0 oy
72 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,360 puan) tarafından
Kızlar o gün kaynanam yaptı tadı eskiden yediklerim gibi oldu ama kaynanam pirinçleri kaynatmadan direk yıkayıp süte attı ondanmı güzel olduki öyle yapan varmı ben pirinçleri haşlarım suyunu çekince süt katarım

8 Cevaplar

0 oy
(1,340 puan) tarafından
Kız rüyanda mı gördün Sütlaç'ı :) 
(2,360 puan) tarafından
Ay uykulu yazmışım kahretsin farkında değilim
-Reklam-
0 oy
(114 puan) tarafından
Bende senin gibi yapıyorum. Ama anne sütlacı ayrı tabi:)
0 oy
(4,959 puan) tarafından
Bemde  senin gibi yapıyorum üstünü kızartmak için fırına atarım ama burda gastamonu sana sesleniyorum bugün senin dediğin gi airfry ebatip kizartcam ;)
(1,399 puan) tarafından
Hahahahaa canımsın at bakalım ama dediğim gibi at olur mu sonra da yaz bana ☺
0 oy
(15,959 puan) tarafından
Bende pirinci önden kaynatmam. Ben yapınca 5 kg sütten yaparım. 5 kg sütü kaynatirim. Kaynadıktan sonra içine 5 çay bardağı yikadigim pirinçleri eklerim. Pirinçler yumuşayana kadar karıştırarak kaynatirim. Yumusadiktan sonra şekerini eklerim. Şeker eriyip yine kaynadıktan sonra nişastanın kalitesine bağlı 3 ya da 4 yemek kaşığı nişastayı sütle açıp sütlaça ekliyorum yavaş yavaş karıştırarak. Döker dökmez sütlaç kıvam alıyor zaten. Sonra kaselere pay ediyorum 
0 oy
(523 puan) tarafından
Bende pirinci süt ile beraber pişiririm ayrı pişirmem o şekilde çok güzel oluyor. 1 kilo süte 1 çay bardağı olacak şekilde ayarlarım pirincini. Bir de ayrıyetten fırında hamsiköy sütlacı yaparım ve ona bayılırım en sevdiğim tatlı, ayrı bir güzel oluyor.
0 oy
(1,010 puan) tarafından
İki su bardağı su iki su bardağı süt koyup pirinci pişiriyorum sonra tekrar süt ekliyorum ve şeker ekliyorum. Bana bu şekilde daha güzel 
0 oy
(11 puan) tarafından
Ben sana tarifini vereyim canım ben 3 litre süte 1.5 bardak pirinci koyuyorum sütle beraber sonra bir taşım kaynadıktan sonra altını kapatıyorum 15 dakika pirinçler şişsin diye sonra altını tekrar açıyorum kıvamını almasını bekliyorum altını kapatıp şekerini koyuyorum  (istersen içine vanilyada atabilirsin) dene bak aynı olacak garanti tariff... 
0 oy
(3,097 puan) tarafından

Ben bu tariften yapıyorum mis gibi oluyor :)

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 70 göst.
23 Mart 2024 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (215 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 41 göst.
27 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Zelihanur_80 (736 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 47 göst.
19 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Son_bahar (2,161 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 93 göst.
24 Eylül 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,491 soru

11,360,478 cevap

34,838 kullanıcı

...