0 oy
172 göst.
Diğer kategorisinde (62 puan) tarafından
Kızlar ikametgah imizi bir kaç hafta önce annemgile aldık e devletten annemin e devlet onayı ile bugün polisler gitmiş aşağıdaki kiracılara sormuş biz hep gidip kaldığımız için bilememisler oraya geciici sürec yerlestigimizi demsiler kızı damadı ama burda yaşamıyorlar annemi aramış kadın hoparlöre vererek polis demiş galiba annem demiş ev sahipleri yurtdışından geldi evi sattı geçici sürece bizde kalacaklar evet damadım kızım polis not almış ismimizi bir problem olur mu nereye başvurmamiz gerek yoksa birşey yapmamıza gerek yok mu ?

7 Cevaplar

+1 oy
(3,097 puan) tarafından
İkamet değişikliğinde polis kontrolünü ilk defa duyuyorum. Ben kaç kere değiştirdim böyle bir sorun yaşamadım.
(696 puan) tarafından
Sanırım arkadaş yurt dışından geldi yurt içinden olanlara polis kontrolü olmaz yabancı uyrukluysan oluyor genelde
(3,097 puan) tarafından
Hee doğrudur canım ondan heralde
(62 puan) tarafından
TC vatandaşıyım ikametgah im Türkiye'de idi zaten ev sahibim evi satınca mecbur annem gile yerleştik ama annem nufusluga gitmişti hemen sabahı bur tutnqk bildirim vs yok dedi yinede 10 gün bekleyin dedi e devltten bakıyorum adresim aynı ceza vs gelirse zaten itiraz ederim çünkü ikametim ora ceza gelse vs e devletten nasıl görebilirim
-Reklam-
0 oy
(414 puan) tarafından
Bilmiyorum ama bnde ikametgah deişikligi yapıcam merak ediyorm 
0 oy
(2,475 puan) tarafından
Biz bir bucuk ay sonra tayinimz cikacak adeesim baska ilde kayitli annemi kaybedince apar topar esimin calistigi sehre geldm asker ondan boyle karisik isler 

Simdi ikametimi almasam noluf ki 
(696 puan) tarafından
İkametgah adres değişikliği yapmama cezası var sanırım
0 oy
(5,960 puan) tarafından
genelde okul kaydı için başka yere alıyorlar ikametgahı ve bunu kontrol ediyorlar. son zamanlarda yapıyorlar, hiç denk gelmedim ama duydum
(62 puan) tarafından
Annem yarın karakola gidip bizle yaşıyorlar Dicem sorin olur mu aceba
(5,960 puan) tarafından
yani en fazla bir faturayı üzerinize alırsınız ondan sonra sorun olmaz
(62 puan) tarafından
Annem hemen sabahı nüfus müdürlüğü gitmişti bize bildiri tutanak gelmemiş demişler e devleten bakıyorum ikamet yerim aynı bir sorun olsa nasıl anlarim aceba
0 oy
(710 puan) tarafından
Birşey olmaz cnm. Nüfus müdürlüğü kontrol ettiriyor evde oturanlara soyisminiz tutmadığı için. Oturuyor u işaretleyip nüfusa gonderirler
(62 puan) tarafından
Annem hemen sabahı nüfus müdürlüğü gitmişti bize bildiri tutanak gelmemiş demişler e devleten bakıyorum ikamet yerim aynı bir sorun olsa nasıl anlarim aceba

Kaynak: https://annelertoplandik.com/forum/15366221/ikamet-degisikligi-polis-kontrolu-bilenler
(710 puan) tarafından
Nüfusa deil karakola gidecekti. Daha sizin yazıyı yazmamislardir emniyet.
(710 puan) tarafından
Tutanağı yazan kişi karakol cunku
(62 puan) tarafından
Evet bu gün baktım e devletten ikametgahım yok annem tekrar yarın nufusluga gidecek ev sahibi benim benim evimde yaşıyorlar diyip dilekçe yazdıracak kabul olur mu
(710 puan) tarafından
Bilmiyorum cnm onu bı sorsun yarin
0 oy
(13,863 puan) tarafından
Oturmuyor deseler siz ve annenlere ceza gelirdi. Oturuyor demişler sorun olmaz. 
(62 puan) tarafından
Komşular benim geçici süreçle oraya taşındığımi bilmiyorum damadı ve kızı burda yaşanıyor demiş annemi aramışlar annem yaşıyor demis
(13,863 puan) tarafından
Korkma sorun olmaz. Yinede muhtar tanidiksa onada söyleyin biz burda oturuyoruz diye. Onada soruyor nüfus.
(62 puan) tarafından
Annem hemen sabahı nüfus müdürlüğü gitmişti bize bildiri tutanak gelmemiş demişler e devleten bakıyorum ikamet yerim aynı bir sorun olsa nasıl anlarim aceba yani sorun var mı yok mi bilmiyorum
(13,863 puan) tarafından
Acele etme canım zaten ceza gelse bile itiraz edersin. Sen böyle sürekli gidip gelirsen adamlar boşyere şüphelenirler.
(62 puan) tarafından
İkametimi silmisler annem yarın nusufa gidip itiraz edecek kızım benimle yaşıyor ben e develtten onay verip yanıma aldım diye dilekçe verecek umarım işe yarar
0 oy
(5 puan) tarafından
Adres sicil bozukluğunuzmu var acaba herhangi bi ikametinizde sıkıntı yaşadınızmı
(62 puan) tarafından
Hayır yaşamadık bizde şaşırdık şuan şehir dışına çıktık ama ikamet annemin annenin üstüne aldık geçici süreç orda yasiyacagimiz için umarım bizi istemezler annemin ikametgah bizle yaşıyorlar evet demesi yeterli olur

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 28 göst.
24 Nisan 2024 Diğer kategorisinde seoz (62 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 72 göst.
25 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 57 göst.
0 oy
0 cevap 37 göst.
3 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Hiraesma (3 puan) tarafından soruldu