0 oy
176 göst.
Diğer kategorisinde (467 puan) tarafından
Kızlar ne zamandır aklımdaydı o niyetle biseyler alıp küçük çocuklara dağıtsam yada kedi maması alıp kedilere versem Allah niyetimi kabul edermi 

9 Cevaplar

+1 oy
(787 puan) tarafından
Sadaka her türlü hayırlı şey için verilir. 70 belayı def eder, malı çoğaltır, rızkı arttırır (rızık sadece para değildir, evlat da rızıktır) ömrü uzatır. Var olan malı eksiltmez, aksine arttırır. Gönlü ferahlatır, hüznü giderir, ibadet ettiğini hissettirdiği için insanı lezzetlendirir ve daha çok ibadete sevk eder.

Vermek, işte böyle de müthiş bir şeydir.

Siz hayırlı olacağını düşündüğünüz şeyler için daima sadaka veriniz. Sadaka illa ki para, mal, yiyecek, giyecek değildir. Tebessüm de sadakadır, ana babaya iyilik de. Yoldan geçen taşı kaldırmak en düşük sadakadır. Buna göre hayv*n beslemek, bitkileri sulamak, soğuğu gidermek bile sadakaya girer.

Allah evladın hayırlısını versin diye sadaka verin.

Zira Hızır (as) ile Musa (as) kıssasındaki başı koparılan erkek çocuğu gibi bir evlat, herkes için beladan başka bir şey olmayacaktı. Ne zaman ki Hızır (as) o çocuğun başını kopardı, Musa (as) sordu. "Sen, daha büluğa ermemiş temiz bir nefsi hiçbir şey yapmamışken nasıl öldürürsün?"

Hızır (as) hikmet sahibiydi. Her işinde Allah tarafından görevlendirilmişti. Cevap olarak kıssanın bitiminde şöyle söyledi. "Allah bana bildirdi ki, o erkek çocuğu büluğa erdiğinde kafir olacak ve ana babasını da küfre götürecek. Onu öldürdük. Allahü teala o çocuğun yerine o aileye bir kız çocuğu nasip etti de o takva sahibi kız çocuğunun neslinden 70 peygamber geldi."

İşte böylece, bizim 1 şer gördüğümüzde mutlaka 2 hayır, 1 hayır gördüğümüzde de mutlaka 1 şer vardır. Rabbim böyle de cömerttir. Siz, hayırlı ve İslam sancağını yüklenici ihlas sahibi evlatlarınız olsun diye dua edin. Allah, İslamı bizimle kuvvetlendirsin, bizi de islamla kuvvetlendirsin deyin. Rabbim, hakkınızda hayırlısını size sevdirsin, sevip istediğinizi de hakkınızda hayırlı eylesin.
(467 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun insallah
-Reklam-
0 oy
(184 puan) tarafından

Önemli olan niyettir canım. Allah en kısa zamanda sağlıklı hayırlı bir evlat nasip etsin inşallah. Bol bol dua et namaz kıl kuran oku allah isteyen herkese nasip etsin <3

(467 puan) tarafından
Allah razı oldu canım çok şükür bir oğlum var 4 yaşında 1 senedir istiyoruz olmuyor bende böyle birseye niyetlendim
0 oy
(4,154 puan) tarafından
Canım sadaka birşeylere karşılık beklemek maksadıyla verilmez diye biliyorum.Eger sadakaya karşılık bekleyerek hayır işlense ozaman sadaka olmaz.Cunku sadaka karşılıksız iyilik yapıp sevabını Allah'tan beklemektir.
(467 puan) tarafından
Bilmediğim için soruyorum canım o zaman nasıl vereyim ona niyetlenipmi dagitayim
(4,154 puan) tarafından
Normal ihtiyacı olan birine verip niyetini söyleyip dua isteyebilirsin
0 oy
(2,710 puan) tarafından
Benim 2 düşüğum vardi kalp atışı duymuyoduk gittigimizde kürtaj olmuştum dedim bidaha hamile kalıp kalp atışı duyarsam yani sağlıklı olursa elimden para cikarcam diye ama miktar dememiştim herkes dedi bi fakirin bi günlük yemegi kadar olsun diye 

Sonra hamile kaldım gittigimde kalp atışı duymustum miktar yazmayim 1 günlük yemek parasi seklinde sma hastasi bebege yolladım
0 oy
(586 puan) tarafından
Zaten bir çocuğun var saçma buluyorum Allah nasip etse eder yani etmese de illa olsun demek yanlış hani hiç çocuğu olmayanlar var onlar yapsa anlarım 
0 oy
(990 puan) tarafından
Adak adayabilirsin canım 
0 oy
(156 puan) tarafından
Sadakanı bu niyetle verebilirsin tabiki bunun yanı sıra sağlıklı beslenmeye başlamalısın avokado ,kuruyemis,protein ye yumurtlamanın kalitesini artırır birde spor önemli haftada 3-4 gün spor yapabilirsin.Gönlünce olsun ❤️
0 oy
(418 puan) tarafından
Ben yaptim canim ekmek bayisinde askida ekmek var uygulamasi varya bikac tane askida ekmek yaptim icinede küçük bir not yazdim afiyet olsun cocugumun olmasini cok istiyorum benim için dua edermisin yazdım allahima çok şükür o ay hamile kaldim 
0 oy
tarafından
Allah sana hayırlı bir evlat nasip eder inşallah canım hamile olanların duası kabul olurmuş ❤️

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 124 göst.
21 Aralık 2023 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 120 göst.
14 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sekerparemm (600 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 91 göst.
24 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Kader kader (115 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 132 göst.
4 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,527 soru

11,361,548 cevap

34,839 kullanıcı

...