0 oy
314 göst.
Aile kategorisinde (24 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar eşimle kaç haftadır sürekli tartışıyoruz.eskisi gibi ilgili değil bana güzel sözler söylemiyor kısacası kendimi değerli hissettirmiyor bana.defalarca konuştum çok yorgun olduğunu sorunları olduğunu söylüyor işyerinde çok yoruluyor bı kaç hafta önce babasını kaybetti ailesiyle arası iyi değil maddi zorluklar da yaşıyoruz borcu var vesaire....ama ben yinede ona bunlar bahane değil diyorum beni sevmiyosun artık diyorum yok öyle bir şey iyi değilim diyo sizce haksızlık mi yapıyorum yoksa haklımiyim her gün tavırlı konuşuyorum Mesaj atsa cevap vermiyorum anlasın güzel davransın istiyorum.aldatma gibi bişey söz konusu değil eminim telefonu ortada içi dışını kurcalarim eşim gizli bişey yapmayı beceremez.evden işe işten eve bensiz markete bile çıkmıyor heryere birlikte gidiyoruz ama yinede ben hep sanki yeni evli gibi davranmasıni istiyorum normal mi eşimin bu durumu sizce 

15 Cevaplar

+2 oy
(35 puan) tarafından
Eğer babasını kaybedeli birkaç hafta olmasaydı sen haklıydın ama babasını çok yakın kaybetmiş bence anlayışlı yaklaş, erkekler babası ölünce büyürmüş derler
-Reklam-
+1 oy
(2,791 puan) tarafından
Eşin normal ama senin beklentin anormal. Birkaç hafta önce babasını kaybetmiş birinden yeni evli gibi ilgi beklemek yerine sizin anlayışlı davranmanız gerekir. Derdi sıkıntısı varken bir de sizin trip atıp beni sevmiyorsun diye eşinizi yıpratmanız gerçekten çok yanlış bir davranış. İyi gün kötü gün denirken bunları da gözardı etmeyin. Sıkıntısında yanında olmayacaksanız ne zaman olacaksınız? He aylar geçer yıllar geçer hala aynıysa o zaman siz haklısınız derim 
(24 puan) tarafından
Haklisnz ama bende ailemden ilgi sevgi görmedim evlendim eşim beni prenses gibi hissettirdi ama sonradan degisnce sevgisi mi bitti başkasını mı istiyor falan böyle düşüncelere girdim ister istemez
(2,791 puan) tarafından
Sana gereksiz bağırmaları vs. var mı? yoksa sadece sarılıp, ilanı aşk etmediği için mi tepkin? Eğer sıkıntısıyla seni kıracak davranışlar sergilemiyorsa ve eğer ki eski prenses hissine dönmek istiyorsan anlayışlı yaklaşmalısın. Çünkü bu zor sürecinde destek olmak yerine bu şekilde trip atarak eşinin derdine dert eklersen haketmediğini düşünüp haklı olarak sana eskisi gibi bir daha davranmayacaktır.
(24 puan) tarafından
Hayır bağırmasi yok hakaret içerikli sözleri yok hatta şu anda riskli gebelik geçiriyorum ben bağırsam bile bişey demez sadece dediğim gibi ilgi istiyorum tabi yeni evlendiğimiz gibi olmaz ilgisi 4 sene olmuş evleneli ama yinede ben ilgi dışında bişey istemiyorum
(2,791 puan) tarafından
E hamilelik hormonlarının da etkisi var senin böyle düşünmende. Hamile olduğunu yazmamışsın, ben görmedim. Ama hatalı davranıyorsun, belki hormonların nedeniyle farkında olmadan. Biraz özenli davran eşine bu süreçte bence ki doğumdan sonra sen yorgunluktan ölüp bittiğinde eşine bugünkü gibi davranamadığında o da seni anlayabilsin. Bunları göz ardı etme.
(24 puan) tarafından
Evet hamilelik te var bilmiyorum belki ondandır ama elimde de değil kimse ye bişey anlatamıyorum onun bu davranışlarndan dolayı iş yerinde çalışan kadınlar da var ona dedim o zaman ordan biriyle konusuyosn sen hatta iş gereği birine mesaj atmıştı  kalktım kadını aradım hakaret ettim konuşma eşimle dedim o gün olay çıktı evde eşim normalde öyle biride değil kadın görse bile başını yerden kaldırmaz ama onun bu davranışları bana bunları hissettiriyor elimde olmadan saçma şeyler yapıyorum ne yapacağımı şaşırdım
0 oy
(1,917 puan) tarafından
Elin babasını yeni kaybetmiş yapma  haksızlık yapıyorsun çünkü daha yeni olmş
0 oy
(2,675 puan) tarafından
Ama babasını yeni kaybetmiş kolay değil ki. 4.5 ay önce dedemi kaybettik 50 yaşındaki annem hâlâ tam gülemiyor. Evet ilgi istiyor olabilirsiniz ama zor zamanlardan geçerken ilgi istemek yerine, siz daha fazla verseniz. Eminim bu zor günlerinde sizin desteğiniz ona iyi gelecek 
(24 puan) tarafından
Mesela önceden uyurken ona sarıldım mi oda dönüp sarilirdi bana ama şimdi sarılmak istesem arkasni dönüyor sıcak oldu o tarafa git diyor ben buna çok üzülüyorum işte
(2,675 puan) tarafından
Kötü durumda belli ki. Zaman her şeyi ilacı. Siz yine de çok üstüne gitmeyin
(24 puan) tarafından
İnşallah düzelir herşey biraz akisjna birakiyam bakalım ne olacak
0 oy
(96 puan) tarafından
Şaka mısın bacım sen adamın babası ölmüş sen kendi davandasin
(24 puan) tarafından
Normal diyorsunuz yani bu davranışlar değil mi hepiniz beni haksız çıkardınız ama sevindim içimi rahatlattnz çünkü bana öyle gelmiyor du sevgisi bitmiş diye düşünüyodum.
0 oy
(486 puan) tarafından
Eşine acıdım. 
(24 puan) tarafından
Lütfen böyle yapmayın eşimi benden daha çok dusunemzsinz heralde yaptığım doğru mu yanlış mı bunu sordum fikir vermek bu kadar mj zor
0 oy
(10,916 puan) tarafından
Yakın zamanda babasını kaybetmiş biri olarak söylüyorum.o kadar zor bir süreç ki .insanın içinde bir ateş yanıyor dışarıdan görülmüyor.bunun üstüne daha da başka sorunlar varmış.ne olur bunu dediğim için kusura bakmayın ama babami kaybettikten bir kaç hafta sonra biri bana güzel soz söylemiyorsun diye trip atsa cildririrdim.
0 oy
tarafından
Canım kaybı var ben eşime 3 ay bakmadım babamı kaybedince anla onu
0 oy
(212 puan) tarafından
Babası vefat etmiş yani daha ne olsun. Bu durumda kendi derdine düşmüşsün biraz bencillik yapıyorsun kusura bakma. Ölüm ya bu insanı ne hale getirir 
0 oy
(127 puan) tarafından
Senin canın sıkılmış 
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Konudan bağımsız merak ettim sen hamileydin galiba düşük riskin vardi şimdi nasılsın 
(24 puan) tarafından
Hâlâ devam ediyor erken doğum riskim var
0 oy
(7,193 puan) tarafından
Düşene bir tekme de sen atıyorsun yani yazık günah adamın huzur bulacağı gram alan kalmamış ona bu dar gününde liman olacağına dert üstüne dert oluyorsun 

.
0 oy
(312 puan) tarafından
Tek adam calisiyosa normal yani hersey pahali gecim derdi malesef 
0 oy
(662 puan) tarafından
Babasını kaybettikten sonra ilgisiz olduğunu dusunuyorsan ki olmasi beklenen budur bir kaç haftayla atlatilicak bir travma değil normal hayatina dönmesi icin en az 3 ay geçmesi gerekir 6 aylik bir surecin ardindan hala acisini ilk gunku gibi hissediyor ve ağır depresif haller sergiliyorsa tedavi olmasi gerekir seninde bu durumda ona 6 ay zaman tanıman gerekir. Yani haksızsın.
0 oy
(612 puan) tarafından
Senin ona yaklaşman gerek babası ölmüş sıkıntısı var borç var yorgun o kadr şeye çalışıyor eşin günah senin onunla hep ilgilenmen gerek zor günü tersine sen ilgi bekliyon
(24 puan) tarafından
Anladım arkadaşlar hepinize teşekkür ederim haklisnz ben hamilelikten herlade çok takıntı durumuna getirdim sanırım az önce bı post okudum burda kadinn eşi vardiyalı çalışıyor mesaiye kalacam demiş kadın onu işte sanarken meğer işe hiç gitmemiş ve dün oğleden bu yana daha da eve gelmemiş.benim eşimin de işyerinde vardiya oluyo ama  her an bişey olabilir diye bizi evde yalnız bırakmamak için kendini yazdirmuyo vardiya ya.sanirjm ona gerçekten haksızlık yapıyorum

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 277 göst.
22 Mart 2024 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,088 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 539 göst.
22 Şubat 2024 Aile kategorisinde Ececomez61 (196 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 576 göst.
15 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Elvinimm21 (1,264 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 241 göst.