hala bu. Ölmüş annesine hakkını haram etti adam
(4,938 puan) tarafından
Katılıyorum kızlar bunlar sanki mağarada yaşıyor
(4,209 puan) tarafından
Ne olursa olsun anne gibi olur mu ya? Eder tabi.
(2,246 puan) tarafından
Of of off anne olmayi sadece üremek zanneden bir sürü kadın olması kadar acı birşey yok
Büyük eltimin oglunu dede babaanne büyütmüş Allah var çok iyide bakmışlar çocuk şimdi evli 2 evladı var hala anne babasına yenge abi diyor anne baba ilişkileri yok kaynanama anne diyor ve çok seviyor
Bi ara bi konu üzerine konuştuk kaynanam dedi ben yaşlandım Zeynep (KIZIM 12 yaşında)bizimle köye gelsin yaşasın hem yardımcı olur hemde bana arkadaş  olur dedi kessin bir dille hayır dedim ne münasebet eltim ordan atladı ben verdım ama dedi vermeseydin dedim
-Reklam-
+13 oy
(2,000 puan) tarafından
İsteyen çaresini, istemeyen bahanesini... Madem ruh halin kötü o zaman gidip tedavi olacaksın canım. İlerde senin çocukların da birinin eşi babası olacak. Sağlam bireyler için sağlam evebeynler gerek. Üzgünüm ama ne olursa olsun ne yaşarsan yaşa sen annesin. Çocuklarını kimseye veremezsin ne kadar iyi de bakılsa. 
(4,209 puan) tarafından
Gerçekten kullanıcı adının hakkını vermişsin bacım. Anne olmak bu zaten. İşimizin adı ne. Allah yardımcın olsun inşallah
(372 puan) tarafından
Allah razı olsun canım Allah cümlemizin yardımcısı olsun.❤️
(2,000 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Rabbim bizlere birer evlat verdiği için ne kadsr şükretsek az. Ne mükkemmel varlıklarız ki dünyaya birer mucize getirebiliyoruz. Hiçbir şey onlardan değerli değil evet yeri geliyor hepimiz yoruluyoruz insanız robot değiliz. Ama bir gülümsemesi bile insana yeter. Allah tüm annelerimizin yardımcısı olsun. Bir canlıyı sıfırdan yetiştirmek kolay bir şey değil. Hiçbir şey emeksiz yeşermez.
(946 puan) tarafından
Ben de senle aynı durumdayım anneolmak317
İkizlerim var 11 aylık olacaklar 2 tane büyüğü var
Tek başıma bakıyorum bir de 26 yaşındayım..
Bazen çok yoruluyorum ama iyi ki varlar diyorum..
İkiz olması başta beni çok tereddüt ettirdi kızların da çok büyük değillerdi ama kısmet varmış dedim başta ne kadar zorlansam da onlar şu an benim her şeyim♥️♥️♥️
(372 puan) tarafından
Gecesiyah Allah yardımcın olsun canım işimiz zor ama bunu eğlenceli hâle getirmek ve keyif almak tamamen bizim elimizde sürekli yıprandım bittim kafasında olursak hayatımızı hem kendimize hem çocuklarımıza çekilmez hâle getiririz. Çocuklarımız sağlıklı Rabbime şükürler olsun nice insanlar var hastane köşelerinde doktor kapılarında şifa arayan yavrusunun tedavisi için herkese yalvarıp para toplayan insanlar var birazda bunları görse arkadaş bir öğün aç kalıyoruz yada iki saat fazla uyku uyumuyoruz diye zorluk yaşamış olmuyoruz post sahibi arkadaşın derdini anlayamadım gerçekten. Bunların geçici bir süreç olduğunun evlatlarını büyütürken her anın tadını çıkarması gerektiğinin umarım farkında olur.
+9 oy
(10,328 puan) tarafından
Ya Bi git Allah aşkına. Anca üreyin zaten cinlerim tepemde birinin daha memende olması gereken zamanda ikinciyi yapıp birinciyi anaya muhtaç bırakacak kadar vicdanınız mı kör sizin. Al sana linç. 
(1,343 puan) tarafından
Ben kardeşiyle beraber büyüsün istediğim halde emzirme tuvalet olayı kendi uyuması vs bittikten sonra yaptım ikinciyi ve Allah razı olsun eşim büyük kızımın herşeyiyle ilgilenir her an destek olur yoksa düşünmezdim herşey eşte bitiyor
(10,328 puan) tarafından
Yavrum olması gereken o ilkinin hakkını gasp ederek evlat sahibi olunmaz. Bir de burada demagoji yapıyorlar annesi iyi bakarmış. Evladına sor bakayım anne kokusu mu anneannesinin verdiği bir tas yemek mi eşin gamsızsa doğurmayacaksın
(1,343 puan) tarafından
Aynen öyle çok saçma bir düşünce benim kaynana da çok olmuş çocuğu gkrumceyi vermiş annesine görümcem annesine hiç sevgisi yok
+4 oy
(8,905 puan) tarafından
Hep Bi bahanen var farkında mısın kocanla nikahın yok bahanen bizim burda nikah kültürü yok 2.cocugu istemeden hamile kaldım bahanen korunmama eşim izin vermiyor kocam yardım ediyordu cocuga yardım etmiyor bahanen ilk çocuğu anneme vereyim kaynanam yardım etmiyor yoruluyorum bahanen kaçıp gideyim kocam izin vermiyor hayatın hep bahaneler üzerine bahaneden bol biseyin yok ne halt vardı koştura koştura evlendin o zaman evlenince birlik oturacağıni kocanı şartlarını biliyordun bu hayatı sen seçtin 
(7,940 puan) tarafından
Herşeyi gectimde nikahı yokmuymus nasıl nikah kültürü diye bir şey mi varmış yemin ederim şok oldum
(8,905 puan) tarafından
Azeriymis ve oranın Bi köyünde resmi nikah diye bisey yokmuş
(7,940 puan) tarafından
Bir yaşıma daha girdim
(147 puan) tarafından
Ne varmıs yat kalk hamıle bırak destek olma rezil et sonra köpek yavrusu gibi sağa sola ver baksın dıye bu mu varmıs hay onların kültürüne sıçayım ben
(4,938 puan) tarafından
Sanki mağarada yaşıyorlar, hangi devirdeyiz ya,yazık o evde büyüyen çocuklara
+3 oy
(7,565 puan) tarafından
Aynı evin içinde kimse bakmıyor yardımcı olmuyorsa al çocuklarını git annenin yanına madem 1 tane çocuğa bakmak isdeyen onlarada bakar 
+3 oy
(1,091 puan) tarafından
Ne yazarsan yaz . Zaten çocuk bakmak başlı başına bı sorumluluk. Sen ilk çocuğun dogdugundaa hiç mi zorlanmadin. Yada çocuğun bakımını görmedin mi de o kdr ufakken tekrardan çocuk sahibi oldun. Eşim korunmuyor diyorsun kandırdı diyorsun. O zaman bı delirmene bakar olay. Bı cemkir herkese bak gör o zaman noluyor. Eşinde destek olmuyorsa biraz sert davran annene gideceksen de cocujlarini al da gitm ne kadar annen de ilgilsense kimse çocuğuna kendisinin baktığı gibi bakamaz. Zor ama ikiside senin çocuğun ve ikisi için anladığım kadarıyla bı düzen oturtamamissin. Ama annene vermek çözüm değil. 
+3 oy
(170 puan) tarafından
Ya kuş bakmak istedik biz, ya bakamazsak ya üst katta üşür hasta olursa diye düşünüp vazgeçtik.. 

Annene vermek istediğin şey çocuğun.. Asla empati kuramıyorum üzgünüm. Ama Allah rızası için üremeyin artık siz. 
(170 puan) tarafından
İşte.. Anlayamıyorum asla. Ben istemeden hamile kaldım, ilk bir ayım hayatımın en zor dönemiydi. Eşimle ciddi kavgalar ettik. Ama o ağlama sesini duyduğumdan beri dünyam onun etrafında dönüyor. Mecbur kalıp markete gittim bir kere onsuz, 8 dakika, iki kere aradım eşimi napıyor diye.. O çocuğun ne günahı var kardeşi gelince gözden çıkarıldığını düşünecek
(4,145 puan) tarafından
Aynen valla.. Bende en son markete gittim yakın zaten ne yaptı etti aradım aklım kaldı uzuldum yanımda olmayınca..
(170 puan) tarafından
Allah o çocuğun yardımcısı olsun.. Yolunu bahtını açık etsin.
(4,145 puan) tarafından
Amin, bu aileyle zor yani öncelik her zman çocuğun olmalı..
(170 puan) tarafından
Zor gerçekten, babanın düzelmesi annenin destek alması şart. Kesinlikle, her zaman önce çocuk.
+2 oy
(1,387 puan) tarafından
Kaç yaşındasın canim
(1,428 puan) tarafından
21 yaşın hiç bi anlami yok 2 cocuk cok erkendi
(1,387 puan) tarafından
Allah yar ve yardımcın olsun canim
+2 oy
(3,102 puan) tarafından
Valla yorumlara bir baktım herkes çok haklı. Kedi yavrusu değil ki bu anneme vereyim baksın ne yani.  Ben neler çekiyorum bir bilsen böyle birşey asla aklıma gelmedi nasıl gelsin ki….
(1,668 puan) tarafından
Ben de tam tersi kimse çocuklarına yetişemiyor dişe sevinmesin neler neler yapıyorum millet acıyarak bakar bende yoo hiç zor değil diyorum halbuki benim büyük 2 yaşında kızım içtiğim sütü burnumdan getiriyor diğeri de 4 aylık uyku desen yok ama yine de çok şükür
(3,102 puan) tarafından
Valla öyle canım doğurduysak bakıcaz yani
(4,145 puan) tarafından
Kızım doğduğunda yasım kucuktu yani erken evlendim.. Gazlı bı bebekti uyku nedir unutmuştum gece yarışlarında acıle giderdik gözlerimin altı mor gezerdim o kadar zorluk cektım ki hasta oldum oturamiyordum ayakta emzırirdm bebegımı gül gibide baktım büyüttüm tek başıma.. Annelik budur
+1 oy
(3,288 puan) tarafından
Annen isterse altın kaşıkla beslesin senin sevgin bambaşka 

Al çocuklarını birlikte git olmadı cingar çıkar ama bırakma evladını bunun hesabı çetin olur veremezsin 

O kocanda utanmadan birde yine istemesin babalık yapmayı denesin önce babalığı üremek sanıyor besbelli 
(4,145 puan) tarafından
Benım babannem hasta olmuş hastanede yatmış başka bı ilde. Küçük bı kızı varmış annesini beklemiş beklemiş sayiklaya sayiklaya ölmüş hasretinden.. O zamanlar imkanda yokmuş getirip götürmeye. Cocuk bu anneye dayanirmi hasta olur küçücük yavrucak nasıl vazgeçiyorlar
+1 oy
(875 puan) tarafından
Evladını vermenin hiç bir bahanesi olamaz 
+1 oy
(12,959 puan) tarafından
Çocuk annende tok ama mutsuz tok ama annesiz olacak farkındasın umarım madem öyle hiç bir halta yaramayan o kocanın evinde oturacağına alır gidersin çocuklarını yine annen bakar ama sen yanında olursun gece senin kokunu alarak uyur seni özlemez annesiz kalmaz karnı tok ruhu aç bebekler yetişmeye gerek yok 
+1 oy
(7,235 puan) tarafından
Annen ne kadar iyi bakarsa baksın o çocuk seni ister arar. Çocuklarinla bı sure toparlanana kadar beraber gitmeniz en doğrusu olur 
+1 oy
(9,565 puan) tarafından
O çocuğa bağırıp dövdüğünü söyledin bir yorumda onu ss aldım. Kocan da zaten  karısının özelini komşuya anlatan bi gevşek ne ayaksınız anlamadım şikayet ederim seni de. 
(4,938 puan) tarafından
Evet bide bunun kocası eve adam getirip içki iciyormus,bu post sahibi de bir tuhaf hep kocasından şikayetçi ama geçen hafta bir post açtı kocam cinselliğe yanaşmıyor en azından haftada 2-3 gün olsa diye,şok oluyorum ben bu kullanıcının postlarına
(9,565 puan) tarafından
Yaş 21 ben yaşına veremiyorum maalesef akli herşeye eriyor
(147 puan) tarafından
Kocası evde ıckılı alem yapıyor?
Resmi nıkah yok?
Korunmasına ızın vermiyor kocası senede bir çocuk yapıyor?
Çocuğa bakamıyorum dıye annesine yollamayı düşünüyor?
Çocuğunu dövuyor?
Böyle bır kocadan nerdeyse hergün ilişki bekleyebiliyor???
Yanı neye şaşıracağımı sasırdım
(3,375 puan) tarafından
Neresinden tutsan elinde kaliyor gülüm bu olay
(9,565 puan) tarafından
Keşke tek derdi ilişki olsa.. adamdan kaçmak için onca sebep varken
+1 oy
(975 puan) tarafından
Hakettin o yorumları hiç kusura bakma evladindan ayrı nasıl duracaksin nasıl annesin sen yaa ben surda cocuklarimi bir kaç saat görmeyim aklım evde kalıyor merak ediyorum arıyorum bu yüzden işimi bile bıraktım istesem baslarim birlik oturuyorsun diye de kimse senin cocuguna bakmak zorunda değil benim halamın kızı iki çocuğu ardı ardına yaptı eşi göreve gitti annesigil uzakta oturuyor kaynanası da gitmedi kiz tek başına uğraştı arada bende gittim tabi ama bi ona bi ona yetti yaşı küçük olmasına rağmen 

Sen bence laylaylom bi hayatı özledin o zaman evlenmeyeceksin yada o çocuğu hiç yapmayacaksin 

O çocukların senin sevgine ihtiyaci var annenin değil 
+1 oy
(355 puan) tarafından
2 3 saat kaynanama bırakıp eşimle bi kahve içmeye gittim ne biçim anneyim ben diye kendimi sorguluyorum hala da 
+1 oy
(566 puan) tarafından
Bende 4tane var 3 4yas kızlarım o kadar yormasalarda uslular çok şükür 1yas oğlumla 1aylik bebeğim var 1aydir biri sağımda biri solumda yatıyor gece sabaha kadar 4 5defa kalkıyorum eşim le birbirimizi görmüyoruz bile sıcak yemek yemedim bı aydır duş almak bile lüks oldu ama hiç birşey bana sorun olarak yük olarak gelmiyo çocuklarım doğmayı kendileri secmedi ben bu kadar çocuk sahibi olmayı kendim istedim o zorluğu sorumlulukları göze alarak daha hiç bir aile ferdimden yardım istemedim kimseye al sen bak demedim naz niyaz çekmedim çocuk bu ya sana baktığında gözleri sana ihtiyacım var sana muhtacım diyo sen nasıl dayanabiliceksin aklım almıyor 
0 oy
(1,304 puan) tarafından
Arkadaşım yağa yatır bala batır o çocuk anne çocuğu. Nokta. 
0 oy
(1,203 puan) tarafından
Önceki postunu da okudum bunu da , şöyle bir durum var ki burda evet bazen anneler çocuğundan bunaldigini filan dile getirebiliyor öneri almak için yazıyor ama seninki bambaşka birşey, verebiliyorsan sütten kes küçük çocuğu ver mesela bunu yapabilecek misin, aynısı büyük içinde geçerli ki büyük dediğin 15 aylık, yani bu düşündüğün şey gerçekten çok saçma annen ne kadar iyi baksa da, sen ne kadar dayanabilsen de bir de çocuğun açısından bak o bunu hakeder mi, yapman gereken tek şey eğer evde sana destek olan yoksa alıp iki çocuğunu da annenin yanına gideceksin böylelikle ikisinde güzelce bakılmış olur hemde annelerinin yanında, bu duygusal açlığı yaşamadan..
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Olayı bilmiyorum ama yorumlara bakılırsa çocuğunu annenw vermeyi düşünmüşsün diyecek biseyim yok yargılamak bana dusmez ALLAH yardımcın olsun .kendi filrimi soylemek gerekirse asla bırakma evladını asla.

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 494 göst.
16 Aralık 2023 Aile kategorisinde Ela_05 (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 707 göst.
18 Mart 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 1,735 göst.
9 Eylül 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 610 göst.