0 oy
160 göst.
Diğer kategorisinde (5,359 puan) tarafından
Soranlar falan varsa mesela mahelde arkadslarim var çok samimi değiliz merhaba merhaba dyer hamilelgimde kürtaj oldum ben sağlıksız oldugu için kalp dinlemedn herkese söylemiştim mahallenin agizna düştüm resmen bı gebeliğim 10 hftalik olacak kalp falan şükürler olsun dinledik bazıları bna dyor kmseye syleme mesela mahaleden arkadsima karnıma bakyir hemen hamilelik varmı eevet dedim dyeri yine geldi çok samimiyet yok ama dedi yok dedim bazıları dyor hekese syleme  4 5 Aylık olsun snra nemibilm enerjimi dusiryorlar ayy çok zor bakmak falan bilmem ne nye hemen kaldın falan fistan siz hemen herkse syluyormusnuz

14 Cevaplar

+1 oy
(119,315 puan) tarafından

ilk burda paylastim desem :D 

sustur sende yapistir cevabini sussun
(5,359 puan) tarafından
Sanki o bakacak yaa gelen giden soruyor valah bende anlamadim
agzi olan konusuyo bosver
(13,038 puan) tarafından
Bakamazsam sana veririm sen bakarsın de ama alaycı bir tavirla
(5,359 puan) tarafından
He valah haklısın :)
-Reklam-
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Düşük riski geçmeden kimseye söylemem açıkcası
(1,207 puan) tarafından
Kimseyi ilgilendirmez o hatayı bir kere yaptım düşük oldu vay düştü bilmem ne sorun var kesin çocukları olmıyor o bu şimdi başladılar yine çocuk varmı demeye niye sizmi başımızı tutacaksınız diyorum ağızlarını kapatıyprum ondan anlıyorlar çünkü olunca herkes yanında kötü bişey olunca herkes dedikodu sırası bekliyor vallaha Rabbim nasip ederse cinsiyete kadar söylemeyi düşünmüyorum
(5,359 puan) tarafından
Kız geçen gün aynı senin dedgin gbi ayy niye kürtaj oldun kesin sorun var işte tedavi olurdim ayy. Blmem ne ben dedim abla sen kafana göre teşhis koyamazsin dontorum bna ne demişse odur işte yakın arkadslarim var bı kactane onlara tek sylmesim onlarda dedi kmseye syleme dyer kadınlara hiç kmseye sylemedim yaa dyorum insalalh karşılaşmam hemen soruyorlar
(1,207 puan) tarafından
Benim arkadaşımda kalp atışı durmuş bebeğin kadın zehirlenecek nerdeyse kürtaja alınması lazım acil vay Allah'ın lütfünü sen nasıl aldırırsın bekle bi kaç hafta daha atar kalp Allah'ın izniyle dediler kadın canından oluyordu saçma sapan işler
(5,359 puan) tarafından
Ayy kız kaynanam da bana dyordu dört beş ay bekle doktor dedi çok beklersen seni zehirler için yapış yapış olur eşim kızdı dedi git kürtajın ol kmseye uyma bide çoğu kişi bekle dyordu yoksa tüpünden olacaksın dedi doktor Allah buyik bak iki ay içinde yerini doldurdu şükürler olsun
(1,207 puan) tarafından
Evet canım bu yüzden tüpünden olan çok kadın tanıyorum
0 oy
(884 puan) tarafından

Kız bu nasıl yazmak :D ben 10. Haftada söyledim anneme sonra söyledim herkese 

(5,359 puan) tarafından
Bazıları  4 5 ay oluyor snra söylüyorlar bende 10.hfta olacam daha soranlara yeni syluyom bide kürtaj oldum yaa hemen kaldinmi ayyy blmem ne
(884 puan) tarafından
Kimseye söyleme ya torba değil ki ağızları büzesin bakması evet çok zor valla ama işte öyle dizine yatıyorlar kucağında uyuyorlar falan herşey geçiyor :)
0 oy
(3,080 puan) tarafından
Söylemem ilk kızımı 12 haftalıkken ikincisini 13 haftalıkken söyledim
(5,359 puan) tarafından
İşte gerek yok yaygara yapıyorlar dedikodu ypyorlar falan gelen giden soruyor
0 oy
(7,380 puan) tarafından
Oğlumda ilk teyzeme söyledim çocuk olmuyodu bı doktor araştırdı o doktor sayesinde olmuştu oğlum şimdi yine hamileyim ilk anneme babama soyledim biraz bekledim akrabalara söyledim
(5,359 puan) tarafından
Bizde kiizimda çok kişiye syledik bunda kalp dinledik snra syledik
(7,380 puan) tarafından
Aynen canım ikisinde kalp dinledim öyle söyledim hep düsüğum oldu hep acele etmedim
0 oy
(445 puan) tarafından
Öğrendiğim gün akrabalar ve mahallenin esnaflar öğrendi. Hiç gizlemedim
(5,359 puan) tarafından
Esnaf ne alaka kız:):)
0 oy
(111 puan) tarafından
Son hamilekigimi 22. Haftada söyledim herkese aile dahil. Komşularım karnım ciktifi için anladı. Annemlerle o ara sık gorusemedik onlar anlamadi. 22. Haftada ayrinrili USG sonrasinda herkese duyurdum.  
(5,359 puan) tarafından
Ahh ahh ne güzel keşke bizde öyle ağzımda biseyi tutsak ya herşeyi söylüyoruz herkes syluyor soruyor varmı yokmu hani yok desem başkasından öğrenip bu sefer aa ben duydum sen hamilesin falan yalancı cikiyorim bu sefer
(111 puan) tarafından
Benim artık 3. Hamileligimdi. Arada bir tane kaybın vardı. 16 haftalık. O kaybımda bilen veya sonradan duyan herkes aradı ve insanımızın teselli etme sözleri çok farklı. Herkes telefonda kendi başına gelenleri anlattı. O olaydan 2 sene sonra hamile kaldım. Annem bile daha çocuk yapmam diye düşünüyordu saklamak kolay oldu. Açıkçası psikolojik olarak da kimseye bir şey demek gelmedi içimden. Sessiz sakin gidip doğurmak istedim sadece. Aynı şeyleri yaşamaktan korkuyor insan.
(5,359 puan) tarafından
Bnde 6 hftalik kürtaj oldum 8 9 olması lazımdı yaa işte yine insan korkiyor sen niye 16 hftalik kürtaj mi oldun çok ta ilerlemiş cnm yaa bide insanlarımızn gözü çok pis dyer kaybmda çocuklar bile mahalede ogrenmisti
0 oy
(8,320 puan) tarafından
Ne kadar geç o kadar iyi. Cunku sureklı sorulara ve tuhaf seylere maruz kalıyosun. 
(5,359 puan) tarafından
Evet valah dyer çocukta herkes bişey dyordu kürtaj oldum bide daha kalp atışı dinlememistik snra gttik kalp falan yok atış yok
0 oy
(746 puan) tarafından
Benim görümce örümcek oldu nerden duydun ne ara eltilerime söyledim beni arayıp hayırlı olsun diyorlar 
(5,359 puan) tarafından
Dimi yayiyorlar iste
0 oy
(15,200 puan) tarafından
Ben söyledim arkadaşlarıma. Sır değil benim için. Seni rahatsız eden kişilere soylemeyebilirsin. Bakacak olan sensin. Zorlanacak olan da sevecek olan da sensin. Her zorlukla birlikte bir kolaylık vardır. Güzelliği de vardır. Kimseyi dinleme. Herkes aynı şekilde mutlu olmaz. 
(5,359 puan) tarafından
İşte o kişilere de mahaleden syluyorlar snra basliyorlar ayy hemen kaldın şöyle byle sanki onlar bakacak sırf onlar yüzünden parka çıkmak istemiyorum ya
(15,200 puan) tarafından
Kız öylesine cevabını ver. Nasilsa sen bakmiyosun. Bu kadar kendine dert etme de.
0 oy
(13,038 puan) tarafından
Özellikle kimseye söylemem ama olanı da inkar etmem o da bana çok saçma geliyor gebelik kendini belli edene kadar epey zaman geçiyor zaten 
(5,359 puan) tarafından
Herkes soruyor öğrenince kulaktan kulağa yayiyrolar
(13,038 puan) tarafından
Herkes nasıl öğreniyor ki hamile misin diye sormak için anlaşılması gerekmiyor mu
0 oy
(150 puan) tarafından
Biz 3 ay kimseye söylemedik :Dd ailelere soyledik sonra da o kadar
(5,359 puan) tarafından
Bizde bunda kalp dinledik snra aileye syledik üç dört tane tek arkadsim. Blyor mahaladen bir çoğu kişi blmiyor çnkü hiç konuşmadım kmseyle
0 oy
(792 puan) tarafından
Bana kalsa doğurduktan sonra ben doğurdum derim onu da neredeydin napıyordun diye sorarlarsa... hamilelik stressiz geçmesi gereken bir süreç ki zaten evladımı bu sebepten erken doğurdum.

Bu kız hamiledir demeden etmedikleri şey kalmadı. Söylesem sevinirler dedim, yalan yok sevindiler ama benim sevincimi kursağımda bıraktılar.

Hamilelik, doğum süreci, lohusalık nedir bilmem mesela ben. Öyle de içimden geçtiler.

Ayaktaysam elhamdülillah Rabbime ki anne gibi annem var, yâr gibi eşim var, can gibi kardeşlerim var. Eminim babam yaşıyor olsaydı dağ gibi de babam olurdu önümde, arkamda, sağımda, solumda

Şimdiki aklım olsa çocuğu 6 7 aylık olana kadar geniş, bol uzun elbiselerle saklar, doğuma yakın da tamamen uzlete çekilirdim. Güvendiğim insanlarım hariç kimsenin telefonunu dahi açmazdım.

İnsan perhizine girerdim kısaca. Öyle de midem bulandı.
(5,359 puan) tarafından
Valah haklısın zor bir süreç insanlar merak edyor herşeyi yaa soruylar habire
0 oy
(4,178 puan) tarafından
Söylemedim eşimin ailesine kendi ailem biliyor şuan sadece.
(4,178 puan) tarafından
Evet canım 6+3 de dinlendim bide ertesi gün riskli gebelik olduğu için perinatolojiye gönderdi ordada kısa olarak dinlettiler
(5,359 puan) tarafından
Niye rsikli ki Allah yardımcın olsun kızımda iki hfta gecikti bı sorun yaşamadım valah
(4,178 puan) tarafından
Amin cümlemizin inşallah.Benim çocuklarım hep erken doğuruyor birde epilepsi hastasıyim o yuzden
(5,359 puan) tarafından
Canım benim Allah şifa versin inşallah
(4,178 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun cümlemize inşallah

İlgili sorular

0 oy
39 cevap 1,282 göst.
30 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 72 göst.
9 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 341 göst.
18 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Eeebbrrrruuuuuu (682 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 350 göst.
11 Mart 2021 Diğer kategorisinde Huthut (894 puan) tarafından soruldu

379,750 soru

11,368,262 cevap

34,850 kullanıcı

...