0 oy
210 göst.
Diğer kategorisinde (106 puan) tarafından
Şimdi siz evinize bir şey almak için yani sizin hayatınızı kolaylaştıracak bir şey para biriktirip altın yapıyorsunuz diyelim ki ve sizin 20 gün sonra alacağınız şeyin parası tamamlanıyor ve bu kişi ilk olarak birazını istiyor veriyorsunuz ardından kalan tüm paranızı istiyor ve çok samimi olduğunuz güvenilir birisi verir misiniz ve ikinci istediğinde işten çıkıyor 

11 Cevaplar

0 oy
(222 puan) tarafından
Yok canım ya vermem benim ihtiyacım var çünkü 
(106 puan) tarafından
Vallaha bugün reddettim ama daha önce bana çok borç verme teklifi etti sıkışirsan söyle atayım dedi o sıkıştı biraz gönderdim
(222 puan) tarafından
Canım aranızdaki ilişkiye bağlı şimdi ben de bir şey diyemem yani senin para gelirin varsa verirsin ama dar ve kısıtlı paran varsa vermezsin ki zaten karşı tarafta senden istemez
(106 puan) tarafından
Benim durumum iyi ama bunu eşimden gizli saklı biriktirdim kendime o istediğim şeyi almak için aslında alacağım şey fuzuli robot süpürge Dyson var fakirin toz torbasız elektrikli Süpürgesi de var
-Reklam-
0 oy
(99 puan) tarafından
Neden benim biriktirdigim parayi onca zorluklara ragmen biriktirip kendime harciyacagim seyi baska biri gelip istesin? Asla vermem sonucta benimde ailem var. Hic sevmem birinden borç alinmasini 
(106 puan) tarafından
Bende alamam hiç
0 oy
(5,943 puan) tarafından
kimseye öyle kolay kolay borç vermem. borç verilecek bir dönem değil. sağlık için lazım olur o ayrı 
(106 puan) tarafından
Evet o fuzuli istedi aslında
0 oy
(13,007 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Paranın ardını aramayacağım kadar kıymetli olmalı benim için borç mu almış vermiş mı vermemiş mi peşine düşmeyeceğim öbür türlü kendi paramın dilencisi olurum.
(106 puan) tarafından
Mahalesef çalışmıyorum kardeşim olsa arkasını ararım
(13,007 puan) tarafından
Zaruri ihtiyaç değil onun için anladığım kadarıyla o yüzden vermezdim sağlık veya buna benzer önemli bir durum olsaydı gözden çıkararak verirdim
0 oy
(60 puan) tarafından
Yani ne için istediği önemli bu devirde kimse kimseye borç vermiyor ve insanlar.o yüzden hep kredilere yöneldi en ufak bir şeyde kredi çekiyor halbuki borç verilerek yardmci olunabilir ama keyfi istiyorsa ve güvenmediğm biriyse vermem onun harici veririm yani eğer ihtiyacı varsa gerçekten yardımcı olmak isterim ve benimde o dönem ihtiyacım yoksa 
(106 puan) tarafından
Araba almak için
(60 puan) tarafından
Anldm canm
0 oy
(134 puan) tarafından
Kesinlikle vermem. Kimseye güvenilir deme devir çok kötü gerçekten hiç kimseye güvenmiyorum ben. Sana tavsiye eğer birikimin varsa kimseye söyleme kimsenin haberi olmasın devlet sırrı gibi sakla
(106 puan) tarafından
Evet artık kimseye söylemicem
0 oy
(1,047 puan) tarafından
:D vermem bi enayi ben miyim gitsin ailesinden alsın benmde ailem ihtiyacım var
(106 puan) tarafından
Bir daha asla vermem zaten kimseye
0 oy
(8,238 puan) tarafından
Kullanacağı yere bağlı vermem. Ay sonudur parası yoktur çocuklarına evine ekmek götürmek için ya da hastalık için istemiştir anlar veririm. Keyfiye kimseye verilecek 1 TL yok bende .
(106 puan) tarafından
Araba alacaklardı
0 oy
(915 puan) tarafından
Valla guvenilir olsn olmasn borc vermem cunku cok cok yakinima verdik borc kredi cektirdi odicem dedi odemior kac aydir beler cekiorm esime kiyamti kopardm beni dinlemedn die ida pisman oldu asla ama asla kimseye borc verilmez ananin babanin ogluna bile verilmez bi zamanda 
(106 puan) tarafından
Ben bir tane çeyrek altın verdim
0 oy
(5,482 puan) tarafından
Valla kismeye vermem ben o parayı nelerden keserek biriktiriyorum zaten benim birde iki çocuğum var ona vereceğime çocuklarıma alırım birşey 
(106 puan) tarafından
Evet bende çok zor biriktirdim
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Ailem dışında kimseye para vermem aileminde gecekten ihtiyaçı varsa veririm ve geride beklemem zaten 
(106 puan) tarafından
Anladım çok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
42 cevap 537 göst.
22 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Busenurbade (435 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 325 göst.
13 Mart 2021 Aile kategorisinde Prenses.annesi (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 112 göst.
29 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Nagiş❤️ (10,343 puan) tarafından soruldu