0 oy
435 göst.
Diğer kategorisinde (311 puan) tarafından
Araba alınmazsa krediyi çekecek olan kisi gerçekten artık araba kullanmayı unutacak o k derece. Ama evi de yok. Siz olsanız hangisini alırdınız 

29 Cevaplar

+8 oy
(2,011 puan) tarafından
ya haram oldugu icin hic bise alinmaz o paradanda hayir gorulmez
(5,033 puan) tarafından
Peki bu pahalılıkta, bu yaşam şartlarında, insanların kazandıkları sadece yemeğe kiraya yetiyorsa ne yapacaklar?
(2,011 puan) tarafından
helalle yetinip sabredecekler
faiz haramdr ve faiz yiyen Allah bana savas acmistir diye buyurmustur bunu ben deil yani Rabbimiz oyle buyuruyor
(305 puan) tarafından
Canim faizi Allah acik ve net haram kılmistir . Bırak pahaliligi evi arabaayi yiyecek yarim ekmegin olmasa yinede cekemezsin . Yani herkesin kndi bilecegi is ama bahanelerin arkasina siginilacak bi konu degl
(161 puan) tarafından
Bende kesinlikle böyle düşünüyorum üç gün ölüp gideceğim dünya için yakamam ahiretimi
-Reklam-
+7 oy
(1,462 puan) tarafından
Kredi çekmezdim haram diyenler neyin kafasını yaşıyor2. Maaşlarınızı bankadan almak bile haram. Pantolon giymek haram, saç açmak haram, eşe yalan söylemek haram, milyon tane haram sayarım. Sanki hepsini yapıyor da krediye kadar. Kadın size haram mı diye sormamış. Sizene milletin haramından
(305 puan) tarafından
Maas konusunda haklisin . Ama sunzihniyet nedir ee onuda yapioz oda haram bunuda yapioz oda haram ee o zmn krediyide cekelim .ee madem hirsizlikta yapalim zinada yapalim naslsa kas aalmakta haram .. batti balik yan gider mi diyelim . Herkes ceker cekmez kendi bilecegi is ama bir gunahi isliyoruz ddiye digerinide rahat bi seklde mk isleyelim
(854 puan) tarafından
Haraminizdq boğulun mu diyelim o zaman? Bile bile bu nasıl bir korluktur. Boğazınızda geçen bize dokunmaz, musluman Müslümanı uyanmakla mükelleftir. Ne haliniz varsa görün. Gözünüzü anca toprak doyuracak belli ki.
(2,011 puan) tarafından
haram oldugunu soyleyince islerine gelmiyor yaa ondan bu sitemler haram diyeninde bizim olduğumuzu saniyorlar biz olani soyluyoruz ayette hadisle sabittir faiz haram
(2,688 puan) tarafından
Maaş konusu çalıştığının karşiligi birbirine karıştırıp faize teşvik etmeyelim daha çok uzaklaşmaya çalışalım. Devlet parayı çalıştırıyorsa ben onun çalıştırdığını değil kendi çalıştığımin karşiligini alıyorum sonuçta maaşlar belli fazlasıni almıyoruz benim mesuliyetim değil
(8,321 puan) tarafından
Napalım yani diğerleri oluyor diye Allahın ve peygamberin lanetlediğini mi yapalım savas mı açalım onlara. Sizin kafanız neyin kafası acaba?
+5 oy
(644 puan) tarafından
C hiçbiri kredi çekilen evde huzur olmaz bacım tecrübeyle sabit 
+3 oy
(793 puan) tarafından
Kredi faizdir, faizin cezası dünyada evlattan çıkar. Bunu bildikten sonra hala daha faize bulaşmak korkutucu gelmiyorsa ben bir şey diyemem daha...
+2 oy
(745 puan) tarafından
Haram olan hiç birşeye niyet etmedim etmem de Rabbim helalinden versin dünya kadar kirada oturuyoruz ama yinede yapacağım birşey yok Rabbimin lanetlediği şeyi yapamazdım
+2 oy
(291 puan) tarafından
Evet kredi haram günah ama yıl olmuş 2024 hala güzel ulkemde insanlar onlarca yıl çalışıp zorunlu temel ihtiyac olan barınma için bir eve sahip olamiyorsa 4 duvar beton için 10 sene para biriktir 10 sene kredi ödemeye mecbur kalıyorsa bunun haramı da günahı da vatandaşı bu hale getiren yöneticilerin boynunadir .vallahi yeter artık ya her kredi konusu açıldığında kredi haram kredi gunah herkes zaten biliyor bunu ve bunu soran kişi demiyorki 3 milyon TL param var faize koysam ne kadar getirir demiyor evim yok diyor evim bunun için soruyor bolluktan değil yokluktan soruyor.

Bırakın insanları yargilamayi etmeyi rabbimde görüyordur kullarinin nelerle mücadele ettiğini bu devirde  
(793 puan) tarafından
Kimse, kimseye hiçbir hususta emri vaki yapamaz ancak söylemekle mükellefiz. Söyleyince siz kızıyorsunuz, söylemeyince Allah.
Haşa, faizin haram kılındığı vakitteki Rable şimdiki Rab farklı mı? Allahın ezeli ve ebedi ilmi yok mu da kullarının nelerle mücadele ettiğini bu devirde görmüş olsun?
Hepi topu 50, 70 bilemedin 100 sene yaşayacağın bir diyarda ev sahibi olsan ne, olmasan ne? Bize kalmayacak ki. Ancak ahiret yurdu sonsuz.
Bu, afyon dinlenme tesislerinde verilen yarım saatlik molada, o yarım saat sürede kalabilmek için ev almaya çalışmaya benziyor. Yol bitmedi henüz ancak biz yolculukta olduğumuzu çoktan unuttuk. Sonsuza kadar kalacağımız yer için değil, yarım saatlik yer için ev almaya çalışır olduk.

Elbette herkes biliyor faizin haram olduğunu. Ancak insanların kaçırdığı şeyler var. "Her kim de benim zikrimden (Kur'ân'dan) yüz çevirirse, (bilsin ki) ona dar bir geçim vardır ve onu kıyamet günü kör olarak haşrederiz." (Taha, 124)
İslamı yaşayamayan insanlarız, kalkmış geçim sıkıntısı diyoruz. Rızkı yaratan da Allah, bizim yaratan da. Faizi yaratan da Allah, imtihanı yaratan da.
"Işık, ışıktır görene. Işıktan köre ne?" Demişler... Rabbim bizi körlerden eylemesin.
Lütfen muhalefet olsun diye yazdığımı düşünmeyin, sizi tanımam etmem. Asla şahsi değil, doğru bildiğimizi değil, doğru olanı söylemekle mükellefiz.
+2 oy
(440 puan) tarafından
Ev al canım.Faiz haram diyenler kirada oturup her sene 3 kat 5 kat kirayı artiran insanlara verdikleri para ne oluyor acaba?Bankaya ver en azından ev sahibi olursun ,her sene artacak kiran hem de kaç kat.Çöpe gidiyor bu şekilde paran resmen
(169 puan) tarafından
Sonunda benim gibi yazan biri ya yemin ederim şu yorumu görünce o kadar çok mutlu oldum ki paragraf yazmış birisi bana Kuran ayetlerinden neler neler oradan bakınca yazdıklarımı okuyunca ****** imansız gibi göründüm herhalde bana din kısmını bildiğim şeyi anlatmış ama diğer tarafı hiç bahsetmemis bile adam almış evi zamanında 100 bin liraya şimdi oturduğum yerde evler en az 1.500 milyon adam benden kira olarak istiyor ki en az 10 15 bin adamın zamanında 100 bini 10 yılla ödemiş ben bu adama aynı parayı 10 ay içinde fazlasıyla takır takır ödüyorum sonuç nereye gidiyor havaya ben 10 yıl otursam bu adamın evinde ki mümkün değil senesi dolmadan çık diyorlar fazla fazla koymak için oturduğumu varsayalım her sene 2 ye 3 e katlanan ev kiramla ben bu adamı 1 2 daire ya da araba tarla ne bQk olursa fazla fazla vermiş olucam ama bizim gibi yokluktan mecbur kalıp krediyle ev sahibi olmayı düşünenlere faiz haram uzun uzun Kuran ayetlerinden destan zaten zordayiz ne yapacağımızı sasmisiz zaten cixdansizlerin elinde harap olmuşuz bir de siz baskıların zulüm etmeyin ya git bana yazagina onu fırsatçı ev sahiplerine soyle yeter artık öldük dinle baskilana baskilana şimdi bunu da okusalar dini inkar ettiğimi Münafık derler ama yeminle zordayiz ya zordayiz ben bu psikolojiyle nasıl buyutuxem evladımı fırsatçılar yedirmekten artmıyor ki kazancimizdan köşeye atalım ev bark sahibi olalım valla ağlıyorum artık sıkıntı stresten 8 aylık da hamileyim beni çıkarıyor simdi adam ne yapayım ben ?
(440 puan) tarafından
Millete 5 kat verip evsiz kalacağıma bankaya veririm o parayi.En azından ev sahibi olmuş olurum dimi?Stres yapma bebeği etkiler.Allah yardımcınız olsun,ev sahibi olmayi nasip etsin
(169 puan) tarafından
Amin Amin Amin İnşallah Allah razı olsun şu yaptığınız dua bile içimi o kadar çok rahatlattı ki Rabbım sizinde gönlünüzdekini hakkiniza hayırlısı ile nasip etsin inşallah sagolun
(440 puan) tarafından
Amin canım çok sağ ol
+1 oy
(169 puan) tarafından
Tabiki de ev ben ehliyeti alalı 4 yıl oluyor bende unuttum sayılır ama imkanım olsa hiç düşünmez kredi çekip ev alırdım çünkü araba illaki alınır ama ev fiyatları uçmuş durumda felaket yere doğru gidiyoruz Allah sonumuzu hayır etsin 
+1 oy
(4,259 puan) tarafından
Linç is loding :D :D faizler çok yüksek canım bekleyin bence biraz. 
(1,207 puan) tarafından
Aynen uçmuş vallaha düşse bizimde arabaya ihtiyaç var eve giremeyiz elimizi yakar ama bu gidişle düşecek gibide değil.
+1 oy
(248 puan) tarafından
Kredi çekmenin haram olduğunu söyleyenler yani bu hassasiyette olanlar kredi kartı da kullanmaması lazım. Yani kk kullanırken de faiz var :) 

Haram konusu haramdır, orası ayrı bir konu tabi.

Bence araba almak yerine ev tercih edilmeli. Ancak faizler çok yüksek. Ortalama 500 bin TL çekince bile 3 milyona yakın ödemesi çıkıyor şuan da. Bir Anadolu şehrinde , kenar bir muhitte , bir dairenin 2 milyon olduğunu varsayarsak, 1.5 milyon nakitiniz olacak, 500 bin çekeceksiniz ama onu da 3 milyon ödeyeceksiniz ortalama. Ciddi bir meblağ. 

Kiranız belki şuan uygundur ama ev sahibi çıkın dese, şuan verdiğiniz kiranın 3-4 katına yeni bir daire kiralarsınız. Taşınma masrafı ve psikolojisini de katarsak, her zaman bir tedirginlik oluşur. O nedenle evi olmayanın ve alma imkanı olanın önce ev alması daha mantıklı. Tabi parası varsa.
(2,462 puan) tarafından
Kredi kartının ödeme gününü geçirip faiz yazdırırsan günah canım. Günü gününe aynı parayı ödüyorsun sıkıntı yok
(2,011 puan) tarafından
bayan kendini cok bilmis canim haram diyen biz deiliz Allah ayetinde oyle buyuruyor yani haşa benim elimde olsa belkide haram demezdim ama Rabbim boyle buyurmussa vardir bir hikmeti ikinciside kredi kartini kullaniyoruz ama gunu gunune odeyip faize girmiyoruz taksitli seyler almiyoruz yani hassasiyetimiz bu yönde de var
(305 puan) tarafından
Gunumuz insanlari uzulereek soyluyorm ole bi hale gelmiski musluman diger muslumani uyarinca bi dolu laf ediyor . Lafim kimseye degl kmse uzerine aalinmasin ama bn bu faiz konussunda cok hassasim oo yuzden yorum yapiyorum. Yillar yillar evvel babam anneme dahi sormadan kredi cekip kndine dukkan almsti. Biz bunun ceremesinj yillar yili cektik .acisi fena cktk bizden simdi o dukkanda kalmadi kkmseye . Simdi diyecekler banane. Arkadaslar bi vasita aliyorsunuz uzerine biniyorsunuz . Ve bu alinan vasitada rabbimin haram kldigi para var .nasl huzurla binilirki .ev desen ayni sekil. Alamiyosan zorlaniyosan demkki rabbim seni bununla imtehan ediyor istese sana ztn verecek .yorumlari tek tek okuddum alma etme cekme diyene millet uzun uzun yazmis . Bazi gunaahlarin acisi cocuklarimizdanda cikar bn bole inaniyorm bn kredi ile bir ev alsam ve evladima miras kalsa onada yaramaz diye dusunen biriyim .cekin cekmeyin ama insanlarin iyi niyetle yaptigi yorumlarida ignelemeyn
(248 puan) tarafından
Arkadaşlar siz okuduğunuzun farkında mısınız? "Haram açısından bakarsak, haramdır" demişim zaten. Ben haram değil diye bir şey demedim ki. Bu hassasiyette olanlar faiz ile iş yapan bankaların kredi kartlarını da kullanmamalı dedim.
Ayrıca konu sahibi haram kısmını sormamış.
+1 oy
(234 puan) tarafından
Tabiki ev . 
+1 oy
(995 puan) tarafından
Ev tabiki de 
+1 oy
(7,193 puan) tarafından
Kredi çekip günaha girmemek
0 oy
(595 puan) tarafından
Kredi haram hem de en haram bence çekme paran varsa birikim olarak altın al arsa al ucuz yerlerden 
(248 puan) tarafından
@ile ile
O zaman siz kredi kartı da kullanmamalısınız. O da haram çünkü.
(169 puan) tarafından
Cehennemde yanıp yanmayacagimi ancak Allah bilir ne ben bilebilirim ne de siz
(169 puan) tarafından
Ayrıca evi olduğu halde bir insan 5 bine kiraya oturup ben mağdurum 20 bin ver diyorsa bunun ki mağduriyet değil kudurmusluktur 2. Evi olduğunu saklayıp beni çıkarmaya çalışan bne gelicem diyen sırf daha fazla kiraya vermek için nasıl bir mağduriyet yaşıyor olabilir kendisi çalışıyor ben kira veriyorum oğlu çalışıyor 2 kızı çalışıyor benim işim hazırdı çalışacaktım hamile olduğumu öğrendim ertelendi ben çalışacağımı biliyordu hamile kaldığımi öğrenince neden çıkarmak istediler soruyorum çünkü sene dolunca kiraya istedikleri gibi zam yapamayacaklar biliyorlar düğün borcumuz olduğunu bir de bebek masrafı ekleninc3 en iyisi bu doğurmadan çıkaralım dediler bazıları gereksizliginr3n oynuyor bu mağdur ayaklarını
(793 puan) tarafından
"Her kim de benim zikrimden (Kur'ân'dan) yüz çevirirse, (bilsin ki) ona dar bir geçim vardır ve onu kıyamet günü kör olarak haşrederiz." (TaHa, 124)
Şimdi muhalefet gibi görüneceğim size ancak söylersem siz, söylemezsem Allah kızacağı için Allahın kızmasını göze almak istemedim.

Siz istediğiniz kadar anlatın, haram değişmez. Köpek yılda 2 kere ve her defasında 6 yavru doğurur, koyun yılda 1 kere ve her defasında 1 yavru doğurur ama koyun daima köpekten çoktur. Allahü teala bereketi anlatırken bu şekilde misallendirmiştir. (Mesnevi)

Ekonomik kriz nedeniyle haram helale, helal harama çevrilmez. Günah da kimsenin boynuna kalmaz zira; "Hem günah çeken bir kimse, başkasının günahını çekmeyecek; yükü ağır basan, onun yüklenilmesine çağırsa da ondan bir şey yüklenilmeyecek, isterse bir yakını olsun. Fakat sen ancak o kimseleri sakındırısın ki, gaybda Rablerinin korkusunu duyarlar, namazı dürüst kılarlar. Temizlenen de sırf kendisi için temizlenir. Nihayet dönüş Allah'adır." (Fatır, 18)
Sakınmak isteyen her türlü sakınır. Ben de yokluk içinde büyüdüm ama elhamdülillah Rabbime ki 1 kez olsun ne kredi, ne kredi kartı ailem başvurmadı. Çünkü kimse kimsenin günahını yüklenici olmadığı halde tek bir şeyde Allah istisna kılmıştır; faiz. Faiz, dünyada ya çocuğundan, ya torunundan çıkar. Ayrıca haram mal, miktarı ne kadar olursa olsun bitmeye mahkumdur. Asla artıcı değildir. Helalinden 1 lira, 1000 lira gibi harcanırken, haram 1000 lira, 1 lira gibi harcanır.

Siz, isteseniz de, istemeseniz de mutlaka doğmadan 40bin sene evvel yemeniz yazılmış olan rızkı yiyeceksiniz. Bu sizin elinizde değil. Allahü teala sizin elinize haramdan mı yoksa helalden mi yemeyi seçeceğiniz konusunda hak vermiştir. O gün 2 dilim ekmek yiyeceğiniz kesindir, helal veya haramı siz seçersiniz.
İsterseniz Karun kadar zengin olun, 2 dilim ekmek yiyecek olmanız asla değişmeyecek. Rızık, toplanılan mal değildir. Rızık, kullanılabilen maldır.

"Eğer faizcilikten vazgeçmezseniz, artık Allah ve Rasûlü’ne karşı savaş açtığınızı, onların da size savaş açtığını bilin. Eğer tevbe ederseniz anaparanız sizindir. Böylece ne haksızlık etmiş ne de haksızlığa uğramış olursunuz." (Bakara, 278-279)
Allaha ve Rasulüne (sav) savaş açan, kazanabilir mi? Allah ve Rasulünün (sav) savaş açtığı kimse daha da iflah olabilir mi? Rabbim doğru yoldan ayırmasın.
(169 puan) tarafından
Bunları bende biliyorum sagolun hatırlatma için ben işin din yönünü biliyorum zaten ben @ile ile de yazmışım ki faiz haram doğru bu arada çok şükür namazında abdestinde olan biriyim faizin helal mi haram mı olduğunu biliyorum ben işin din kısmını biliyorum zaten zaten dinde böyle diyor diye yakınmadim ben bu devrin şartları nasıl insanlar nasıl şartlar altında yaşıyor sömürülüyoruz her şekilde farkında mısınız bende gelirm dinle ilgili burada bir sürü destan yazarım sizin gibi ama sonuç yine aynı Rabbimden her zaman hayırlısını istiyoruz siz benim hayat şartlarımi nasıl bir evlilik sürecinden geçtiğimi bilseniz buraya yazsam zaten Rabbıme sığınma konusunda kurtuldugumu anlardınız yani ****** imansız biri değilim çok şükür ben burada vicdansız ve fırsatçı ev sahiplerinden dem vurmuşum siz bana kalmışsınız faizi anlatan kuran ayetlerinden yazmışsınız cahil ve bilgisizmisim gibi istediğiniz kadar yazın ben zaten biliyorum faiz=haram diye ama bu devirde başka çare var mı diyorum size 1 liranın 1000 lira gibi harcandığını söylemişsiniz çok şükür kimseden çalıp çırpıp malimiizi paramızı yükseltmeye çalışmıyoruz eşim araba tamircisi sabahtan akşama kadar yağın pisin içinde boğazımızdan 1 lira yine haram sokmaz daha yasımız 23 22 anlatabiliyor muyum ? Onun yaşındakiler çoğu alkol sofralarindan kafası aymazken o ailesi için çalışıp didjniyor babam yine öyle Tek gözüyle çalışıp yaşı 50 ailesini kimseye muhtaç etmiyor gider boya boyar gider makine temizler trikocu Kendisi ama şu yaşına bakın hala kirada ve milletin gQtune soka soka bitmiyor bu kira derdi bu kadar ev sahibi olanlar kenara para atarak mı ev sahibi oluyor sanıyorsunuz kazançtan artmıyor ki kenera bir ceyrek alıp atalım ya da birikim yapalım ARTMIYOR. Çok şükür ne haram yiyerek büyüdüm ne haram yiyerek evlendim ne haram yiyorum ne de çocuğuma haram yediririm HARAM dediğiniz şey başkasının rizkindan çalıp evinize sokmanizdir kazancını haramdan (kendisinin hakkı olmayan) işten, kazanctan elde edilendir ben burada haramdan çalıp çırpıpda ev almayacağım ben gidip banka ile anlasacagim bana aylık bir taksit miktarı çıkaracak 20 bin 30 bin vs. Ben her ay zaten 20 bin 30 bin etmeyen evlere dünyanın parasını verip milleti zaten zengin edilemez bunu niye söylemiyorsunuz bu da faize giriyor o zaman bir evin kirası 1 yıl içinde %400 nasıl artabilir onun içinde yazin böyle o zaman sizin yazdığıniza göre yine aynı oluyor ev sahibi banka rolund3 ben kredi çeken %400 zam koyuyor yani faizini bende gidecek bir yerim yok yapacak bir çaren yok mecbur katlanıp oturuyorum eeeeee noldh yine aynı hesap olmuyor mu şimdi bunun kredi çekip de kendi evimi ödememle arasında ne fark var kazanıp kazanıp 4 aylık hamileydim çıkartmak istediler diyorum sene sonu zam yaptığında çocuk masrafı borç kira giderler veremeyecegimizi kiraya itiraz edeceğimizi bildiği için colugumun çocuğumun rızkına bile göz dikenleri doyurmaltan öldük artık yani gerçekten öldük bu itl3ri zengin edip cogaltiyoruz faiz haram kafasıyla hareket ediyor millet her sene ya da her 6 ayda bir %100 %200 %300%400 zam yapan asıl faizcileri zengin ediyoruz sonuç yine bizim rizkimkzdan gidiyor ama 1 kerelik odeyecegin kredi aylık aynı kalacak neymiş bu faiz HARAM ama ev sahiplerinin%400 zammını kabul edip oturmak HELAL niye oturduğum evin kirasını veriyorum oldu bu halle daha çok zarardayiz niye adam almış zamanında evi 100 bin TL ye şimdi oturduğum daireler 1.5 milyon en uygunu benden istiyor ayda 10 bin 15 bin en uygunu ha adam ödemiş 10 yıl 100 bini ben adama bunu 10 ayda ödüyorum 10 ayda 1 senede bile değil kendinizde miyiz bu yönden düşünüyor musunuz adam zamanında aldığı 100 bin ev ile 10 yıl odemisse ben ona bu miktarı 10 ayda takır takır eline sayıyorum sonuç???????? SIFIR VAR ELDE SIFIR KOCA BIR SIFIR din boyutunu bana cahilmisim gibi anlatacağınıza bu ev sahiplerinin firdatciligjndan faydalanmasindan dolayı da bir paragraf yazın Zaten her zaman biz mağdur olan kesimin üstüne gidip dini ona hatırlatıp o tarafı baskilamaya çalışıyoruz adam zaten ölmüş baskilana baskilana daha bu zulüm neden yani niye kiracı çıkıp röportaj veriyor ev kiraları yüksek veremiyoruz diye o haber unutuluyor ev sahibi çıkıyor her şeye % bilmem kaç zam gelmişken % 25 yetmiyor bana diyo Allahını cezaları kac tane 3vin var + maaş +emeklisin daha neyine yetmiyor sen geçimini tek bir dairenin kirasindan sağlasan belki ne bilim haklısın ama bu ne doyumsuzluk kefeninizin cebi mi olacak o bu dünyadan bir şey goturmicrksr bende goturmicem ama niye eşimin sabahtan akşama kadar gQtu çıkıp çalıştığı evine soktuğu helal parayı bu ****** imansizlara yedirip niye zengin edeyim fakir olan kesimi zaten daha da fakirlestirmekten için baskilamaktan vazgeçin fakir güzellemesi yapmayın din boyutunu herkes biliyor biraz gerçekleri de konuşun. Yeter valla Müslümanım Müslümanım diyen bir sofinin evine gitti akrabam belki alırız diye ilana koymuşlar 1.470 emlakci aramış evi 1.530 yaptılar demiş gitmiş oturup konuşmuşlar evin fiyati daha belli değil demiş evi de 135 bine aldım demiş e gel çık bu işin içinden adamlar zaten mağdurlar artık bir ev sahibi olmak istiyorlar yedir yedir yedir doymadı bu ** oğlu itler adamda diyorbaska çarem kalmadı gider kredi çekerim bari Kendi malımı öderim bir şeyi yazarken iki taraflı yazın zaten mağdur olan bir kesimi faizi hatırlataraktan daha fazla baskilamsyin millet ne halde bir de onu düşünün ben ev sahibime itiraz etsem şimdi ya beni çıkaracak çıkamam desem gelip musallat olacak pislik yapacak kapıya dayanacak olanlar olacak sonra ne oldu faiz haram kredi çekmeyelim oradan oraya evleri taşıyıp harap edelim çıksın pezevənkin biri gelsin hem canima göz diksin hem d3 malımı geçin Allah aşkına artık bu şeyleri ya iki farklı bakın olaya şimdi diyeceksiniz Allaha havale olsunlar fırsatçılar ama bana gelince faiz haram Aynen.
0 oy
(106 puan) tarafından
Öncelik Tabiki ev o kadar kredi çekebiliyorum diyorsanız Tabiki araba bir şekilde alınır ev en temel ihtiyaç 
0 oy
(8,272 puan) tarafından
Kredi cekmezdim diyorum .d.d.
0 oy
(401 puan) tarafından
Kredi haram :)) krediyle alınan hiç birşeyden fayda göremezsiniz :))) ev alırdım. Ev oldumu gerisi de geliyor. Gider araba kiralar biner çok zorda kalsa ama ev yani hele şu dönemde... Resmen milletin vicdana gelmesini bekliyoruz.. kiralar aldı başını gitti. Asgari ücret 17.. ev kiraları 10 binden fazla... Ne yiyecek millet? 
0 oy
(612 puan) tarafından
Ev daha mantıklı en azından kiradan kurtulursun sonra zmnla araba alırsın 
0 oy
(74 puan) tarafından
Ev almak daha mantıklı 
0 oy
(4,169 puan) tarafından

vLla su donemde kredi de cekilmez . 1 milyon kredi ceksen geri odemesi 5 6 kat 6 milyon olarak geri odemesi olur. istanbulda 4 milyondan asagi ev kolay kolay yok.3 birikimi olan kisi eksik kalan 1 milyonu kredi cekip ev alacak olsa h 6 faiz odeyecek gereksiz fazla. ee elinde zaten 3 kilyon nakiti olan zaten buzaman kadar ev alirdi:) su donem istanbul sartlarinda asiri imkansiz.diger illeri bilmem ama durum farkli olacagini sanmam

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 664 göst.
30 Nisan 2021 Diğer kategorisinde ❤️Balım❤️ (1,390 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 321 göst.
4 Aralık 2020 Aile kategorisinde Sirius76 (1,320 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 211 göst.
0 oy
6 cevap 192 göst.

379,753 soru