0 oy
118 göst.
Aile kategorisinde (731 puan) tarafından
Kızlar diğer paylasimlarimda da görürsünüz belki bir kaç kez daha paylaştım ben sadaka vermek istiyorum bunu sürekli yapmak istiyorum daha önce fırına aşkı sistemine bırakıyordum insanlar suistimal ettiği için askı sistemi kaldirmis bizim burada ki fırın, şuan da nasıl nereye versem bilmiyorum hem kaza bela için hem rızık için gerçekten çok faydasını görüyorum bir de diğer sorum da bereket için neler yapıyorsunuz kızlar. Bu vakıa suresi çok etkili diyorlar 

9 Cevaplar

0 oy
(1,404 puan) tarafından
Smalı çocuklara verebilirsin yada löseve verebilirsin 
(731 puan) tarafından
Aslında Somali çocuklar aklımdaydi unutmuşum şimdi siz yazınca şey oldu çok teşekkür ederim gerçekten en güvenilir yerler oralar
-Reklam-
0 oy
(155 puan) tarafından
Sadakamızı ufak ufak veremiyoruz malesef turizm bölgesinde yaşiyoruz ihtiyaç sahibine denk gelmedik daha. Onun yerine senede 2-3 kez toplu şekilde ihtiyaç sahibi yada hasta tedavi masrafı olan birilerine gönderiyoruz eşten dosttan haber geldikçe. Evde hergün bakara suresi dinlenmesinin veya okunmasının çok faydasını bizzat gördüm. Yemek yaparken Tahiyyat okurum genelde bereketli olması için. İsraftan yiyecek dökmekten mümkün mertebe kaçınırım. Birde temizlik yaparken beyaz sirke kullanmaya çalışırım özellikle yer silerken. Hem mikroplarda etkili hem kimyasal değil. Manevi faydasıda var
(731 puan) tarafından
Sirke olayını bende yapıyorum, bende gece yatarken vakıa dinlerm kuran okumayı bilmiyorum mealdende yanlış kelime çıkar diye okumuyorum öyle demişlerdi Bilgi için teşekkür ederim
0 oy
(2,131 puan) tarafından
Bi kaç tane sma lı çocuk seç her gün mü veriyosun yoksa haftalık mı ona göre ayarla sms at 25 30 tl oluyo zaten. Bide bazı hocalardan duyduğum evinizde 1 kumbaranız olsun her gün uyandığınızda onun içine sadakanızın niyetiyle para atın. Mesela 1 at doldu içimdeki parayı vermek istediğin kişiye verin o her gün sadakayla başlamal belayı defeder miş büyük belalardan korur 
(731 puan) tarafından
Ben aylık vermeyi düşünüyorum. Aslında niyetim çocuğu olan birisinin mama bez parasını karşılamak fakat güvenecegm kmse yok
(2,131 puan) tarafından
O zaman instagramda ankara abisi diye bi sayfa var orada gönder onlar baya muhtaç insanlara yardım ediyolar
0 oy
(11,235 puan) tarafından
Bunu bende istiyorum sma li düşündüm ama nerdenbulcam bi fikrim yok hem ailem adına hem vefat eden kaynanam adına verebilsem çok iyi olurdu
(2,131 puan) tarafından
(11,235 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım inşallah yapicam
0 oy
(350 puan) tarafından
Ben smali bebeklere veriyorum yada derneklerin Afrika'daki su kuyusu ve yemek dağıtımı oluyor onlara gönderiyorum
(731 puan) tarafından
Allah kabul etsin inşallah
0 oy
(10,878 puan) tarafından
Herkes maddiyati kadar yapar canım bu sadakayı bende çantamda hiç bozukluk tutmam ya da bir yerde bozuk verildi mi hani sadaka kutuları oluyor ya gerek.sma için gerek kuran kursları için bende ona atarım sadakami.
0 oy
(3,283 puan) tarafından
Bir kavanoz yada kumbara yap günlük sadakam niyetiyle ister 10 ister 5 ister 1 tl at o kutuya ay sonuda sma lı bir bebeğe yada ihtiyaç sahibine yolla hergün sadaka vermiş olursun 
0 oy
(1,608 puan) tarafından
Çalıştığım dönemde elim sende diye gurup var güvenilir oraya üye idim her ay kampanya düzenlenir bir yada iki tane oraya verirdim kedi köpeğe yemek koyarım parta oynayan çocuklara süt meyve suyu alır verirdim 
0 oy
(252 puan) tarafından
hayvanlar için besleme yapanlar insanlar var onlara mama desteğinde bulunabilirsiniz

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 127 göst.
19 Kasım 2021 Aile kategorisinde Cancazmihram (3,385 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 222 göst.
18 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 176 göst.
26 Nisan 2024 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 118 göst.
3 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mldnz (441 puan) tarafından soruldu

379,227 soru

11,351,803 cevap

34,822 kullanıcı

...